Dalgaların Sesi

8,0/10  (2 Oy) · 
7 okunma  · 
2 beğeni  · 
507 gösterim
Bereket Denizi dörtlemesi, Bir Maskenin İtirafları, Yaz Ortasında Ölüm, Denizi Yitiren Denizci gibi eserlerinden tanıdığımız Yukio Mişima, Dalgaların Sesi'nde farklı bir yönüyle çıkıyor okurun karşısına. Romanlarında insan doğasının karanlık yönlerini deşen, onlarla cesurca hesaplaşan Mişima, bu kez kalemini ışığa çevirerek sevginin farklı veçheleri etrafında kuruyor öyküsünü.

Dalgaların Sesi'nde, Şarkılar Adası olarak da bilinen Uta-Jima adasında genç balıkçı Şinji ile varlıklı Miyata ailesinin güzel kızları Hatsue arasındaki ilk aşk öykülenir; cesur, heyecanlı, duru iki gencin masalsı bir dille kaleme alınmış öyküsüdür bu. Aynı zamanda, zamanın ve mekânın ötesindeki bu korunaklı dünyada gelenekleriyle ve doğayla bağlarını koruyan dalgıç kadınların, balıkçı erkeklerin öyküsüdür Dalgaların Sesi. Ve elbette denizin, dalgaların ve fırtınanın da.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2014
 • Sayfa Sayısı:
  208
 • ISBN:
  9789750724107
 • Çeviri:
  Zeyyat Selimoğlu
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
Burak Akgün 
07 Oca 12:59, Kitabı okudu, 3 günde, Puan vermedi

Türk filmi tadında bir hikaye hemde Mişima'ya başlamak için iyi bir tercih.Sonuda Türk filmi tadında mutlu mu mutlu bitiyor.

bronte 
15 Mar 14:53, Kitabı okudu, 8 günde, Beğendi, 10/10 puan

Dalgaların sesi bana, insan yaşamının doğaya bağlı, ihtiyaç ve beklentilerin basit olduğu bir dünyanın kapılarını açtı.
http://herkitapayribirdunyadir.blogspot.com.tr/...si-yukio-misima.html

Dila. 
08 Oca 17:04, Kitabı okudu, 16 günde, Puan vermedi

Çok Türk filmi tadında, çok durağan, çok sade ama harika betimlemelerle süslenmiş bence hikayenin konusu ve kurgusundan çok betimlemeleriyle öne çıkmış bir Mişima kitabı.

Kitaptan 1 Alıntı