Brida

7,3/10  (62 Oy) · 
291 okunma  · 
29 beğeni  · 
1.664 gösterim
Ruh-eşimi nasıl tanıyacağım?"

Wicca, Brida'ya "Riske girerek," dedi. "Başarısızlık, hayal kırıklığı risklerini göze alacaksın, ama aşk arayışından hiç vazgeçmeyeceksin. Arayışına devam ettiğin sürece sonunda zafere ulaşacaksın."

Brida, güzel bir İrlandalı kızın ve onun bilgiye erişme çabasının öyküsü. Brida, ona korkularının üstesinden gelmeyi öğreten bilge bir erkekle ve dünyanın gizli müziğine ayak uydurarak dans etmeyi öğreten bir kadınla karşılaşır. O iki kişi Brida'da Tanrı vergisi bir yetenek olduğunu görür; ama yeteneğini kendisinin bulabilmesi için genç kızı kendi içine doğru bir keşif yolculuğuna yönlendirirler.

Brida kendi yazgısını ararken, kişisel ilişkileri ile kendini dönüştürme isteği arasında bir denge kurmaya çalışır.
Usta romancıdan çarpıcı bir aşk, tutku, gizem ve esriklik öyküsü.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2011
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  Seçkin Selvi
 • Orijinal Adı:
  Brida
 • Çeviri:
  9789750711558
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
Tuğba Karakaya 
27 May 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Yine güzel bir Paulo Coelho kitabı. Bence yazar kitabın konusuna yazık etmiş. Bu hikayeden bir kitap serisi çıkarabilirdi. Her zamanki Paulo Coelho az, öz ve yaratıcı yazıyor. Ben çok beğendim. Daha detaylı yorumum ;

http://hayalimdekikutuphane.blogspot.com.tr/...da-paulo-coelho.html

eso.okur 
15 Eki 2014 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Paulo Coelho' nun o gözünü sevdiğim anlatımı var ya, sevilesi. Tek solukta okuduğum bir kitap. Yeri geliyor kendinizi Brida, yeri geliyor aşık olduğu büyücü olarak görebilirsiniz.

Oya Gezer 
29 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Ruh eşi, mistik güçler, geçmiş yaşamdaki enkarnasyonlar gibi spiritüel öğretilere ilgi duyanlar için oldukça keyifle okunabilecek bir kitap.

Sedef Kartal 
09 Ara 2014 · Kitabı okudu · 6/10 puan

okuyupta hayalkırıklığına uğradığım bir kitap daha büyük bir zevkve heyecanla başlayıp bunalımla sonlandırdığım bir kitap kitap bridanın büyü, sihir ve ruh eşini bulma çalışmasıyla geçti bu yazarın kitap finalleri aslında finalsizliği konusunda bir sıkıntısı var bence neyse sihir, büyü reenkarnasyona karşı ilgisi olanların sevebileceği fakat benim ilgimi çekmeyen konular olduğu için sıkıcı bir kitaptı

sezen 
04 Haz 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Vasat bir kitap olduğunu düşünüyorum. Çünkü sanırım artık Ferrarisini satan bilge tarzı öğüt verici kitaplardan sıkıldım iyice. Yine büyüye meraklı, ruh eşini arayan genç bir kadın. Doğaüstü konular ilgisini çeken insanlar için bir anlamı olabilir ama bana bir şey kazandırmadı.

Moon light 
10 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 14 günde

Kesinlikle okunmasını tavsiye etmeyeceğim bir kitap. Reankarnasyon ve İsa'nın Tanrı'nın oğlu olduğundan bahsediyor. Bir Sürü saçmalıkla dolu. Iyki de bu kitabı bir arkadaşımdan ödünç almışım bende Olmasını hiç istemeyeceğim bir kitap tam bir fiyasko :((

Simge 
02 Şub 2016 · Kitabı okumadı · Puan vermedi

Coelho'nun kadına dair anlatımını hep beğenmişimdir. Tıpkı Zweing gibi. Ama tabi kadınlar Coelho'nun kadınlarıdır. Brida eseri içinse yazarın diğer eserlerinde olduğu gibi Duplin tasvirleriyle beni bir şehri görmeden hayran bırakmıştır. Ve bende artık Duplin in büyülü havasına inanan bir okurum.

Müzeyem Adem 
03 Eki 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Yine arayış içinde olan bir ana kahraman ve onun kendine yaptığı yolculuğu işlemiş yazar. Hafif romantik ve biraz da mistik bir havası olan bir kitap. İlk defa Paulo Coelho okuyanlar keyif alabilir ama Simyacı'yı okumuş birinin buna hayran kalacağını düşünmüyorum. Özetle okumasanız da olur ;)

selma gülen 
07 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 6/10 puan

Paulo Coelho'nun akıcı uslubuyla rahat okunan konu itibari ile mistik ve spiritüel bir romanı. Konu olarak benim ilgimi çekmemesine rağmen, Brida'nın ne yapacağı ve sonu nasıl olacak diye meraktan okuyup bitirdim. Bu konulara ilgi duyan okuyuculara öneririm. Keyifli okumalar.

Kitaptan 29 Alıntı

"Acı çekmemek için, aşkı reddetmek gerekiyordu. Bu da, hayattaki kötülükleri görmemek için kendi gözlerini çıkarmak gibi bir şeydi."

Brida, Paulo CoelhoBrida, Paulo Coelho

"Yolunu bulduğun zaman korkmamalısın. Hata yapacak kadar cesur olmalısın. Hayal kırıklığı, yenilgi ve umutsuzluk Tanrı’nın bize yol gösterme araçlarıdır.”

Brida, Paulo CoelhoBrida, Paulo Coelho
Gül yalçın 
13 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hayallerimi serdim ayaklarının altına; yavaş yürü hayallerimin üstüne basiyorsun

Brida, Paulo Coelho (Sayfa 141)Brida, Paulo Coelho (Sayfa 141)
Melike Sevinç 
 28 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ve şımarıklığımız yüzünden, insanoğlunun kendisine icat ettiği en büyük işkenceye mahkum oluruz: Yalnızlığa.

Brida, Paulo CoelhoBrida, Paulo Coelho
Deniz Bülbül 
29 Oca 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Güzel ya da çirkin vücut diye bir şey olamazdı; çünkü bütün gövdeler aynı yolu izlemişlerdi, hepsi içlerindeki ruhun görünürdeki bölümüydü."

Brida, Paulo CoelhoBrida, Paulo Coelho
Melike Sevinç 
28 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Öğrenmek demek, hakkında hiçbir şey bilmediğin bir dünyayla ilişki kurmak demektir.Öğrenmek için alçakgönüllü ve saygılı olman gerekir.

Brida, Paulo Coelho (Sayfa 55)Brida, Paulo Coelho (Sayfa 55)
Tutku kondu 
01 Oca 22:40 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

yaşamının en önemli alanı olan aşkta bile, birine bağlanmayı, kendini sevgiye adamayı becerememişti.Aşktaki ilk hayal kırıklığından sonra hiçbir zaman kendini tamamen vermemişti. Acı çekmekten,kaybetmekten, ayrılmaktan korkuyordu. Oysa bunlar aşk yolunda karşılaşılması kaçınılmaz olan şeylerdi ve bunu önlemenin tek çözümü o yola hiç girmemeye karar vermekti.Acı çekmemek için aşkı reddetmek gerekiyordu. Bu da hayattaki kötülükleri görmemek için kendi gözlerini çıkarmak gibi bir şeydi.

Brida, Paulo Coelho (Sayfa 96 - can)Brida, Paulo Coelho (Sayfa 96 - can)
3 /