Dünyanın Merkezine Seyahat

8,5/10  (135 Oy) · 
898 okunma  · 
113 beğeni  · 
4.095 gösterim
Hamburg'un eski mahallesindeki küçük bir evde, genç ve çekingen Axel, amcası jeolog ve madenbilimci Profesör Lidenbrock'la birlikte çalışmaktadır. Delikanlı, bu sabırsız ve öfkeli profesörün yanında yaşayan güzel bir Estonyalı kıza, Graüben'e aşıktır. Bir gün profesör, eski bir elyazmasının içinde bir şifre bulur ve hayatları o andan itibaren altüst olur. Onaltıncı yüzyılın ünlü İzlandalı bilgini Arne Saknussemm, bu şifrede, İzlanda'daki sönmüş yanardağ Sneffels'in kraterinden Dünya'nın merkezine indiğini açıklamaktadır! Profesör Lidenbrock büyük bir heyecana kapılır ve yeğeni Axel'le birlikte İzlanda'ya gider. Sakin ve soğukkanlı rehberleri Hans'ın eşliğinde, yanardağın gizemli derinliklerine inerler... Yerin altında, sürprizlerle dolu bir yolculuk onları beklemektedir.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2015
 • Sayfa Sayısı:
  408
 • ISBN:
  9789758607129
 • Orijinal Adı:
  Voyage Au Centre De La Terre
 • Çeviri:
  Mehveş Omay
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:
Zikzik 
19 Mar 15:08, Kitabı okudu, 2 günde, Beğendi, 9/10 puan

kitap harika. 3 yakın kişi yanardağa girip bir yolculuğa başlarlar. bazı tehlikeler altında kalırlar. ancak uzun bir yolculuktan sonra hayatlarına daha mutlu bir şekilde devam ederler.macera severler için muhteşem bir kitap okumalarını mutlaka tavsiye ediyorum.

Mustafa Aydın 
04 Mar 2015, Kitabı okudu, 9/10 puan

İnsanı alıp her anında dahada içine çeken müthiş bir kurgu. Başından sonuna ''saçma'' denilecek şeyleri bilim çerçevesinden ele alması da olaya ayrı bir güzellik katmış

MerveG 
24 Oca 16:41, Kitabı okudu, 11 günde, Beğendi, 10/10 puan

Çocukluğumda hayranlıkla okuduğum ve birkaç kez tekrarladığım klasik

Muhammed A. 
18 May 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Kitabi ortaokul 1 de okumustum. Kitaplara sevgimin baslangici buydu muhtemelen. Zira hala her an 2 kitabin okudugum basimini gozlerim arar durur. Biri ilkokul 2 de okudugum 7 ciltlik enfes resimli harika bir baskisi olan cok guzel resimleri olan Sinbadin maceralari, digeri de bu. Kucucuk halimle kitabin icindeki sifreli dile hayran hayran bakisimi hala hatirliyorum. Kitabi kutuphaneden almistim vermeden fotokopisini bile cekmistim o sayfalarin :)

Serdar Poirot 
28 May 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Meşhur yazardan tek kelime ile mükemmel bir roman. Axel dayısı Otto Lidenbrock ile yaşamaktadır ve ikisi de uzman jeologdur. Bir gün Otto elinde bir kitapla çıkagelir. Eski İzlandaca ile yazılmıştır ve kurcalarken bir kağıt düşer. Şifreli bir metindir ve zamanın ünlü simyacılarından biri yazmıştır. Şifreyi tesadüf eseri Axel çözer ama dayısının nasıl bir insan olduğunu bildiği için söylemeyecektir. Ancak söylemek zorunda kalır. Bu simyacı dünyanın merkezine seyahat etmiştir ve nasıl edileceğini tarif etmektedir. Otto ve Axel bu yolculuğu yapacaktır. Otto'nun kızı ile nişanlı olan Axel yolculuğu rehberleri Hans ile katılır ama acaba sağ salim dünyaya dönebilecek midir? Soluksuz okunan bir roman.

Ahmet Samsa 
 21 Eki 2015, Kitabı okudu, 2 günde, 6/10 puan

Okuduğum ilk Jules Verne romanı. Akıcı bir macera, sürükleyiciliği ve kısalığı ile bir çırpıda biten kitaplardan. Fakat ne kadar önerebilirim; bilmiyorum. Benim için çok etkileyici bir hikaye ve anlatım değildi. Örneğin alıntı yapacak kadar beni etkileyecek bir cümle bulamadım. Çeviriden dolayı da olabilir. Yine de bir Jules Verne daha okuyacağım.

Atilla Korkusuz 
18 May 2015, Kitabı okudu, 8/10 puan

Yazarın bazı yerlerde yaptığı yazım yanlışları ve bazı sözlerini beğenmediğim dışında sürükleyici güzel bir kitap bunlar dışında güzel bir kitap

Burcu 
11 Ağu 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Bana ve eminim çoğu kişiye kitapları sevdiren yazardır. Çocuğuma kitap okumayı nasıl sevdirebilirim diyorsanız başlangıç için güzel bir yazardır.

SEMA 
04 Kas 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

çok heyecan verici bir kitaptı
size tavsiyem

2 /

Kitaptan 1 Alıntı