Doğurmak Annelik, Doyurmak Babalık Değildir

9,5/10  (2 Oy) · 
4 okunma  · 
2 beğeni  · 
480 gösterim
Doğurmak annelik, doyurmak babalık değildir!” cümlesi, konferanslarda dilime yapışan bir cümle oldu. Aile tasviri yaparken, çocukların sadece maddi ihtiyaçlarını gidermeyi annelik – babalık sanmanın yanlış olduğunu anlatmak için kullandığım bir cümleydi. Bu cümle, böylesi bir kitaba dönüştü.

“Yemedik yedirdik, içmedik içirdik, giymedik giydirdik, saçımızı süpürge yaptık ama bu çocuk…” diye başlayan cümleleri kullanan Anneler, bu cümleyi kurmaktan vazgeçin.

“Cep telefonu istedi aldık! Bilgisayar istedi aldık! Eve internet de bağlattık! Dershane taksitlerini de ödedik!” cümlesini kuran babalar, bu cümleleri kurmaktan vazgeçin.

Anneler kendilerini çocukları var eden (Halik), Babalar kendilerini rızık veren (Rezzak) sanıyor galiba? Çocukları yaratan Allah, o çocukların rızkını da yaratmıştır. Anne babaya düşen görev, çocukları için yaptıklar maddi fedakarlıkları dillendirmek değildir. Anne babanın asli görevi, çocukları terbiye etmek, eğitmektir ve hayata hazırlamaktır.
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2012
 • Sayfa Sayısı:
  252
 • ISBN:
  6058661301
 • Yayınevi:
  Oku-Yorum Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sadık Serdar Varkol 
12 Kas 2015, Kitabı okudu, 10/10 puan

Yemedim yedirdim, içmedim içirdim, giymedim giydirdim, saçımı süpürge yaptım ama bu çocuk…” diye başlayan cümleleri kullanan Anneler, bu cümleyi kurmaktan vazgeçin.

“Cep telefonu istedi aldım! Bilgisayar istedi aldım! Eve internette bağlattım! Dershane taksitlerini de ödüyorum!” cümlesini kuran babalar, bu cümleleri kurmaktan vazgeçin.

Kitaptan 1 Alıntı

"Her kahramanlık hikayesinin ardında, mutlaka bir anne figürü vardır. Evladının yüreğini ve ruhunu ilmik ilmik işleyen anneler, tarihin isimsiz kahramanlarıdır aslında."

Doğurmak Annelik, Doyurmak Babalık Değildir, Sait Çamlıca (Okuyorum Yayınları)Doğurmak Annelik, Doyurmak Babalık Değildir, Sait Çamlıca (Okuyorum Yayınları)