Çin İşkencesi

8,7/10  (70 Oy) · 
317 okunma  · 
58 beğeni  · 
3.848 gösterim
Sevdiğim kız Aybalam bana el değil parmaklarını sallıyordu. Kimse görmesin diye elini kaldıramıyordu ama ben anlıyordum.

Annemin "Kurtar beni Kaan!" diyen sesi hala kulaklarımdan.

Bir alkışlık hürriyet lütfen!

Milletin içinde sevdiğim kız yüzüme tükürünce dünyam karardı.

Vayy komünizm vayy! demek sen...
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2007
 • Sayfa Sayısı:
  212
 • ISBN:
  9789756717073
 • Yayınevi:
  Mektup Yayınları
 • Kitabın Türü:
NurLeyla 
11 May 17:03, Kitabı okudu, 10/10 puan

İnsan nerden kim tarafından vurulacağını bilmiyor. İnsanlık bitti dercesine yapılan işkenceleri ele alan bu kitabı Emine Şenlikoğlununyine güzel bir hayat hikayesini anlatıyor .Okumanız şidetle tavsiye edilir . Çok güzel bir kitap ve akıcı.

Esra Esra 
20 Ağu 2015, Kitabı okudu, 7/10 puan

Aman ha evlatlarım. Kimse size birdenbire 'dinsiz olun' demez. Yavaş yavaş dinsizleştirirler sizi. Kitap verirler. Altından kalkamayacağınız sorular sorarlar size. Önce fikirlerinizi çatallaştırırlar sonra çatalları orta yerden ayırır, sizi yanlış yapıp yapmadığınızı düşünemez hale getirirler. Bunu yaparken öyle ustalıkla yaparlar ki, ne olduğunu, nereden nereye geldiğinizi anlayamazsınız bile.

Merhaba. Bu kitap benim dönüm noktam oldu. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle okuduğum ilk kitap oldu. Bu kitap sayesinde bütün kitaplara ilgim arttı. Bu kitaptan sonra sefiller kitabına başlamıştım o gun bugündür kitap okuma azmim artı.

Nesrincan 
26 Tem 20:29, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Nesrincan 20 dk.
bu kitebi 7.8 yil önce okudum allahim nasil muhteşem bi kitap di okurken kac kez bogazimin dugumlendigini ve gözümden yaşlar aktigini hatirlamiyorum allah sevgisini cocuklara aşilamanin ve dinimizi güzel bi şekilde öğretmenin ne kadar önemli olduğunu gösteren bi hikaye allah kimseye karşısına kötü arkadaşlar cikarmasin iyi arkadas edinmenin ne kadar önemli olduğunu gösteren ibretlik bi gerçek hikaye

İlk okuduğum Emine Şenlikoğlu kitabıydı. Ben genel hatlarıyla beğendim. Anlatım akıcıydı. Yüreğimi dağlayan bir kitaptı.Bir milliyetçi için gözyaşı dökmeden okunması mümkün değil. Öyle de oldu. Epey üzdü, düşündürdü. Türkistan davasını elbette Emine hanım'dan öğrenmedik, öncesinde de bunun için mücadele ettik biz, çarpıcı ayrıntılar ise kitapta. Bu da güzel bir şey. Başka kitabını da okumam. Bu kitabın özelliği Türkistan içerikli olması.

Şu yazıyı da şuraya bırakayım ilgilenen için :

http://blog.radikal.com.tr/...ve-seref-icin-101155

Nurlubahar (Emhabiş) 
14 May 16:37, Kitabı okudu, 4 günde, Beğendi, 10/10 puan

İslam dinin bizim için önemini anlatan daha iyi bir kitap görmedim.akıcılığı ,uslubu ve merakıyla insanı kendinden alıyor .bu kitabı okuyupta duygulanmayacak insan görmedim göreceğimide zannetmiyorum yani tek keilme ile mükemmel .

