Geri Dönüş Myron Bolitar Serisi 4

8,6/10  (26 Oy) · 
74 okunma  · 
18 beğeni  · 
1.086 gösterim
Hepimizin geçmişe dönüp düzeltmek istediği hataları, herkesten sakladığı sırları vardır. Hepimiz bazen sevdiklerimizi çirkin gerçeklerden korumak için yalan söyleriz. Ancak bir ailenin mutluluğu karşılıklı yalanlarla örülü bir oyundan ibaretse, eninde sonunda gerçekleri anlatacak birileri mutlaka çıkar.

Yirmi yıl önce, kazanmasına kesin gözüyle bakılan bir turnuvayı son anda kaybeden ve hayatı bir daha asla eskisi gibi olamayan Jack Coldren, yıllar sonra aynı yerde, aynı turnuvada finale kadar yükselmeyi başarmıştır. Ancak unvanını son kez olsun geri alıp, geçmişiyle hesaplaşmasına ramak kalmışken oğlunun kaçırıldığı haberi gelir. Eski bir dostun yardım çağrısına kulak tıkayamayan Myron Bolitar kayıp çocuğun izinde, yüksek sosyeteden ucuz kenar mahalle otellerine kadar uzanan; zenginler, katiller ve yalancılarla dolu bir çemberin içinde bulur kendini. Çember daraldıkça en karanlık sırlar ortaya çıkacak, zamana karşı nefes nefese bir mücadeleye girişen Myron Bolitar bu kanlı oyunun kurallarını yeniden yazacaktır.

"Harlan Coben günümüzün en iyi gerilim ve gizem ustası."
Dan Brown

"Baş döndürücü bir aksiyon. Sürükleyici diyaloglar. Olağanüstü düğümlerle birbirine bağlanan bu kitabı bir solukta okuyacaksınız."
Toronto Star

"Akıcı bir öykü, zekice diyaloglar. Sürprizlerle dolu, asla tahmin edemeyeceğiniz bir son. Harlan Coben gerilim romanlarına yepyeni ve heyecan dolu bir soluk getiriyor."
The Armchair Detective

"Macera, gerilim, heyecan ve mizahın eksik olmadığı müthiş bir roman… Harlan Coben okuyucuyu merak içinde baştan sona kadar esir ediyor."
The Newark Tribune

"Çılgınca bir eğlence… Mizah duygusu yüksek ve perspektif sahibi yazarı övmemek mümkün değil. Zekice gözlemler, unutulmaz çizgilerle ölümsüzleşen karakterler ve sürprizlerle dolu bir kurgu."
The Atlanta Journal
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2013
 • Sayfa Sayısı:
  467
 • ISBN:
  9786055420611
 • Orijinal Adı:
  Back Spin
 • Çeviri:
  Özlem Gültekin
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ceren Acer 
15 May 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

HARLAN COBEN deyince şöyle bir düşünmek gerekir: Kitaplarının akıyor oluşu, profesyonelliği, başarısı, zekası beni kendine her okuduğum kitabıyla hayran bırakıyor. HARLAN COBEN, romanında okuyucuyu şaşırtmayı, merakta bırakmayı seven yazarlar arasında yer alıyor. Romanındaki sonuçları, katilleri hiç doğru tahmin edemiyorsunuz. Kurguya, teşhis edilen katillere ağzınız açık kalıyor benim gibi. Ben HARLAN COBEN kalemini seven biri olarak, bu romanını da çok başarılı ve sürükleyici aynı zamanda, zekice buldum diyebilirim. Siz de henüz bu romanı okumadıysanız, kesinlikle tavsiye ediyorum. Elinizden düşüremeyeceksiniz. Yazarın okumadığım bütün kitaplarını okumak istiyorum.

