Çağrı

8,5/10  (33 Oy) · 
107 okunma  · 
26 beğeni  · 
1.065 gösterim
John Smith paten kaymayı seven sıradan bir çocuktur. Bir gün paten sahasında geçirdiği küçük bir kaza hafif bir beyin sarsıntısına neden olur. John bu olayın üzerinde durmaz ve olağan yaşamına devam eder. Ama artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. Farkında olmadığı bazı değişiklikler olmuş, önsezileri ve bazı duyuları gelişmiştir.

Yıllar sonra John bir kaza daha geçirir ve yaşamındaki bazı ayrıntılar belirginleşme başlar. Artık kimsenin duymadığı, bilmediği ve hissetmediği her şey onunla arkadaş olmuştur.
 • Baskı Tarihi:
  2003
 • Sayfa Sayısı:
  380
 • ISBN:
  9789754059649
 • Orijinal Adı:
  Deathzone
 • Çeviri:
  Esat Ören
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
24 Tem 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Usta yazardan tek kelime ile mükemmel bir roman. John Smith, çocukken bir kaza yapar ve önsezi yeteneği sahibi olur. Ancak öğretmenken ve Sarah ile sevgili iken bir trafik kazası geçirir ve komaya girer. Bu arada İncil satan Greg Stilson adında bir adamın gözü yükseklerdedir. John Smith komadan yıllar sonra çıkar, Sarah evlenmiştir ve ABD başkanı değişmiştir. Ancak en büyük değişim kendisindedir. Önsezi yeteneği giderek gelişmiştir, kişilere dokunarak pek çok şeyi görebiliyordur. Greg Stilson ise işleri büyütür ve önce belediye başkanı sonrasında da temsilciler meclisi üyesi olur. Ama hedefi daha yüksektir. ABD Başkanlığı. Ama önünde Frank Dodd adında bir seri katil yakalayan, bir çok çocuğun hayatını kurtaran bir engel vardır. John Smith. Acaba başarılı olabilecek midir? Soluksuz okunan bir roman.

Paten kayan bi çocuğun küçük bi kaza sonucunda ortaya çıkan önsezi ve karmaşık bilinçaltını anlatıyor.Yazar, beynimizin bize ne tür oyunlar oynayabileceğini sınırlarımızı ne kadar zorlayabileceğimizi değişik bi kurguyla gözler önüne seriyor.

Gürkan Metin 
15 Oca 13:52, Kitabı okudu, Puan vermedi

Bilim kurgu izler gibiydi. Stephen King yine ustalıkla okuyanı sürükleyen bir kitap yazmış.

Kitaptan 5 Alıntı

Ülkü Ciner 
09 Şub 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Rüzgarın değişimini önceden gören adam rüzgar gülü değil, yel değirmeni yapmalıdır.

Çağrı, Stephen King (Sayfa 203)Çağrı, Stephen King (Sayfa 203)
Ülkü Ciner 
09 Şub 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Johnny 'nin aklına üç dilek tutan yaşlı çift geldi. Masala göre yaşlı karı koca önce yüz sterlinleri olsun istemişler. Ama değirmende olan bir kaza sonucu oğulları ölmüş. Değirmen bozularak yüz sterlin tutarında hasar olmuş. Sonra yaşlı kadın oğlunun acısına dayanamayıp geri gelmesini istemiş... ve kapıyı açıp da bakınca oğlunu mezarından çıkmış korkunç durumuyla karşısında bulmuş. Son hakkı yaşlı adam kullanıp oğlunu geri göndermiş.Weizak'ın dediği gibi bazı şeylerin yitik kalması daha iyi oluyordu.

Çağrı, Stephen King (Sayfa 129)Çağrı, Stephen King (Sayfa 129)
Ülkü Ciner 
10 Şub 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Elimizden ne geliyorsa onu yapabiliyoruz ve bununla yetinmek zorundayız... Beğenmesek de alışmamız gerekiyor. Yitirilen hiç bir şey yoktur, Sarah. Bulunamayacak hiçbir şey.

Çağrı, Stephen King (Sayfa 379)Çağrı, Stephen King (Sayfa 379)
KüLKeDiSi 
07 Kas 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Bazı şeyler hiç görülmezse, yitirilmiş olan bazı şeyler hiç bulunmazsa çok daha iyi olur.

Çağrı, Stephen KingÇağrı, Stephen King
KüLKeDiSi 
07 Kas 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Bu kaçık dünyada bir kez bir seçim yaptı mı, sonuna dek onunla yaşamayı bilmeliydi insan.

Çağrı, Stephen KingÇağrı, Stephen King