Denizler Altında Yirmi Bin Fersah İki Cilt

8,4/10  (139 Oy) · 
1.060 okunma  · 
107 beğeni  · 
3.314 gösterim
1. Cilt
Paris Doğabilimleri Müzesi'nden Profesör Aronnax, Amerika Donanma Bakanı'ndan bir mektup alır. Ticaret yollarını tehdit eden bir deniz canavarının yakalanması amacıyla düzenlenen bir sefere katılması istenmektedir. Uşağı ile birlikte gemiye binen profesör, altı ay süren yolculuk sonunda canavara ilişkin hiçbir veri elde edemez. Derken yaşadıkları deniz kazası sonucunda kendilerini bu devasa canavarın sırtında bulurlar. Profesör Aronnax, uşağı Conseil ve zıpkıncı Ned Land'i okyanusun azgın sularından kurtaran, muhteşem denizaltısı Nautilus'la kendisine denizler altında bir dünya kuran Kaptan Nemo'dan başkası değildir.
Belleklere kazınmış bir Jules Verne klasiği...

2. Cilt
Profesör Aronnax ve arkadaşlarının, okyanusların baş döndüren derinliklerindeki olağanüstü macerası sürüyor. Jules Verne'in inanılmaz düş gücüyle bilim tarihine kazandırdığı denizaltı Nautilus ve Kaptan Nemo, denizler altında gömülü kalmış pek çok sırrı keşfederek, düşsel yolculuklarına devam ediyorlar.
 • Baskı Tarihi:
  2014
 • Sayfa Sayısı:
  824
 • ISBN:
  9789758725021
 • Orijinal Adı:
  Vingt Mille Lieues sous les mers
 • Çeviri:
  Mehveş Sorgun
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:
Bekir İstanbul 
21 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 8 günde · Puan vermedi

Orta okul öğrencileri için güzel bir kitap. Denizler altında geçen, maceralarla dolu Dünya turu, Kaptan Nemo ve Nautilus'un sırları, okyanusların gizemleri...

Kitapta geçen balıklar için kitabın sonunda resimli ufak bir albüm olsa güzel olurdu.

KörKalem 
23 Ara 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 9/10 puan

Yine Jules Verne, yine delice bir macera. Çocukluğumda Seksen Günde Devri Alem'in akabinde okuduğum bu aşırı sürükleyici roman, okuma taşlarımın ilk ayaklarıydı.
Büyüklerin okumasından ziyade çocuklara kesinlikle okutulması gerektiğini düşündüğüm, okuma aşkını körükleyecek bir kitap.

Okuyup unuttuğum ya da okumadığım fark etmeksizin bütün Jules Verne kitaplarını tekrar okuma kararımı son hızda devam ettiriyorum.

Meşhur kitabımız ''Deniz Altında 20.000 Fersah'' yine mükemmel bilgilerle dolu, denizde yaşama isteği oluşturan (ama fobim var) bir kitap. Belki o zaman keşfedilmemiş birçok şeyi dile getiren, denizden elektrik elde edebilen, muazzam bir denizaltına sahip Kaptan Nemo'yla karşılaşıyoruz. Büyük insan vesselam. İlkokul hocamız kitap okuma saatlerinden birinde okumuştu ama yarım kalmıştı, unutup gittik biz de. Şimdi büyük bir keyifle okudum.
Jules Verne, bu kitapları bilimsel verilere dayandırdıkça hikayelerin sadece hikaye olmayabileceği fikri geliyor insana. ^^

Serdar Poirot 
28 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Son derece güzel bir bilim kurgu romanı. Araştırmacı Pierre Aronnax, sürekli gelen ihbarlar üzerine denizde bulunan bir canavarı yakalamak isteyen bir gruba katılır. Bu grupta meşhur zıpkın avcısı Ned Land da vardır. Canavarı bulurlar ancak gemileri parçalanır ve rastlantı eseri canavar tarafından kurtarılırlar. Canavar dedikleri şey aslında Nautilus adlı bir denizaltıdır ve Kaptan Nemo adında insanlığı sevmeyen bir adamın esiri olmuşlardır. Bütün dünyayı suyun altında gezen esirler acaba sağ salim bu denizaltından kurtulabilecek midir? Soluksuz okunan bir roman.

