Gerçek Renkler

8,3/10  (55 Oy) · 
257 okunma  · 
46 beğeni  · 
1.701 gösterim
BİR GÜN GELİR, EN YAKINLARINIZ SİZE SIRT ÇEVİREBİLİR;
KIZ KARDEŞİNİZ BİLE...

Dünyanın dört bir yanında kadınlar Kristin Hannahnın Ateşböceği Yolu romanını okuduktan sonra güldüler, ağladılar ve arkadaşlarının değerini bir kez daha anladılar. Yazar bu kez kız kardeşlerin dokunaklı, muhteşem ve karmaşık dünyalarını keşfe çıkıyor…
Gerçek Renkler, New York Timesın çok satan yazarı Kristin Hannah tarafından şimdiye dek anlatılan en kışkırtıcı, en etkileyici ve en yürek burkan hikâye. Kimliğiyle özdeşleşen parlak kalemi ve unutulmaz karakterleriyle yazar, birbirine kenetlenmiş dünyaları kıskançlık, ihanet ve türüne nadir rastlanan bir ihtirasla darmadağın olan üç kardeşin hikâyesini anlatıyor.

"Kristin Hannah kız kardeşler arasındaki güçlü bağlar, bir aileyi parçalayabilecek tatsızlıklar ve aşkın şifa veren gücü hakkında büyüleyici bir hikâye anlatıyor. Sürprizlerle dolu samimi bir içgörü ve eski güzel günlere has bir anlatım… Merak uyandıran bu roman için şöyle denebilir: Koltuğunuza kıvrılın ve tadını çıkarın!
-Kate Jacobs

"Hannah, kız kardeşlerin derin, duygusal ilişkilerini inceledikçe, bir çırpıda okunacak, güzel ve sürükleyici bir aşk, rekabet ve aile hikâyesi yaratıyor."
-Booklist

"Hannah, kadınların karakterlerinin ve okuyucularının ne istediğini iyi biliyor."
-Publishers Weekly

"Son derece romantik ve yürek burkan, içine girmek ve mümkün olduğu kadar orada kalmak isteyeceğiniz bir roman."
-People Magazine
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2011
 • Sayfa Sayısı:
  512
 • ISBN:
  9786055360252
 • Orijinal Adı:
  True Colors
 • Çeviri:
  Melek Aslı Öztürk
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Merve Özdemir 
19 Haz 2015, Kitabı okudu, 7/10 puan

Grey kızkardeşlerinin hem hüzününe hem çekişmelerine hem kıskançlarına hem de aşklarına tanık olacaksınız. Aurora, Vivi ann ve Winona ile abla kardeş ilişkisini görebileceğiniz bi kitap. Bu kitaptan sonra bir kız kardeşimin olmasını daha fazla istemeye başladım.

Alev 
29 Eyl 2015, Kitabı okudu, 6 günde, Beğendi, 9/10 puan

Kitaba ilk başladığımda sonunun beni bu kadar etkileyeceğini hiç tahmin etmemiştim. Sonuna yaklaştığımda okumamak istedim, bitmesin istedim.. Kristin Hannah zaten sevdiğim bir yazar. Aşkı, umudu, çaresizliği, bekleyişleri, vazgeçişleri anlatımı çok iyiydi. Tek takıldığım nokta bazı yerleri çok hızlı atlamıştı, onun dışında başka hiçbir şey göremedim. Kesinlikle okunmaya değer.

Hasret Ergün 
31 May 23:10, Kitabı okudu, Beğendi, 4/10 puan

Kitap bir ailenin hayatını ve kız kardeş baba kız ilişkisini ele almış.Tavsiye ederim akıcı ve duygulu.Benim aldığım en önemli mesaj ise insanlara olan önyargının hayatlara mal olabileceği.Bazı olaylar açık anlatılmış rahatsız olan varsa tavsiye etmem belli yaş düzeyinde insanlar okumalı bence .

