5,0/10  (1 Oy) · 
5 okunma  · 
0 beğeni  · 
520 gösterim
Conrad, bir dedektif öyküsü havası taşıyan bu romanda, insan yaşamına belli bir açıdan bakmayı, insan ruhunun derinliklerinde yatan temel gerçeklere inmeyi amaçlar. Conrad için bir romanda geçen olaylar, olayların geçtiği ortamlar, kişiler ve onlar arasındaki ilişkiler, hep bu amacın ortaya konabilmesini sağlayacak biçimde düşünülüp tasarlanmış öğelerdir.
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2009
 • Sayfa Sayısı:
  309
 • ISBN:
  9789944886727
 • Çeviri:
  Ünal Aytür
 • Yayınevi:
  İş Bankası Kültür Yayınları
 • Kitabın Türü:
e-zeki 
18 Haz 2015, Kitabı okudu, 5/10 puan

kitap iddialı ismine rağmen çok yavan. Okurken neredeyse son sayfaya kadar vadedilen heyecanın arayışı içinde kalıyorsunuz ve malesef elde edemeden bitiyor. modern klasikler serisine alınması bana pek de mantıklı gelmedi açıkçası

Kitaptan 2 Alıntı

e-zeki 
18 Haz 2015, Kitabı okudu, İnceledi, 5/10 puan

Bizim amacımız, yasallık konusundaki boş inançları, yasallığa duyulan kutsal saygıyı yok etmek olmalı. Müfettiş Heat ile onun gibilerin, halkın da onayıyla, bizleri güpegündüz takır takır vurmaya başlamaları kadar beni sevindirecek birşey olamazdı. O zaman savaşı yarı yarıya kazanmışız demektir. Böylece, eski ahlak anlayışının çöküşü kendi mabedinde başlamış olur.

Casus, Joseph ConradCasus, Joseph Conrad
e-zeki 
18 Haz 2015, Kitabı okudu, İnceledi, 5/10 puan

Siz devrimciler asla anlamayacaksınız bunu. Gelecek konusunda planlar yapıyor, şimdikinden türeme ekonomik sistemler hayal ederek kendinizden geçiyorsunuz. Oysa gereken şey, yeni bir hayat anlayışı uğruna iyi bir temizlik ve kesin bir başlangıç. Siz yerini açıp hazırlayın, o zaman hayallerini kurduğunuz gelecek kendiliğinden gerçekleşir.

Casus, Joseph Conrad (Sayfa 71)Casus, Joseph Conrad (Sayfa 71)