Bizim Gizli Bahçemizden

5,2/10  (11 Oy) · 
64 okunma  · 
7 beğeni  · 
663 gösterim
"Sık sık sorardın, 'Bizi ne zaman yazacaksın sevgilim?' diye. Ben de, 'Daha vakit var, birtanem' derdim. 'Daha yaşayacak çok şeyimiz var. İleride hepsini yazacağım.' İleride? Neydi ki beklediğim? Sınırsız zamanda, o bilinemez, kestirilemez ömrün zamanında, neyi beklemiştim ki?

Bak, işte şimdi yazıyorum canım benim. Demek, kendiliğinden gelmiş kapıma zamanı; seni, beni, bizi yazdırmak için.

Bana ait değilmiş belirlemek, ne zaman yazacağımı.
Sen dümeni ele aldın yine, açık denizlerde olduğu gibi..."

Sevilenin ardından yazılmış uzun bir mektup mu bu kitap?
Yoksa bir hatırat mı?
Otuz dört buçuk sene sürmüş bir tutkunun romanı mı?
Yoksa dayanılmaz bir özlemin, İzmir'de günbatımı renkleriyle bezenmiş şiiri mi?
Bazı bazı, tek bir paragrafta koca bir evliliği anlatıyor bu kitap.
Ama daha çok cesur bir aşk hikâyesini; yazar Nermin Bezmen'in yakın zamanda kaybettiği sevgili kocası Pamir Bezmen'le tanışmalarını ve aşklarını anlatıyor... Sevilenin ardından açılan yarayı ustası olduğu kalemiyle sarıyor Nermin Bezmen.
Dünü bugüne taşıyarak...
(Tanıtım Bülteninden)

Hakkında çok fazla övgü duyduğum için heyecanla okumaya başlamıştım fakat o heyecanı 1 sayfada bile yakalayamadım. Okuduğuma pişman olduğum kitap azdır. Bu kitap onlardan biri olmayı başardı.

Diğer kitaplarını bilemem ama bu kitap tam bir rezalet, hikaye yok, yazarlık yok, sanal garip vıcık vıcık bir romantizim.

Hamza Kaan 
11 Ağu 2015, Kitabı okumayı düşünüyor, Beğendi, 10/10 puan

Zengin, olgun erkek, güzel genç kız, patron-sekreter ilişkisi, arada başkaları, yatlarda gezmeler, marka çakmaklar, sigaralar falan ve sonunda mutlu son:)

Kitaptan 1 Alıntı

Şaşırtıyor beni gizli hüznüm, hiç güvenilmiyor. Onu tam kadifelere sararak yumuşatmış ve dizginlemişken ortaya çıkıveriyor tekrar. İki tarafı da keskin bıçak gibi, yüreğimi, ruhumu şahrem şahrem kesiveriyor kanatlarımı sonra. Öylesine acımasız ki sessiz kaldığı zamanların acısını çıldırarak çıkarıyor.

Bizim Gizli Bahçemizden, Nermin BezmenBizim Gizli Bahçemizden, Nermin Bezmen