Rabia Özdemir 
25 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

okuduğum ilk kitap benim için yeri çok büyük .3. sınıftayken ne kadar eğlenceli geliyorsa aynı hisler şu an da geçerli:) ::::))))))Şimdide kardeşimin okumayı en sevdiği kitap en az 5 kez okumuştur.Ama beni asla geçemez Tam 12 kez okumuştum .Ve kitap okumayarak neler kaçırdığımı öğrendiğimde direk kitaplara sarıldım:)

Yusuf Ardal 
05 Eki 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

okuduğum en güzel kitablarından biriydi. bu kitabın ikincisi niteliğinde yazarın bir kitabı olan "Esrarlı Ada" var. Onu da en kısa zamanda okumak istiyorum.

sahra naz gürten 
15 Mar 2016 · Kitabı okudu · 369 günde · 10/10 puan

Orta okul öğrencileri için güzel bir kitap. Denizler altında geçen, maceralarla dolu Dünya turu, Kaptan Nemo ve Nautilus'un sırları, okyanusların gizemleri...

Kitapta geçen balıklar için kitabın sonunda resimli ufak bir albüm olsa güzel olurdu

Arne Saknussemm 
08 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kaptan Nemo'nun eşsiz zekası ile tasarlanmış bir gemi, nautilus. Tekrar tekrar okumama neden olan bir senaryo. Jules Verne hiç şüphesiz en değerli eserini ortaya koydu...

zerrin ayça yılmazer 
16 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Severek okumuştum , hiçte çocuk kitabı gibi bir kitap değil , okuması gayet keyifliydi.

Osman 
13 Ara 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Birkere baslayinca bitirmeden birakmayacaksiniz sade bir dil kullanilmis. Denizin altinda bir ideolojiye takintisiyla; özgur yasayan bir catlağin hikayesi. guzel kitap.

2 /

Kitaptan 3 Alıntı

Bekir İstanbul 
14 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"Sayın profesör. dedi Kaptan. Sahibi olduğum ormanlar güneşten ne ısı; ne de ışık alır. Orada aslanlar, kaplanlar yoktur. Hiçbir dört ayaklı orada barınamaz. Bu ormanları bilen tek kişi benim. Şimdilik yalnızca benim için yeşerirler. Size kara ormanlarından değil; deniz ormanlarından bahsediyorum."

Denizler Altında Yirmi Bin Fersah, Jules Verne (Sayfa 80 - kuşak yayınları)Denizler Altında Yirmi Bin Fersah, Jules Verne (Sayfa 80 - kuşak yayınları)
Selman Ç. 
30 Nis 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

-Gemi havaya uçuncaya kadar aynı hızla bu canavarı izleyeceğim, dedi.
-Haklısınız. Nasıl olsa sonunda yorulup duracaktır, diye cevap verdim.
İçimden de "Ölmek, öldürmek bu kadar kolay mı?" diye düşündüm.

Denizler Altında Yirmi Bin Fersah, Jules Verne (Sayfa 21 - Timaş Yayınları)Denizler Altında Yirmi Bin Fersah, Jules Verne (Sayfa 21 - Timaş Yayınları)
Selman Ç. 
30 Nis 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

-Vahşiler!"' Bu vahşi sıfatını verdikleriniz, medeni insanlardan daha mı vahşidir? Dünyanın herhangi bir yerine ayak bastığınız zaman vahşileri görünce hayret mi ediyorsunuz? Onlar nerede yoklar ki Profesör? Asıl korkunç vahşiler, kendilerine vahşi adını vermeyenler değil mi?

Denizler Altında Yirmi Bin Fersah, Jules Verne (Sayfa 54 - Timaş Yayınları)Denizler Altında Yirmi Bin Fersah, Jules Verne (Sayfa 54 - Timaş Yayınları)