Fırtına Kokusu

8,3/10  (19 Oy) · 
29 okunma  · 
17 beğeni  · 
578 gösterim
Nancy Pickard;

"Beş Macavity, Dört Agatha, Bir Anthony, Bir Shamus Ödülü kazanmıştır. Bu dört ödülü kazanan tek yazar konumundadır."

Jody Linder, güzel bir yaz gününde sarsıcı bir haber alır: Babasının katili olarak hapis yatan adam salıverilmiş, Kansas'taki küçük Rose kasabasına geri dönmektedir. Babasının vurularak öldürüldüğü, annesinin ise kaybolduğu ve cinayete kurban gittiğine hükmedildiği fırtınalı gecenin üzerinden yirmi üç yıl geçmiştir. Ne amcalarıyla eniştesinin kendisini koruyup bağırlarına basmaları ne de büyükannesi ile büyükbabasının güvenli bir limanı andıran çiftliği, o felaket gecesinde Billy Crosby'nin sebep olduğu acıları silebilmiştir.
Hayatını babasının masumiyetini kanıtlamaya adayıp avukat olan oğlu Collin'in çabaları sayesinde Billy Crosby artık serbesttir. Kasabanın küçük nüfusuna rağmen çocukluklarından beri birbirlerinden uzak durmaya çalışan Jody ile Collin, kaybettiklerinden dolayı duydukları üzüntünün ortak olduğunu keşfederler.

Jody eski yaraları deştikçe ailesinin trajik geçmişine dair ürkütücü sırlar ortaya çıkmaya başlar. Bu mücadele ve zorluklara rağmen daha iyi bir geleceğe, hatta belki de aşka dair umutlar besleme cesaretini gösterir.

"Pickard öykü anlatmak konusunda doğuştan yetenekli."
-The New York Times-

"Sizi bütün gece uyutmayacak. Nancy Pickard'ın zekâsı ve meraklı anlatımı insanı asla hayal kırıklığına uğratmıyor."
-Julie Garwood-

"Nancy Pickard aileler ve ilişkiler; nefret, arzu ve aşk; sadakat ve ihanet, özellikle de sırların yıpratıcı gücü hakkında başarıyla örülmüş romanlar yazıyor."
-The Boston Globe-

"Bu kitap sürükleyici bir roman, ustaca yapılmış bir karakter incelemesi ve edebi açıdan nadir rastlanan bir eser."
-The Kansas City Star-

"Pickard'ın Kansas'a dair öyküleri ağır başlılık ve küçük kasabaların dramlarıyla dolu. Fırtına Pickard'a hak ettiği geniş okuyucu kitlesini kazandıracaktır."
-The Denver Post-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2012
 • Sayfa Sayısı:
  368
 • ISBN:
  9786055358228
 • Orijinal Adı:
  The Scent Of Rain And Lightning
 • Çeviri:
  Faruk Akhan, Süreyya Çalıkoğlu
 • Yayınevi:
  Ephesus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nejla GÜNEŞ 
15 Tem 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Çok ama çok güzel bir kitaptı. Gerek konusu gerek olay örgüsü tek kelime ile muhteşemdi. Sayfalar kendiliğinden öylece aktı gitti. Bence de yazar daha çok kitap yazmalı..

Banu 
21 Oca 2014, Kitabı okudu, Beğendi, Puan vermedi

çok güzel ve sürükleyici bir kitap , kesinlikle okunmalı.

Kıymet tuş 
02 Şub 21:10, Kitabı okudu, 11 günde, Beğendi, 7/10 puan

Jody, yirmi üç yıl önce babası ve annesinin ölümünden sorumlu kişinin Billy olduğunu sanıyor ve Billy hapisten çıkınca gerçek ortaya çıkıyor. Kitabı okurken bazen hüzünlendim, bazen hiddetlendim ama asla kitabı elimden bırakıp da anlatılan olayı es geçemedim. Hep bir yanım anlatılanlara bağlı kaldı.Kitabın sonlarına doğru tam bir şok yaşadım.. Ben katilin başka biri olduğunu düşünürken bambaşka hatta hiç beklemediğim biri çıktı.

Nadire AVCI KILIÇ 
31 Eki 2015, Kitabı okudu, 3 günde, Beğendi, 10/10 puan

Kitabın kapağında da yazdığı gibi Nancy Pickard hakikaten iyi hikaye anlatıcısı. Okurken tam evet bu diyorsunuz ama bir an geliyor " ee kim o zaman katil?" diye kalıyorsunuz. Günümüzden geçmişe dönüşü öyle güzel kaleme almış ki.. Beğendim ve zevkle okudum.Bana bu kitabı alırken yazarın "Bakire" kitabını önce oku demişlerdi.Önce bunu aldım ama şimdi " Bakire" kitabını daha çok merak ettim.

ERKAN BIYIKLI 
27 Kas 2015, Kitabı okudu, 8 günde, Beğendi, 8/10 puan

Daha önce araştırmadan,öneri almadan kapağına bakıp aldığım ve beğendiğim ender kitaplardan.Gayet akıcı ve sürükleyici,son ana kadar çözülemeyen eşsiz bir kurgu.Kırmızı ışıkta dururken son sayfayı bitirdiğim de doğrudur :) Tavsiye ediyorum güzel bi eser,sevgiler..

Nur Arslan 
14 May 14:07, Kitabı okudu, 7 günde, 8/10 puan

Güzel Bir Kitaptı. Okumak İsteyen Arkadaşlara Tavsiye Edebilirim Ama Bazı Kısımları Okumadan Geçtim Çünkü Karakterlerin Düşüncelerini Çok Uzun Anlatmış.

Sonu beni şaşırtmıştır.Elbet bi fikrim vardı ve yazar bunu tahmin edip beni doğrular şekilde işlemişti bazı konuları böylece ben emin olduktan sonra beni yanıltarak kitaba bağlamış oldu.Şunu da belirtmek isterim ki yabancılarda bir Müge Anlı olsa böyle mi olurdu, 30 sayfada biterdi kitap

Kitaptan 2 Alıntı