Bir Noel Şarkısı

7,6/10  (38 Oy) · 
105 okunma  · 
18 beğeni  · 
1.565 gösterim
Bir karşıtlıklar dönemi olan Kraliçe Victoria ‘çağı’, görkemli bir zenginlikle muazzam bir yoksulluğun, sanayileşen kent ve kırsalın olduğu kadar akıl ile akıldışının, doğaüstünün yan yana var olduğu bir toplumsal evreyi temsil eder. Dickens 1843 yılında üzerinde çalıştığı romanın taslağını bir yana bırakıp okuru "Gotik" türün fizikötesi dünyasında yolculuğa çıkartırken, sıkıcı, buz gibi duygusuz, açgözlü Scoorge kimliğinde ölümsüz bir karakter yaratmıştır. Bir Noel Şarkısı sadece edebiyatın değil, sinemanın da vazgeçilmez öykülerinden biridir.

Bir Noel Şarkısı: Ruhun kurtuluşunun şaşırtıcı öyküsü.
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2000
 • Sayfa Sayısı:
  140
 • ISBN:
  9786055575397
 • Orijinal Adı:
  A Chrsitmas Carol
 • Çeviri:
  Meral Camcı
 • Yayınevi:
  Bordo Siyah Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ensar. 
26 Tem 2015, Kitabı okudu, 9/10 puan

yine charles dickens ' ın müthiş edebiyatı ve topluma yaklaşımını müthiş bi dillle anlatımı..kitabı okumuyorsunuz zaten o kendisini okutuyor ...ilk okuduğum kitaplar arasında olduğunu hatırlarım...küçüktüm daha belki o yüzden seviyorumdur diyeceksiniz ama daha sonra bunun filmini ingilizce olarak sınfta izlediğimi bi sene sonra da ingilizce kitabını sınıfça her hafta okuduğumuzu hatırlıyorum ve hiç sıkılmıyordum...sonuç olarak sevimli ve okunmalı dediğim kitaplardan....

Emre Şeyda 
15 Ağu 09:46, Kitabı okudu, 7/10 puan

Robin Williams'ın oynadığı filmini izledikten sonra kitabını da okumak yeni nasip oldu. Filmi aslında aşırı derecede beğenmemiş izlenmese de olur filmler kategorisine atmıştım. Kitabı okuduğum zaman filme göre bir tık daha ötede gördüm ve okudum. Kitapta Scrooge karakterimizin Noel'e olan tepkisi ve insanlara olan tutumunu noel öncesi gelen üç hayaletle birlikte sorgulamasını çok etkileyici bir dille okuyoruz ve kendimizi bile sorgular hale geliyoruz. Scrooge'un hayaletler sayesinde yaşadıkları ve gördükleri ile birlikte yaşananlar bizleri ve Scrooge'u düşüncelere itiyor. Okunması gereken bir eser.

Dara 
18 Oca 23:05, Kitabı okudu, 3 günde, 7/10 puan

Çocuklara okunabilecek düzeyde, bir çırpıda bitirebileceğiniz bir kitap. Charles Dickens'dan okumaya başlamak için yeterli bir kitap değil. Boş zamanda yazılmış bir kitap gibi ancak betimlemeler ustalıkla yapılmış. Yolculuklarda çok rahat okunabilir.

Serhat Özcan 
19 Ara 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Kısa bir kitap. Kitabı okurken daha önce animasyon filmini izlediğimi fark ettim :) . Hayat üzerine; yaşanmamışlıklar üzerine bir ders veriyor. Hafta sonu bitireceğim.
------
Kitabı bitirdim gerçekten etkileyici ve okunması gereken bir eser.
Bu kitap hakkında ' Evrenin Şarkısı ' adlı bir kısa yazıda yazdım. Dilerseniz bu linkten ulaşabilirsiniz:
http://yazarvar.blogspot.com.tr/...charles-dickens.html

Kitaptan 8 Alıntı

Sadettin TANIK 
 01 Kas 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Yaşam
Hiçbir şey yoksulluk kadar ezici olamaz. Hiçbir şey de servet peşinde koşmak kadar aşağılanmamıştır!

Bir Noel Şarkısı, Charles DickensBir Noel Şarkısı, Charles Dickens
Sadettin TANIK 
01 Kas 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

"...evde bir karı, beş çocuk haftada on beş şilin ve mutlu Noel'den söz ediyor! Ben en iyisi tımarhaneye taşınayım!"

Bir Noel Şarkısı, Charles DickensBir Noel Şarkısı, Charles Dickens

Şu dünyanın ikiyüzlülüğüne bak! Hiçbir şey yoksulluk kadar ezici olamaz. Hiçbir şey de servet peşinde koşmak kadar aşağılanmamıştır!

Bir Noel Şarkısı, Charles Dickens (Sayfa 53 - Oda Yayınları)Bir Noel Şarkısı, Charles Dickens (Sayfa 53 - Oda Yayınları)
ivan bibuçuk 
09 Kas 13:18, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Scrooge söylediğinden de iyiydi. Hepsini ve daha fazlasını yaptı ve ölmeyen Ufaklık Tim'in ikinci babası oldu. Şu bizim güzel şehrin ve hatta şu bizim güzel dünyadaki herhangi bir güzel şehir ya da kasabanın tanıdığı en iyi arkadaş, patron ve insanlarından biri oldu. Kimileri ondaki bu değişikliğe güldü, ama o aldırmadı; çünkü bu dünyada bazı insanların gülmediği hiçbir şey olmadığını biliyordu. Kendi kalbi gülüyordu ve bu ona yeterdi.

Bir Noel Şarkısı, Charles DickensBir Noel Şarkısı, Charles Dickens

Kitapla ilgili 1 Haber