En Uzun Gece

7,5/10  (48 Oy) · 
395 okunma  · 
29 beğeni  · 
1.259 gösterim
Birbirini seven iki insanın düşebileceği en kötü duruma düştüklerinin farkındaydı, sevgi asla kaybolmayacak bir biçimde canlıydı ama aralarındaki ilişki çürüyüp eski bir köprü gibi yıkılmıştı. Bir nehrin iki kıyısında kalmışlardı. Birbirlerini görüyorlar, rüzgârın kelimelerin çoğunu uğultusuyla boğduğunu bile bile birbirlerine sesleniyorlar ama birbirlerine ulaşamıyorlardı. Bütün hissettiklerine rağmen o köprünün bir daha kurulamayacağına inanıyordu, bunu denemeye bile gücü kalmamıştı, o kavgalar, kıskançlıklar, dinmeyen kuşkular, iyileşmesi imkânsız biçimde ilişkilerini de ruhlarını da hastalandırmıştı. Arabanın içinde yaşadığı o korkunç özlem krizini, arabayı nasıl kenara çektiğini, özlemenin şiddetinden nasıl soluğunun kesildiğini Yelda'ya hiçbir zaman anlatmadı, Yelda o kadar özlendiğini hiç bilmedi.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2013
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9786051416212
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü:
Dilan temel 
18 Eyl 2015, Kitabı okudu, 8 günde, 7/10 puan

Birbirini seven iki insanın cektiği acılar yelda için cektiği zorluklar ve cektiği bütün zorluklarn hiç birinden yeldanın haberi olmayışı. Araya giren ayrılıklar herseye rağmen tüm engelleri aşıp yeldaya kavusması..

içini kemiren bir acı yaşamak hiç bilmediğin bir coğrafyada... aşkın binbir türlü halini hissediyorsun.. kurtulmak için kaçtıkça daha sıkı sarılan bir acı.

ahmet Karakuzulu 
18 Şub 2015, Kitabı okudu, 5/10 puan

Yazar, romanı bir aşk hikayesi olarak kurgulamış, içine de doğudaki töre ve terör olaylarını meze olarak serpiştirmiş. Bu nedenle sosyal olaylara yaklaşımı inandırıcı olmamış. Romanda işlenen aşk , tutkulu aynı zamanda hastalıklı bir içeriğe sahip. Tasvirlerde yer yer tekrarlar var. okuyacağınız başka kitaplar varsa önceliği onlara vermenizi öneririm:)

ilke çubukcu 
31 Ağu 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 7/10 puan

bu kitabı iki kere okudum adı yelda Hayatında herkesten ve her şeyden fazla sevdiği erkekten kaçarak Güneydoğu'nun dağlarında uluslararası bir araştırma grubuna katılan bir kadın. etkilendiğim bir kitap cesur yürekli bir okadarda kalbi güzel bir kadın :)

Elif Şahin 
01 Eki 15:23, Kitabı okudu, 19 günde, Beğendi, 9/10 puan

Mükemmel bir aşk romanı. Boğazınızda bir düğümle sonlanacak, içinde o kadar güzel cümleler var ki hepsi içinize işleyecek.

Okumanızı tavsiye ederim.

Kitaptan 6 Alıntı

Mizgin 
 25 Eki 17:58, Kitabı okudu, Beğendi, Puan vermedi

Seni kaybetmekten belki de fazla senin hayalini kaybetmekten korkuyorum...

En Uzun Gece, Ahmet AltanEn Uzun Gece, Ahmet Altan

Çektikleri büyük acılardan kurtulamayan insanlar bazen çareyi; bir başkasını kurtarmakta,bir başkasının acısını dindirmekte bulur...

En Uzun Gece, Ahmet AltanEn Uzun Gece, Ahmet Altan
Gül Rana Soydan 
15 Eki 01:28, Kitabı okudu, Beğendi

Onu kimseyi sevmediğim gibi sevdim. Nasıl olduysa onu çok derinlerimde bir yere yerleştirdim. Biri ona dokunduğunda, benim varlığımın özüne yada o öze çok yakın bir yere dokunuyor. Onun için böyle dengem alt üst oluyor.

En Uzun Gece, Ahmet AltanEn Uzun Gece, Ahmet Altan
Gül Rana Soydan 
15 Eki 01:26, Kitabı okudu, Beğendi

Hayatıma nasıl bir zamanda girdiysen, nasıl özel bir zamana denk geldiysen anlayamadığım bir şekilde içime fresk gibi kazındın, seni oradan çıkarmak için benim bütün varlığımı yok etmek gerekecek.

En Uzun Gece, Ahmet AltanEn Uzun Gece, Ahmet Altan