Esma Meral 
19 Tem 18:20, Kitabı okudu, Puan vermedi

o dönemlerde komunist insanların kol gezdiği bi yer düşünğn abi kardeş ilişkisinin bile bu denli zor olacagı.. insan bile kendi kendine sorular soruyo.. emine senlikoğlunun beğendiğim kitaplarından biri

Muharrem Armağan 
27 Eyl 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Kitabı çok net hatırlamamakla birlikte çok etkilendiğimi hatırlıyorum burda görünce hatırladım en kısa zamanda şimdiki aklımda daha da anlamlı şekilde okuyacağımı düşünüyorum ama boş bir kitap değil tavsiye ederim.

serhat yıldız 
29 Nis 18:21, Kitabı okudu, 10/10 puan

Okudugum en iyi kitaplardan listenin basinda yer alacak kadar akici duygusal vegercekten cok iyi genclere tavsiye ederim en ama en fazla 5 gunde bitirirsiniz o kadar akici ki ayni gun bitiren var

Rıdvan 
 25 Nis 16:27, Kitabı okumadı, Puan vermedi

Bu kitaba başlar başlamaz güvensizlik sezdim, kominzm ve sosyalz mi islam dinine karşı bir araç olarak kullanmış, Evet bir konuda haklı olabilir Sosyalist ler Allah a tapmıyordu ama tapanlarıda engellemiyordu. Karl marx ın kitaplarını da okuyabilirsiniz dinden çıkarma kessinlikle palavra, eğer kapitalistler(sömürenler) i anlatmış olsaydı doğru yolu bulmuş olurdu.Abi kardeş hikayesiyle duygusallıkla kaçıyor içimize, Bana göre bu kitap afyondur.! . Okumayın!

2 /

Kitaptan 21 Alıntı

Ebru Kendirci 
05 Haz 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Ben hep düşünmüşümdür;
Domuz eti haramdır diyen Kur'an'dan ayettir, içki içmeyin, zina yapmayın, adam öldürmeyin, namazınızı dosdoğru kılın, zekatınızı hesaplayarak verin emri de ve diğerleri de Kur'an'dan birer ayettir. Neden acaba domuz eti yasağına riayet edildiği kadar Allah'ın öteki emirlerine riayet edilmez? Bunun cevabını hala bulamadım

Çin İşkencesi, Emine ŞenlikoğluÇin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu
Raİf ÜnnÜ 
21 Eki 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Aman ha evlatlarım. Kimse size birdenbire 'dinsiz olun' demez. Yavaş yavaş dinsizleştirirler sizi. Kitap verirler. Altından kalkamayacağınız sorular sorarlar size. Önce fikirlerinizi çatallaştırırlar sonra çatalları orta yerden ayırır, sizi yanlış yapıp yapmadığınızı düşünemez hale getirirler. Bunu yaparken öyle ustalıkla yaparlar ki, ne olduğunu, nereden nereye geldiğinizi anlayamazsınız bile.

Çin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 22)Çin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 22)
nuri 
25 Eyl 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Galile'yi yargılayan Kiliseydi demez. Dindi der. Böylece bütün dinlere paylaştırılır Engizisyon mahkemelerinin yaptıkları.

Çin İşkencesi, Emine ŞenlikoğluÇin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu
hatice özoğlu 
15 May 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Ahh dostlar ahh! O korkunç yer hangi kelimelerle izah edilir sanıyorsunuz. Orada insan gökyüzünde duran buluttan,güneşten,yıldızdan,her şeyden korkuyor!...

Çin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 77)Çin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 77)
Nurlubahar (Emhabiş) 
 14 May 16:54, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 10/10 puan

kişiliğimiz ve düzen
Zalim düzende tayin edildiğin makamı söyle bana , kim olduğunu söyleyeyim sana!

Çin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 137 - mektup yayınları)Çin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 137 - mektup yayınları)

Kalleşler de kalleşi beğenmez, dürüstü beğenir. Ona saygı duyar. Dürüstü kalleşçe öldürseler bile.

Çin İşkencesi, Emine ŞenlikoğluÇin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu

Iktidarda müslümanlar olunca, kimseye zorla "bizim ilahımıza saygı duruşu yapacaksın" demezler. Cünkü Islam'da zorla müslüman yapma yoktur. Fakat putcuların eline koz geçtigi zaman zorla kendi ilahlarına saygı duruşu yaptırırlar.

Çin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 120)Çin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 120)

Insanın bakışlarını iyi tanırım . Dil kalpte olanın aksini konuşabilir ama, gözler bu konuda kalbe çok bağlıdır.

Çin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 179)Çin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 179)

'' O zamanlar bilemezdik ki,devlet büyüktür,o halde onun ihaneti de büyük olur.''

Çin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 19)Çin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 19)
3 /