Eczacının Kızı

7,0/10  (7 Oy) · 
14 okunma  · 
8 beğeni  · 
674 gösterim
Yangın, Veba ve Adaletsizliklerin Yaşandığı Bir Dönemde Yaşanan Çarpıcı Bir Aşk Hikayesi...

Her türlü merhemi ve yatıştırıcı ilacı hazırlama konusundaki büyük becerisi ile katı ve asık suratlı Doktor William Ambrose'u bile etkilemiş olan Susannah, eczanenin penceresinden süzülen ışıkta hayal kurup kötü kokulu bir toza dönüştürdüğü sülfürü ezerken dışarıdaki dünyayı izliyordu.

Fleet Caddesi, her zamanki gibi karınca yuvasını andırıyordu. Sabah başlayan kar çoktan Limehouse'daki ocaklardan yayılan zehirli bulutların getirdiği isle karışmış, ana kanalizasyondaki atıklar da inişli çıkışlı buzdağları oluşturmuştu. Kilise çanı çalarken köpekler havlıyor, eczanenin önünden kalabalık bir insan seli geçiyordu.

Susannah'ın gözleri, koyu renk şapkası ve peleriniyle karda yürümeye çalışan uzun boylu adama ilişti. Ormanda sessizce sürünen bir kurt misali kalabalığın yarattığı hengamede ilerlemeye çalışması Susannah'ın dikkatini çekmişti...

İki önemli edebiyat ödülü kazanmış olan Eczacının Kızı kitabını okurken 17.yy Avrupası hakkında da çok şey öğreneceksiniz...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2013
 • Sayfa Sayısı:
  486
 • ISBN:
  9786054726219
 • Çeviri:
  Solina Silahlı
 • Yayınevi:
  Feniks Kitap
 • Kitabın Türü:
Asude 
29 Mar 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Kitap biraz yavaş ilerliyor ancak şunu söyleyebilirim ki, Charlotte Betts'in betimlemeleri gerçekten çok iyi. Okurken kendinizi karakterlerin yanında gibi hissedebilirsiniz.

cizgiliortu 
08 Mar 23:42, Kitabı okudu, 4 günde, 6/10 puan

Eczacının Kızı çok severek okuduğum bir kitap oldu, onca acılara, salgın hastalıklara, yangınlara rağmen yine de masalsı bir tat bırakıyor okuyan kişi de. Yazarın anlatımı çok akıcıydı akıp gitti roman. Hızlı kitap okuyamadığımdan yakındığım şu zamanlara ilaç gibi geldi.
Eczacılığı en az babası kadar iyi bilen ancak kadın olduğu için bunu meslek olarak edinemeyen Susannah'ın hayatında biraz üzülecek, biraz sinirleneceksiniz. Sevineceksiniz de tabii ama biraz sabırlı olmak gerek.
Roman, dönemin Ingiltere'sini de iyi bir şekilde ele alıyor, betimlemeleri çok başarılı olduğu için o zamanları yapıyormuş izlenimi bırakıyor zihninde.
Edebiyat ve dönem tarihi sentezi okumak isterseniz kesinlikle tavsiye ederim.