Ego Yanılsamadan Kurtulmak

9,3/10  (3 Oy) · 
26 okunma  · 
5 beğeni  · 
900 gösterim
Ego ve onun oyunları: Evlilik onun oyunudur, para onun oyunudur, iktidar onun oyunudur. Tüm oyunlar egonun oyunudur. Toplum şu ana kadar oyunlar oynar ve halde kalmıştır; bu, dünyanın her tarafında sürekli devam eden bir olimpiyattır. Herkes yukarıya doğru mücadele ediyor ve diğer herkes onu bacaklarından aşağı çekiyor çünkü Everest´in zirvesinde hepinizin duracağı kar yer yok.

Seçebilirsin: Ya hayal kırıklığı, acı, mutsuzluk; o zaman egoya tutunmaya, onu beslemeye devam et. Yahut huzur, sükünet, saadet... Fakat o zaman masumiyetini yeniden kazanmak zorundasın.

Egonu bir kenara fırlat. Tüm egoyu paramparça et. Egoyu yok ederek, kendi özünü keşfedeceksin. Ve bu keşif mümkün olan en muhteşem keşiftir çünkü o mutlak saadete doğru bütünüyle yeni ve kutsal bir yolculuktur..

Ego bir buzdağıdır; onu erit.

Onu, derin sevginin içinde erit, böylelikle o kaybolsun ve sen okyanusun parçası haline gel.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2006
 • Sayfa Sayısı:
  374
 • ISBN:
  9789758817344
 • Orijinal Adı:
  The Book of Ego
 • Çeviri:
  Amrit Sangeet
 • Yayınevi:
  Ganj Yayınları
 • Kitabın Türü:
melda 
19 Ağu 14:40, Kitabı okudu, Puan vermedi

Kimi savunduğu görüşleri esneklikten yoksun bulsam da, katılmasam da, Osho'nun kalemi; kişisel dönüşüm üzerine yazan diğer kalemlerin sıradanlığı gibi değil. Tam aksine gerçekliği tokat gibi çarpıyor okuyanın yüzüne.

ibrahim yazkan 
20 Şub 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Osho.Osho.Osho...Ne dene bilir ki, kendinizi ve özgürlüğünüzü ANLAYACAĞINIZ bir kitap... Her insanevladının okuması gerekli...

Kitaptan 3 Alıntı

Tanrı asla tekrar etmez. Fakat sana her zaman için başka birisi olman öğretildi. "Başka birisi ol; komşunun oğlu… Komşunun oğlu gibi ol. Bak ne kadar zeki. Bak... Şu kız ne kadar zarif şekilde yürüyor. Böyle ol!" sana her zaman başka birisi gibi olman öğretilmiştir. Hiç kimse sana kendin ol ve varlığına saygı duy, o Tanrı’nın bir armağanıdır dememiştir.

Ego, OshoEgo, Osho

"İnsan ihtiyaç duyulmaya ihtiyaç duyar. Bu insanoğlunun en temel ihtiyaçlarındandır. Kişi özen gösterilmezse ölmeye başlar. Kişi birisi en azından birisi için önemli olduğunu hissetmezse onun tüm yaşamı önemsiz hale gelir."

Ego, OshoEgo, Osho

oSHo...bu isim gelince akla. Tüm fikirler durur. Bu Osho`dan okudugum ikinci kitab olmuş, ilk kitap ise Erkek. Osho`nu bu iki kitapla iyi tanidim ve iyi ki de tanımışım. Tum hayatimin deyisimine sebeb oldu bu kitaplar. Size de oneririm. Hayati daha derinden anlamaniza yardımçı olacak bir yazardir Osho. İyi günler.

Ego, OshoEgo, Osho