Ferda-yı Garam

8,3/10  (3 Oy) · 
10 okunma  · 
0 beğeni  · 
761 gösterim
Ferdâ-yı Garâm (Aşkın Yarını), Mehmet Rauf’un Eylül’den sonra, en önemli romanıdır. Sermed’le Mâcid’in, çocukluk yıllarında düşmanlıkla başlayan, ilk gençlik çağlarında büyük bir tutkuya dönüşen aşklarının hüzünlerle, hep "ferdâ-yı garâm" kaygılarıyla gölgelenişini, Servet-i Fünûn anlayışıyla öykülemektedir. Bu içli aşkın kahramanları için aşk, yaşanmışlığıyla değil, hayâl edilişiyle vardır ve onlar, bu aşkı en içten duyabilecekleri çağlarında, vazgeçişin dayanılmaz çekiciliğine kapılırlar.

Ferdâ-yı Garâm: Hüzünlü bir aşkın ve ölüme yolculuğun öyküsü...
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  140
 • ISBN:
  6053540724
 • Yayınevi:
  Bordo Siyah Yayınları
 • Kitabın Türü:
MMT 
31 Eki 2016 · Kitabı okudu · 10 günde · 8/10 puan

Okuduğum ilk aşk kitabı, beni etkileyeceğini hiç düşünmezdim ama etkiledi. Etkiledi derken yapılan aşk tasvirlerini hissettim. Aşık bir insanın doğaya bakışı vesaire çok iyi tasvir edilmiş. Zaten en iyi anlattığımız konu aşk (filmler, kitaplar vb.). Aşk kitabı istiyorsanız bunu okumalısınız.

Hiçbir kitap ıssız kalmamalı.

Kitaptan 1 Alıntı

MMT 
31 Eki 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Siyah bir bulut, güneş ışıklarıyla gülümseyen gökyüzünün bir kısmını kaplamıştı. Çok geçmeden de gözyaşlarıyla bahar sabahını nemlendirmeye başladı. Damlalar bir yaprağa asılıyor, evrenin titreyen cevherinde asılı gibi duruyordu. Sonra bir kalpte ölen bir umut gibi düşkün ve zehirli bir halde toprağa yuvarlanan öteki damlalara karışıyordu.

Ferda-yı Garam, Mehmet RaufFerda-yı Garam, Mehmet Rauf