Ferrari'sini Satan Bilge

6,8/10  (297 Oy) · 
1.720 okunma  · 
166 beğeni  · 
7.404 gösterim
On yıl önce bir kitap yayınlandı ve milyonların yaşamını değiştirdi. Kariyerindeki başarısı, içindeki derin boşluğu gizlemeye yetmeyen ünlü avukat Julian Mantle'ın hikâyesini anlatan Ferrari'sini Satan Bilge, hayatta neyin önemli olduğuna ve sonunda gurur duyacağınız bir yaşam sürmenizi neyin sağlayacağına dair unutulmaz bir ders veriyor ve okurların refah, mutluluk ve iç huzuruna kavuşmalarını sağlayacak çözümler öneriyor.

"Öğretirken keyif de veren, büyüleyici bir öykü."
-Paulo Coelho, Simyacı'nın Yazarı-

"Sansasyonel. Bu kitap hayatınızı değiştirecek."
-Mark Victor-

"Yaşamın büyük sorularına ışık tutuyor."
-Edmonton Journal-

"Herkesin faydalanabileceği sade bir bilgelik."
-Calgary Herald-

"Bu kitap, sağduyu ve bilgeliğin altın madeni."
-Dean Larry Tapp-

"Robin Sharma'nın hayatımızı değiştirecek önemli bir mesajı var. Kişisel memnuniyetin telaşlı bir çağda yazılmış, eşine rastlanılamayacak kitabı."
-Scott DeGarmo, Success Magazine-

"Bir hazine; gerçek başarı ve mutluluk için zarif ve güçlü bir formül. Robin Sharma yüzyılların bilgeliğini yakalayıp onu bu çalkantılı zamanlara uyarlamış. Elinizden bırakamayacaksınız." -Joe Tye-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2012
 • Sayfa Sayısı:
  230
 • ISBN:
  9786054263783
 • Orijinal Adı:
  The Monk Who Sold His Ferrari
 • Çeviri:
  Filiz Gülerkaya
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Bekir İstanbul 
29 Nis 2015, Kitabı okumadı, Puan vermedi

Hayır okumadım, okumayı da düşünmüyorum. Yorum yazmak için illa ki okumuş olmak mı gerekiyor, hayır. Puanına baktım diğer yorumları okudum ve kitabı okumamaya karar verdim. Ama kişisel gelişim kitapları sevenler için bir kitap önerebilirm. Leonardo Da Vinci gibi düşünmek. Kitap bu sitede yok ama çok güzel, çok faydalı bir kitap. Okuyun derim..

Ferah 
29 Mar 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Mesleğinde çok başarılı olan avukat Julian'ın hayatta sahip olunabilecek her şeye de sahip olsa da yoğun iş temposu nedeniyle bir duruşma sırasında kalp krizi geçirmesi ve bu hastalık sonucu hayatının da yeniden değişmesiyle gelişen , Hindistan seyahatine çıkması ve orada tanıştığı bilgenin anlattığı hikayelerde aydınlanmış bir yaşam için gerekli yedi erdemin gerekliliği ifade edilmektedir..

Amine ÇEBER 
10 Eki 09:28, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

İlk defa bir Robin SHARMA kitabını okudum. Ve kesinlikle harika bir kitaptı. Okurken kendimizi hayatımızın gidişatı üzerine düşündüren bir kitap. Hayatta yapmak istediklerimiz için bize cesaret veren bir kitap. Bunu okuduktan sonraki haliniz ile okumadan önceki haliniz arasında dağlar kadar fark olacaktır.

GÜLAY KAŞMER 
24 Haz 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Her sayfasında binlerce bilgi,öğüt var.Önemli bulduğum yerlerin altını çizen biriyim , bu kitabın yarısını çizdim diyebilirim.Okurken öğrendiğim bilgileri iyice sindirmem gerekti hayata uyguladığımızda ise mucizeler yaratacağına inanıyorum eğer okumadıysan çok şey kaybediyorsun dostum :)

Kitap o kadar sıkıcı ki 30.sayfaya nasıl geldiğimi bilmiyorum. Bi öğretmenimin tavsiyesi ve kitap zevkinin de iyi olduğunu düşündüğüm için almıştım. Keşke olmasaydım. Belki daha ileri ki sayfalarda bu sıkıcılığını kaybediyor dur. Bilmiyorum ama bi daha okumayı düşünmüyorum.

Uğur Ukut 
 08 Haz 18:16, Kitabı okudu, 17 günde, Puan vermedi

Böyle kitap mı olur? Resmen bitirmek için mücadele ettim. Çok sıkıcıydı.. İşin garip tarafı içindeki öğreti ve tavsiyeler uygulama da olmayacak şeyler. Her yönüyle bana saçma geldi. Belki de saçma olan benimdir, bilemem. Açıkçası çok şey vermeye çalışıp hiç bir şey vermeyen bir kitap. Daha iyi kitaplara zaman ayrılabilir.