Ceren Acer 
06 Tem 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Krıstın Hannah romanlarının yeri bende çok başkadır. Her zamanki gibi üstünlüğü, profesyonelliği, etkileyiciliği, dahiliği elinden asla bırakmamış yazar. Aşk, kardeşlik ve birik olabilmeyi anlatmış kendine has o muhteşem üslubuyla. Romandaki aşkta, kıskanılası türden bir aşktı bence. Herkese tavsiye ediyorum, kesinlikle bu kitapta okunacakların başında gelmeli.

Büşra 
24 May 16:31, Kitabı okudu, Beğendi, Puan vermedi

Sabır,aşk,kıskançlık,kardeşliğin zor ve kolay gelen her aşaması,baba kız ilişkisi,affetme duygusunun harmanlanmasıyla yoğurulmuş Hannah 'nın okuduğum en kalabalık ve keyif veren kitabı..

Ayşen BÜLBÜL 
09 Eyl 2015, Kitabı okudu, Beğendi, Puan vermedi

Üç farklı kız kardeşin birbirinden kopma ya da kopamama öyküsü. Araya giren aşkın onları bir yana savurması. Bir Hannah kitabı daha. Annesi olmayan kızların babasına karşı tutumlarını görecek belki duygulanacaksınız. Haksız yere ön yargılardan dolayı birini suçlamanın adaletsizliğini görecek ve kızacaksınız.

Kâmil 
19 Nis 2014, Kitabı okudu, 9/10 puan

Bu kadın güzel yazıyor... Saf... Temiz... İnsan insanlığını hatırlıyor. Dünyanın zalimliğine karşı zalimlik yok... Kaypaklığına karşı kaypaklık yok. Sadece saf ve temiz çalışmak, üretmek... O yüzden seviyorum.

Nihal Taşcı 
21 Eyl 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Kristin Hannah her zamanki gibi mükemmel. Baslarında azıcık sıkılsam da devamında kitabı bırakamıyorsunuz. Atesböcegi yolu kadar falan sürükleyici olmasa da kesinlikle okunmalı.

Kitaptan 6 Alıntı

Merve Özdemir 
19 Haz 2015, Kitabı okudu, İnceledi, 7/10 puan

Önemli olan kim olduğunuz, zor zamanlarda birbirinize nasıl kenetlendiğinizdir.

Gerçek Renkler, Kristin Hannah (Sayfa 508)Gerçek Renkler, Kristin Hannah (Sayfa 508)
Alev 
29 Eyl 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 9/10 puan

Hatıralar alkollü içecekler gibiydi; fazlası ve hızlısı insanın dengesini bozabiliyordu.

Gerçek Renkler, Kristin Hannah (Sayfa 373)Gerçek Renkler, Kristin Hannah (Sayfa 373)
Alev 
29 Eyl 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 9/10 puan

Onunla konuşmak falan istemiyorum. Sadece yüzünü görmek istiyorum.

Gerçek Renkler, Kristin Hannah (Sayfa 324)Gerçek Renkler, Kristin Hannah (Sayfa 324)
Aslı Çadırlı 
10 Mar 2015, Kitabı okudu, 10/10 puan

Tutku nedir? Kişinin var oluşudur, şüphesiz... Tutkuda, beden ve ruh ifade arayışındadır.. O tutku ne kadar yoğun hissedilirse ve ne kadar dışa vurulursa, yokluğunda yaşam da o kadar katlanılmaz bir hal alır. Bu bize tutkuyu yitirdiğimiz ya da görmezden geldiğimiz taktirde kısmen öleceğimizi ve kısa süre sonra, ne olursa olsun, büsbütün yok olacağımızı hatırlatır.

Gerçek Renkler, Kristin Hannah (Sayfa 1 - John Boorman-Yönetmez)Gerçek Renkler, Kristin Hannah (Sayfa 1 - John Boorman-Yönetmez)