8,1/10  (16 Oy) · 
95 okunma  · 
9 beğeni  · 
1.082 gösterim
Herkes tarafından hırçın, saldırgan ve çekilmez bir yaramaz olarak görülen bir çocuğun neler yapabileceğini, zenginliğin biraz da dünyayı, doğan güneşi tüm güzellikleriyle görebilmek olduğunu anlatan bu kitap, "gizli"leri bulmanın keyfini de yaşatıyor bizlere.

Yaşam sevincinin, biraz zorlanılsa da etrafa yayılabileceğini, bir çocuğun yaşantısını anlatarak gösteriyor.

Yaşamınız gizlediğiniz bir bahçe olmasın, bahçenizi başkalarıyla paylaşın; ama o güzel bahçede keyifle okuyun ‘Gizli Bahçe’yi.
 • Baskı Tarihi:
  1994
 • Sayfa Sayısı:
  272
 • ISBN:
  975858782x
 • Yayınevi:
  Ergin
 • Kitabın Türü:
Nazlıhan 
20 Şub 22:12, Kitabı okudu, 2 günde, 8/10 puan

Mary ailesini kaybedince dayısının yanında yaşamaya başlar. Ailesinden sevgi göremeyen bir çocuk olduğundan insanların hep kendisine kötü davranacağını düşünmektedir. Dayısının evinde iki dost edinir. Ve gizli bahçeyi bulur. Kitapta dostluk ve sevgi temaları oldukça iyi işlenmiş. Sadece çocuklar değil, çocukların masum dünyasını özleyen yetişkinlere de tavsiye ederim.

Kitapla ilgili 2 Haber

Son anda isimleri değişen 10 klasik roman
Son anda isimleri değişen 10 klasik roman Edebi bir eser ortaya çıkartmak kadar, ona bir isim bulmak da güçtür. Aşağıdaki listede, bugün severek okuduğumuz pek çoğu artık klasikleşmiş eserin, isim konusunda başlarından geçenlerle ilgili ilginç bilgiler bulacaksınız. Bir kısmı sadece pazarlama gayesiyle, bir kısmı da daha akılda kalıcı olması amacıyla isimleri değiştirilen 10 edebiyat eserini, mentalfloss’tan filmlervekitaplar.com çevirdi.