Gözgü

8,0/10  (2 Oy) · 
23 okunma  · 
3 beğeni  · 
645 gösterim
İnsaniyetin zaferi, nezaketle kazanılabilir. O halde nezaket yoksa görme yok, konuşma yok, nezaket yoksa işitme yok ve nezaket yoksa kımıldama yok. Nezaketsiz bakışlardan, nezaket yoksunu konuşmalardan, nezaketi bozan dinlemelerden, nezaket kurallarına uymayan davranışlardan bıktık. Artık televizyon ekranlarında nazik beyefendileri ve nazenin hanımefendileri görmek istiyoruz. Meclis'te tartışanların nezaket kurallarını çiğnememelerini, çocuklarımızın nezaket kurallarını çiğnememelerini, çocuklarımızın nezaket dışılıklara muhatap olmamasını istiyoruz. Çünkü insanın gen haritasını okuyacak ilim adamları onun yalnızca nezaket şifreleriyle yazılmış olduğunu görecekler.

Nezaket, insanlık için dünyanın bütün demokrasilerden daha güzel ve insan yaratılışına en uygun rejim biçimidir. İş işten geçmeden...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2004
 • Sayfa Sayısı:
  141
 • ISBN:
  9789758950164
 • Yayınevi:
  Kapı Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 4 Alıntı

mavera 
09 Ağu 21:46, Kitabı okudu, Puan vermedi

Allah bir kulu için hayır dilediğinde, kendisinden uzaklaşıp başka sevgilere (masiva) müptelâ olan kalbine çeşitli belalar yağdırır. Ta ki yeniden O' nu anmaya yönelsin, sevgi çemberine girsin..

Gözgü, İskender Pala (Sayfa 16)Gözgü, İskender Pala (Sayfa 16)
mavera 
09 Ağu 21:49, Kitabı okudu, Puan vermedi

Rabbim! Şayet aramızdaki sevgiyi bölüştürmeyeceksen, bari onun yokluğuna dayanabilecek katı bir yürek nasip et bana..

Gözgü, İskender Pala (Sayfa 11)Gözgü, İskender Pala (Sayfa 11)