Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı - Efendimiz 1 Bidayetten Bedire...

8,8/10  (12 Oy) · 
63 okunma  · 
10 beğeni  · 
1.373 gösterim
Bugün O'nu ne kadar biliyorsak o kadar mutlu ne kadar yakından tanıyorsak o kadar huzurlu ve yine O'nun hayatına ne kadar muttali olabiliyorsak o kadar da bahtiyarız demektir. Bir başka ifadeyle bizler O'na duyduğumuz ihtiyaç kadar başkalarına muhtaç olmaktan uzak O'nun engin dünyasına müstağni kalıp uzaklaştığımız kadar da başkalarının kapısında şahsiyet ve onurumuzu örseleyen birer dilenci olmaya mahkumuz demektir.
Şu da bir gerçek ki ashabıyla birlikte O'nun sallallahu aleyhi ve sellem hayatını bugüne taşıma adına daha yapılması gereken çok şey bulunmaktadır. Zira ulaşılan her bir bilgi yeni bilgilerin elde edilmesini netice verirken bu bilgilerin her birisi de dünyaya renk veren mesajlarının herkese ulaşabilmesi için yeni fırsatlar anlamına gelmektedir. Zira O'nun sallallahu aleyhi ve sellem hayatına açılan her bir kapı açılması gereken binlerce kapının da müjdecisi olmaktadır.
Bu kitap siyer geleneğinden kopmadan satır aralarında kalmış ve geleceğe yön veren ayrıntıları bugüne taşıyarak Allah Resûlü'nün örnek hayatım anlatan anlatırken insanı çağlar ötesine götüren veya o dünyayı yaşanılan asırla bütünleştiren yeni ve özgün bir eser olma niteliği taşımaktadır. Dil açısından sade üslup yönüyle akıcı ve olayları veriş biçimiyle de gerçekçi bir anlatımla kaleme alman duygu yüklü bu eserle Efendimiz ile aramızdaki mesafelerin bir nebze de olsa kalkacağını düşünüyor başkası adma yaşanılan bu hayatı okumakla gaye i hayal noktasında bugünü yaşayan her bir ümmet i Muhammed'e bir vazife biçildiğinin daha net farkedileceğini ümit ediyoruz.
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  630
 • ISBN:
  9789752781825
 • Yayınevi:
  Işık Yayınları
 • Kitabın Türü:

Peygamber Efendimiz (sav) ı daha ayrıntılı tanımak, Dinimizin yaygınlaşması zamanında çekilen zorlukları anlamak, Hz. Ebubekir (ra) dahil diğer birçok sahabe hazretleri hakkında da bilgi sahibi olmak için güzel bir eser. İslamiyetin yaygınlaştığı zamandaki bilgilerimizin çoğunluğu maalesef Çağrı filminden izlediklerimizden ibaret, onun için bu tarz siyer kitaplarını bol bol okuyalım ki Efendimiz (sav) hakkında daha çok bilgi sahibi olalım. En basitinden Peygamber Efendimiz (sav) in çoğu mucizelerini çoğu gencimiz yaşlımız bilmiyoruz tabiki en büyük mucizesi Kur'an-ı Kerim'dir ama diğer mucizelerini de en azından bilmek lazım.

Muhammet Çelik 
 23 Oca 09:32, Kitabı okudu, 9 günde, 7/10 puan

Peygamberi müjdeleyenlerden anlatmaya başlayan kitap Medine'ye yerleşip de Bedir savaşına kadar geçen zamanı anlatıyor.

Kitap akıcı bir dille yazılmış. Konu ve isimler aşağıda verilen dipnotlar ile detaylı araştırma yapılmaya olanak tanınmış.

Kitaptan 1 Alıntı