Din Bu-1 Tanrı ve Kur'an

8,5/10  (24 Oy) · 
74 okunma  · 
19 beğeni  · 
1.076 gösterim
"Elinizdeki kitap, daha güzel bir dünya için açılmış bir çığırın kitabıdır. Daha güzel bir dünyanın, daha özgürlüklü bir dünya olmadan gerçekleşemeyeceği açık. Daha özgürlüklü bir dünyanın kurulabilmesi için de "tabu"ların yıkılması gerekli. Her türlü tabu yıkılmalı. En başta da "din"lerden, "inanç"lardan kaynağını alan tabular. Özgürlükleri bağlayan her türlü zincir kırılmalı. En başta da kafalardaki "iman zinciri"... Bu zincirlerin geçerli olduğu toplumlardaki insanlar, gerçekte "insanlar"dan daha başka şeydirler. İnsanın "düşünme" özelliğine tam yaraşır biçimde düşünemezler. "İman" kalıpları içindedir düşünceleri. Doğanın yapısına, yasalarına ters doğrultudaki "değişmezlikler" içinde..."
e-zeki 
30 Nis 2015 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Şimdi bir çok "Gayrimüslim" diyeyim beni topa tutacak ama yine de söyleyeceğim. Bu kitap ateizmin değil, islam karşıtlığının manifestosudur. Bu kitaptaki bilgilerin (eğer zahmet edip karşılaştırırlarsa) bir çoğu yanlış ve çarpıtılmıştır. Bir çok yerde kanıt olarak kullanılan hadisler köşesinden bucağından kırpılarak bilinçli olarak dezenforme edilerek sürülmüştür. Kullanılan Hadislerin yaşandığı olaylar bazen gözardı edilerek anlam ve zaman bütünlüğü kaybettirilmiştir. Üzülerek söylüyorum bu kitabı okuyup ateist olan varsa mümkünse bir daha düşünsün. Çünkü bu kitap insanı ateist değil islam düşmanı yapar. Ateizm bu kitaptan çok daha geniş bir felsefe ve -katılın veya katılmayın- daha saygın şekilde anılmayı hakediyor. Bu kitap sadece bir demagoji.

Çağrı 
30 May 2016 · Kitabı okudu · 10 günde · 10/10 puan

Doğumumuzdan itibaren ailemizin inancı neyse, biz de o inanca bağlı oluyoruz. Oysa, kendi inancımızı seçebileceğimiz yaşa geldiğimizde, daha doğrusu farklı inançları idrak edebilecek seviyeye ulaştığımızda, Turan Dursun'un kitabını okumakta fayda var diye düşünüyorum. Ondan sonrası karar sizin. Teoride, kimse, kimsenin inancını eleştiremez, inanç özgürlüğünü elinden alamaz. Bu düşüncenin ışığında kalarak, okumanızı tavsiye ediyorum.

Ek: Bu kitap, insanı İslam düşmanı yapmayı amaçlamıyor. Turan Dursun'un yobazlarca sürekli tehdit edilmesi ve sonunda öldürülmesi bile aslında durumu açıklıyor. Kitabın içerdiği bilgiler, en çok güvenilen kaynaklardan alıntıdır. Yalan diyenler, bu kaynaklara yalan demektedir. Haberiniz olsun...

ertuğrul nuroğlu 
08 Oca 03:35 · Kitabı okudu · 9/10 puan

çok farklı çok tehlikeli bi kitap okumadan önce önlemlerinizi alın ben 22 meal programıyla inceledim.Bu kitap fikirlerimi çok değiştirmiştir.Yazarın hayatıda çok ilginçtir.Herkes okumalı.Hodri meydan :)

Kitaptan 3 Alıntı

"Nerede ki akıl özgürdür ve egemendir, orada din adamına yer yoktur."

-Voltaire

Din Bu-1, Turan Dursun (Sayfa 8)Din Bu-1, Turan Dursun (Sayfa 8)

"Akıl" ve "bilim", aydınlık kesimdedir. "Din", "iman"sa karanlık
kesimde. Aklın, bilimin "ölçüleri" bellidir. "Gözlem" vardır, "deney"
vardır, "nesnellik" vardır... Yolu "ışıklandıran da bunlar. Din ve
imandaysa bunlar yoktur. Karanlığı da bundan...

Din Bu-1, Turan Dursun (Sayfa 3)Din Bu-1, Turan Dursun (Sayfa 3)
Çağrı 
08 Oca 17:59 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

"Mükemmel olmaktan uzak, kötülüklerle dolu bu dünya, Tann'yı keyfî, gaddar, insan yazgısına egemen niteliklerle tanımlayan zihniyetin oluşturduğu bir dünya'dır. Tanrı anlayışını akılcı temele dayatmak ve SEVGİ öğesi yapmak ve böylece insanlar arası ilişkiler kaynağı kılmak gerekir..." Sinoplu Marcion

Din Bu-1, Turan DursunDin Bu-1, Turan Dursun