Çocuk Eğitimi El Kitabı

10,0/10  (1 Oy) · 
24 okunma  · 
2 beğeni  · 
814 gösterim
Çocuk Eğitimi El Kitabı, Haluk Yavuzerin "Çocuk ve gençlik psikolojisi" konusundaki otuz yıllık mesleki birikiminin kısa bir özetidir. Kitabın temel amacı, çocuklarıyla sağlıklı bir iletişim kurabilmeleri için, anne-babalara yol göstermektir. Bu amaçla, kitapta, anne-babaların günlük hayatta karşılaştıkları eğitim ve iletişim sorunlarının çözümüne yönelik pratik önerilere yer verilmiş, yapılan pedagojik hatalar, olması gereken doğrularla birlikte ele alınmış, okumayı kolaylaştırmak için, her konu resimlerle desteklenmiştir. Çocuk Eğitimi El Kitabı, "kendini değiştirmek" konusunda "istekli" ve "kararlı" olan tüm anne-babalar ve öğretmenler için, vazgeçilmez bir rehber olacaktır.
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2013
 • Sayfa Sayısı:
  170
 • ISBN:
  9789751405142
 • Yayınevi:
  Remzi Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Halil öztürk 
22 Eki 00:08, Kitabı okudu, 10/10 puan

bu beyfendinin kitabını kesinlikle tavsiye ediyorum. çok başarılı analizler ve değerlendirmeler var. yaptığı analizlerin bize ait olduğunu düşünüyorum. yalın bir dili var, psikolojik kavramların somutlaştırılmasını çok önemli buluyorum.
"disiplin ... davranışı yönlendirmeyi amaçlamaktadır (cezalandırma demek değil)."
"disiplin, çocuğa istenilen davranışı ve alışkanlıkları öğretmek, kendi kendini denetleme ya da iç denetim demek olan ahlak gelişimini sağlamaktır. bu da dıştan gelen bir zorlamayla olmaz. önemli olan, içselleşmiş bir sorumluluk duygusunun oluşturulmasıdır."
bunun gibi onlarca tespit var. örnekler var. illa ki çocuğumuzun olmasına gerek yok bu kitabı okumak için. kendimize ve çevremize farklı bakmak için bir perspektif sunuyor bize. ellebette galaksideki tüm yıldızların ne olduğunu anlatmıyor. ancak gördüklerinin ne olduğunu anlamana yardımcı oluyor. evet bu kitap bir rehber niteliğindedir.

şeyma akçay 
29 Oca 16:22, Kitabı okudu, Beğendi, Puan vermedi

günlük yaşantıda ebeveynlerin karşılaştığı sorunlara ışık tutmuş yazar karikatürler ile zenginleştirilmiş çözüm odaklı bir kitap okumanızı tavsiye ederim.