Erdemle Kırbaçlanan Kadın

8,3/10  (6 Oy) · 
19 okunma  · 
2 beğeni  · 
770 gösterim
"Kuşkusuz şimdiye dek bundan daha beyaz bir ten, daha düzgün kıvrımlı bir vücut görülmemiştir yeryüzünde, ama gördüğüm bu güzellikleri çizmek benim fırçama düşmez tabi. Bu kadar körpe bir vücut, bu kadar saf ve ince bir insan az sonra bu barbarların avı olacaktı. Doğa, genç kıza, sanki sırf onların saldırması için vermişti bunca güzelliği."
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2012
 • Sayfa Sayısı:
  185
 • ISBN:
  9786055248192
 • Çeviri:
  Ayşe Türkmen
 • Yayınevi:
  Altın Post Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Uğur Ukut 
 10 Nis 13:50, Kitabı okudu, 4 günde, Beğendi, Puan vermedi

Daha iyi olabilir di diye kafama bir şeyler takılmadı değil okurken. Onca zalimin arasında dünyadan da tiksindiğim anlar oldu. Kitabın en iyi yanı ise içindeki mesaj okuyan herkesin anlayabileceği kadar net.

Sidar Sadık 
24 Ağu 2015, Kitabı okudu, 7/10 puan

İnsan olmak basit şeydir aslında. Öyle kutsal betimlemelere gerek yok. Beynini kullanan yaratıklarız her birimiz ve bunu hep isteklerimiz ya da çıkarlarımız doğrultusunda... Marki Sade'ı okumak, insanların aslında ne olduğuna dair sansürsüz bir yolculuğa çıkmaktır. Okunmalı...

Sezer ATAÇ 
07 Eyl 2015, Kitabı okudu, 8/10 puan

15 günde yazılmış bir kitap. De Sade'nin ikilemlerinin en yoğun yaşamasıdır sebebi belkide. O büyük soruyu baştan sona bir insan hayatınca incelemiş; Tanrı erdemi ödüllendirir mi? Bu kadar günahkar sefa içerisinde yaşamaya devam edecek mi? Vicdanımız gerçekten de bizim kuruntularımızdan mı ibaret?

Cansu Başak 
14 Ağu 03:02, Kitabı okudu, Puan vermedi

Marquis de Sade'nin ilginç ruh haline tanıklık edebileceğimiz en azından sonuna kadar kusmadan okuyabileceğimiz bir kitabı. Bir Kadının başına ne gelirse gelsin asla erdemlerinden vazgeçmeyeceğini anlatmaktadır. Bunun sonunda iyi mi oluyo yoksa kötü mü okuduğunuzda göreceksiniz.

Kitaptan 3 Alıntı

Vicdan Azabı 'nı ortadan kaldırmak mümkün mü ?
-Bundan kolayı olamaz, insan yalnızca yapma alışkanlığı elde etmediği şeylerden pişmanlık duyar. Size acı veren şeyleri sık sık tekrarlayın, vicdan azabından kurtulmayı başardığınızı göreceksiniz. Tutkuların meşalesini , menfaatin güçlü yasalarını çıkarın karşısına, kısa zamanda darmadağın edersiniz bu duygunuzu. Vicdan azabı günahı ispatlamaz, yalnızca kolaylıkla boyunduruk altına sokulabilinecek bir ruhu gösterir.

Erdemle Kırbaçlanan Kadın, Marquis De SadeErdemle Kırbaçlanan Kadın, Marquis De Sade

Başkalarının sadakalarını kabul eden kimse her zaman aşağılanmamış mıdır ? bu hissettiği aşağılanma ötekinin yaptığı hizmetleri fazlasıyla ödemez mi ? Benzerinden üstün olmak gurur için büyük bir zevk değil midir , karşısındakini gönül borcu altına bırakan kimse için başka bir şeye gerek var mıdır ve gönül borcu , bunu kabul eden kişinin gururunu kırarak , onun için bir yük oluyorsa , onu ne hakla bunu korumaya zorlayabiliriz ? Beni gönül borcu altında bırakan kişinin gözleri her üzerimize çevrilişinde neden aşağılanmama izin vermeliyim ?

Erdemle Kırbaçlanan Kadın, Marquis De Sade (Sayfa 148)Erdemle Kırbaçlanan Kadın, Marquis De Sade (Sayfa 148)