Bu Güller Senin Bride Quartet Serisi 2

6,4/10  (8 Oy) · 
35 okunma  · 
6 beğeni  · 
744 gösterim
Aile bağları, eski dostlar ve yeni keşfedilmiş bir tutkunun renkli karmaşası...

"Gelin" dizisinin ikinci kitabında Nora Roberts okurlarını, Connecticut'ın en büyük düğün organizasyon şirketi Vows'ın kurucuları olan ve çocukluklarından beri hiç ayrılmayan Parker, Emma, Laurel ve Mac ile buluşturmaya davet ediyor...
Emma Grant küçüklüğünden beri romantizme bayılmaktadır. Bu yüzden kendini düğün çiçekçisi olarak bulmuş olması aslında bir sürpriz değildir. Çiçeklerle ilgilenerek zaman geçirirken en yakın üç arkadaşıyla birlikte çalışmakta ve bundan daha güzel bir iş hayal edememektedir..

Dışarıdan bakıldığında Emma'nın aşk hayatı oldukça iyi görünmektedir.

Güzel, tutkulu Emma, tıpkı yarattığı aranjmanlar gibi girdiği her ortamı renklendirmektedir. Fakat erkekler etrafına üşüşse de Emma hâlâ Bay Doğru'yu bulamamıştır. Ancak onu burnunun dibinde aramak aklına bile gelmez.

Mimar Jack Cooke, Parker'ın en yakın arkadaşıdır ve aileden biri sayılmaktadır. Jack çok geçmeden Emma'ya olan hislerinin arkadaşlıktan öte olduğunu fark eder. Ve Emma onun tutkusuna karşılık verdiğinde, Vows'ta işler karmaşıklaşmaya başlar.
Jack bağlılık konusunda hiçbir zaman başarılı olamamıştır. Emma ise uzun süreli bir ilişkinin özlemini çekmektedir. Ortak bir paydada buluşmak adına her ikisi de geçmişlerine ve kalplerine güvenmek zorunda kalırlar.


"Tutarlı bir şekilde eğlendiren bir yazar."
USA Today

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2011
 • Sayfa Sayısı:
  336
 • ISBN:
  9789944824460
 • Orijinal Adı:
  Bed of Roses
 • Çeviri:
  Derya Gezmiş
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ülkü Ciner 
17 Mar 22:58, Kitabı okudu, 2 günde, 8/10 puan

Düğün organizasyonu yapan dört arkadaşın hikayesinin anlatıldığı serinin, ikincisi olan kitapta; çiçek işleri ile ilgilenen Emma ve neredeyse çocukluk arkadaşları olan Jack, ne kadar kaçmaya çalışsalar da, aralarında olan çekime karşı koyamazlar. Yine de Emma'nın korkusu, işlerin yolunda gitmeyip dostluklarının bozulma tehlikesidir.
Seriyi sırayla okumaya başladım. Bu kitabı 1.sinden daha çok beğendim. Yine de yazarın o çok sevdiğim kitaplarından biri değil. Organizasyon işleri, çiçek yapımları fazla ayrıntılı anlatılmış. Eğer organizasyon işleriyle uğraşıyor veya düşünüyorsanız eminim siz daha çok beğenirsiniz.
Yazar sonraki kitaplarla ilgili bazı ipuçları vermiş. Hal böyle olunca insan merak ediyor :) Sıradaki kitabı okumaya başlayacağım, bakalım o nasıl?

Kitaptan 4 Alıntı

Ülkü Ciner 
17 Mar 16:38, Kitabı okudu, İnceledi, 8/10 puan

"Neden erkekler yumruklaşmanın her şeyi çözebileceğini sanırlar?"

"Neden kadınlar çikolata yemenin her şeyi çözeceğini sanırlar? Doğamız gereği işte."

Bu Güller Senin, Nora Roberts (Sayfa 173)Bu Güller Senin, Nora Roberts (Sayfa 173)
Ülkü Ciner 
17 Mar 16:39, Kitabı okudu, İnceledi, 8/10 puan

"Bir insanı ne kadar uzun zamandır tanırsan tanı, hakkında herşeyi öğrenemezsin. Her zaman bir yerlerde başka bir cep vardır."

Bu Güller Senin, Nora Roberts (Sayfa 277)Bu Güller Senin, Nora Roberts (Sayfa 277)
Ülkü Ciner 
17 Mar 22:56, Kitabı okudu, İnceledi, 8/10 puan

Kırılan kalpler iyileşirdi. Belki izleri kalırdı ama iyileşirdi. Böyle izlere sahip olan insanlar yaşamaya, çalışmaya, gülmeye, yemek yemeye, yürümeye, konuşmaya devam ediyorlardı.
Hatta yeniden sevebiliyorlardı.

Bu Güller Senin, Nora Roberts (Sayfa 323)Bu Güller Senin, Nora Roberts (Sayfa 323)