8,2/10  (72 Oy) · 
873 okunma  · 
55 beğeni  · 
2.018 gösterim
Çağdaş Türk edebiyatının öncülerinden olan Ömer Seyfettin, yaşıtları gibi çalışmalarını roman üzerine değil, kendisine daha yakın bulduğu küçük hikâye türü üzerine yoğunlaştırmış, bir yandan çağdaş Türk hikâyeciliğinin ana temellerini atarken, bir yandan da özü ve anlatımıyla son derece kişisel bir hikâye evreni kurmayı başarmıştır. Ömer Seyfettin 'Bütün Eserleri' dizisinin sekizinci kitabında, yazarın çocukluk ve anılarından yararlanarak kaleme aldığı çok ünlü ve çok sevilen beş hikâyesi ile, yakın zamanlara kadar kaybolduğu sanılan ve birkaç yıl önce tekrar bulunan 'Balkan Savaşı Günlüğü' bir araya getirilmiştir.
  • Baskı Tarihi:
    1999
  • Sayfa Sayısı:
    80
  • ISBN:
    9789754944402
  • Yayınevi:
    Renk Yayınları
  • Kitabın Türü:

Falaka, çocukluğumun korkulu rüyası. Zaten tek hatırladuğım da budur bu kitapla ilgili. Öyle ki uzun bir süre kitap fian elimi sürmemiştim. Hep kitap okumayı sevmeyen insanların muhakkak bu kitabı okumuş olduklarını düşünürüm. O yüzden bence bu kitabı ufaklıklardan uzak tutmalı. Ben bir daha onu elime alıp okuyabileceğimi sanmıyorum.

Ayşegül Ekri 
14 Kas 2015 · Kitabı okudu · 24 günde · Puan vermedi

Çok şükür bitirebildim .hayır bitirmeden başka kitaba da gecemiyorum :) sanırım öykü benden geçmiş arkadaşlar :) ama ömer seyfettinin anlatımına lafımyok tabi .agir bir dili olmasına rağmen ilköğretim kitapları içinde ya ona sasiriyorum sadece

Berra Nisa GENÇ 
 25 Ara 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Biraz zor okudum. Bence bu kadar ağır yazmamalıydı. Ama bir de şöyle düşündüm, belki kendisi zor zamanlar geçirmiştir, haliyle bunlar da kitaplarına yansımıştır. İnsan hâli, olabilir...

Muzaffer Akar 
27 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çucukluğumun kitaplarından, aklımdan hiç çıkmayan bir hikaye. İlk okulda okumuştum ama çocuklara okutulmalı mı tam bilemiyorum. Aziz nesin daha iyi olurdu herhalde.

Kitaptan 1 Alıntı

İlayda G. 
31 May 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Kime acıyıp bir işin karşılığı olmayarak yardım edersek onun azmini, iradesini yok ediyoruz demektir.

Falaka, Ömer SeyfettinFalaka, Ömer Seyfettin