Hatice Erdoğan 
30 Eki 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Genel olarak kişisel gelişim okumaya bir insan olarak kitabı gerçekten çok beğendim tavsiye ederim

Musab Hamza Özel 
06 Mar 11:58, Kitabı okudu, 1 günde, Beğendi, 10/10 puan

Kitaptaki karakterlerde de kendi mesleği olan avukatlığı yaşatan Robin Sharma,kitapta yer alan ve bir zamanlar zengin ve önemli bir avukat olan Julian adlı karakterin bir kalp krizi sonrası yaşamının nasıl büyük bir etkiyle değiştiğini ve bunu John isimli meslektaşına aktarırken aralarında geçen diyaloğu oldukça büyüleyici ve mükemmel bir betimleme ve öyküyle nasıl ele aldığını görecek,yaşayacak ve hissedeceksiniz.

EMRE YAMAN 
15 Şub 01:44, Kitabı okudu, 7/10 puan

Yaşam tarzınıza farklılıklar katabilecek bir eser. Yol gösterici özelliği var diyebilirim. Sıkılmazsınız ancak yaşamınıza pratikte uygulama yapmanız zor diyebilirim. Önemli olanı elde etmeyi öğretmesi sizi etkileyebilir diye düşünüyorum.

Güney KORKMAZ 
25 Oca 03:25, Kitabı okudu, 9/10 puan

Hayata dair çıkarımlar ve verilen önermelerle yaşamı daha iyi anlamamızı ve belki de hayatımıza daha iyi yön verebilmemizi sağlayak bir kişisel gelişim eseri.

5 /

Kitaptan 94 Alıntı

Amaçlarına ve hedefine giden yolda ilerlerken eğlenmeyi ihmal etme. Hiçbir zaman geçmişte yaşadıklarından pişmanlık duyma.

Ferrari'sini Satan Bilge, Robin SharmaFerrari'sini Satan Bilge, Robin Sharma
Hüseyin ŞAHİN 
26 Eki 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Başarısızlıktan asla korkma, başarısızlık senin arkadaşındır.

Ferrari'sini Satan Bilge, Robin Sharma (Sayfa 138)Ferrari'sini Satan Bilge, Robin Sharma (Sayfa 138)
Nihan A. 
26 Haz 2015, Kitabı okudu, 6/10 puan

Acı güçlü bir öğretmendir.Acının üstesinden gelmek için önce onu yaşamak gerekir.

Ferrari'sini Satan Bilge, Robin SharmaFerrari'sini Satan Bilge, Robin Sharma
Hüseyin ŞAHİN 
26 Eki 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Başarısızlık, deneme cesaretinden yoksun olmaktır, ne eksik ne fazla.

Ferrari'sini Satan Bilge, Robin Sharma (Sayfa 138)Ferrari'sini Satan Bilge, Robin Sharma (Sayfa 138)
Büşra Ekmen 
15 Ara 2014, Kitabı okudu, Puan vermedi

Kendi çocuklarının ilk adımlarını kaçırmışsan, başarı basamaklarını çıkmanın ne anlamı var? Bir evi tasarlamaya vaktin olmamışsa, apartmandaki en büyük daireye sahip olmuşsun ne işe yarar? Çocukların babalarını tanımıyorsa, tüm ülkede sıkı bir avukat olarak tanınmanın ne anlamı var ?

Ferrari'sini Satan Bilge, Robin Sharma (Sayfa 180)Ferrari'sini Satan Bilge, Robin Sharma (Sayfa 180)

Yaşam
Yaşam benim için küçük bir mum değildir. O elimde tuttuğum muhteşem bir meşale gibi ve onu gelecek nesillere geçirmeden önce olabildiğince çok ışık saçmasını istiyorum.

Ferrari'sini Satan Bilge, Robin Sharma (Sayfa 9 - GOA Yayınları)Ferrari'sini Satan Bilge, Robin Sharma (Sayfa 9 - GOA Yayınları)

Gereksinim dediğin şeyleri azaltmadıkça asla tatmin olamazsın. Las Vegas’ta rulet masasının başında şanslı rakamın geleceği ümidiyle hep ‘sadece bir tur daha’ deyip bekleyen kumarbaz gibi olursun. Hep sahibi olduğundan daha fazlasını istesin. Bu şekilde nasıl mutlu olabilirsin ki?

Ferrari'sini Satan Bilge, Robin SharmaFerrari'sini Satan Bilge, Robin Sharma