Umut 
07 Eyl 13:08, Kitabı okudu, 7/10 puan

Bu, övgüler yağdırılan Coben ile tanıştığım ilk kitaptı. Akıcı ve kolay okunan bir dili var.Sayfa sayısının fazlalığına aldanmayın çabuk bitiyor. Olay örgüsü başarılı şekilde oluşturulmuş.Son sayfalara kadar hemen hemen tüm karakterler kendi üzerinde eşit miktarda şüphe biriktiriyor.Sonunda ise şaşırtıyor. Bu türü sevenler ve kitap okumayı sevmek isteyenler için başarılı bir kitap.

mithrandir21 | Uğur D. 
15 Oca 08:25, Kitabı okudu, 11 günde, 8/10 puan

Bir Harlan Coben romanınından ne isteyeceğinizi ve Coben'in size neleri vereceğini eğer ki bir Coben okuru iseniz fazlasıyla bilirsiniz. Bu romanında da yazar bize diğer romanlarında olduğu gibi kaybolan bir kişi üzerinden ilk sayfanın ikinci paragrafında konunun içine alıyor ve esprili, eğlenceli diyaloglar ile okuru heyecanın içine katıp kafamızda yüzlerce soru işaretini merak içinde uyandırıyor. Yine diğer tüm Bolitar serileri gibi Amerika'nın TV dizilerine ve filmlerine bolca göndermelerin olduğu tamam şimdi olayı çözdüm derken arka arkaya kroşeler yercesine ters köşelere düştüğümüz heyecanlı bir roman.

Coben romanlarının bana göre en büyük eksikliği okuduktan 1 - 2 ay sonra final ile hatta gelişme bölümü ile aklımda fazla bir şeylerin kalmamasıdır. Ben okuduğum Coben romanlarına dönüp baktığımda tek diyebildiğim "Çok heyecanlı çok güzel bir romandı" şeklinde kısa cümleler olabiliyor ve tasvirlerimiz o kadar az ki acaba kaç kişi Bolitarı uzun boyu ve Win'i ıslak bir şekilde geriye doğru taranmış sarı saçları ve çok defalarca giydiği beyaz takım elbisesi haricinde düşünebiliyor merak ediyorum.

Gürkan / M. K. A. 
21 Eyl 2015, Kitabı okudu, 8 günde

Kitabını iki ayrı bölüm olarak adlandırmak istiyorum. İlk, 250 sayfalık bölümü bana çok sıradan ve bir Harlan Coben anlatımı için hic hoş bulmadım. Bunda özellikle Win karakterinin olaylara bulaşmamak istememisi de etkili olmuş olabilir. 10 üzerinden bir puanlama vermem gerekirse ilk bölüm için 4 puan veriyorum. Fakat ikinci 150 sayfalık için çok gizemli ve olayların hızlamaya başladığı kısımdı. Bu kısım da az çok tahmin de edilebildi aslında kimin ne yaptığı. Tahmin edemediğim kısım ise ayrıntı kısmiydı. Bunu bu yapmıştır dedim ama tam anlamaıyla da açıklmayamadım. Bu kısım için ise 10 üzerinden 8 puan veriyorum. Bu seriyi okumak isteyenler varsa bu kitap icin söylüyorum son 200 sayfayı okusanız bence birşeyde kaybetmezsiniz. Kilit kısım burada. Ayni zaman da bh kitap ile Myron serisini bitirmiş oldum. Umarım yakında yine bunun gibi akıcı gizemli, sonu tahmin edilmez seri kitaplar okurum. Herkese iyi okumalar

Nurettin D 
09 Eyl 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Çok akıcı güzel bir polisiye. Kitabın sonuna kadar hiçbir şey belli değil.Tüm karakterler suçlu olabilirdi. Heyecan dolu bir kitap

Kitaptan 6 Alıntı

İlayda G. 
27 Nis 2015, Kitabı okudu, 10/10 puan

Nefret, zehir içip başkasının bu zehirden ölmesini beklemek gibi bir şeydir.

Geri Dönüş, Harlan CobenGeri Dönüş, Harlan Coben
Sadettin TANIK 
20 Ağu 2015, Kitabı okudu, 8/10 puan

Gerçek sanatçılar çalışmalarına maddi bir bedel biçmez. Bunu sadece niteliksiz insanlar yapar.

Geri Dönüş, Harlan CobenGeri Dönüş, Harlan Coben
Sadettin TANIK 
20 Ağu 2015, Kitabı okudu, 8/10 puan

Sıradan insanlar için tedbiri elden bırakmadan barış ve adalet peşinde koşanlara rahat yoktur.

Geri Dönüş, Harlan CobenGeri Dönüş, Harlan Coben
Hale UYAR 
18 Eyl 09:12, Kitabı okudu, Puan vermedi

" Mükemmelliyetçilik uğruna aşırıcılık yapmak ayıp değildir .

Geri Dönüş, Harlan Coben (Sayfa 206)Geri Dönüş, Harlan Coben (Sayfa 206)