Gül ve Avcı

8,5/10  (46 Oy) · 
106 okunma  · 
37 beğeni  · 
1.636 gösterim
Bir başkaldırıdır aşk... Önce isyancısını yıkar!

Bir Erkek...
Varlığı hem tehlikeli ve korkunç, hem de sonsuza değin güçlü ve korunaklı... Onun karşı konulmaz etkisine kapılan bir kadın sıcak bir gülüşüyle ısınabilir, mavi gözleriyle sonsuz bir denize açılabilir, siyah saçlarıyla zifiri bir geceye korkusuzca dalabilirdi.

Ona yaklaşmak ise ateşe çırılçıplak yürümek demekti.

Bir Kadın...
Hem bir kraliçe kadar sarsılmaz, hem de titremeye hazır bir yaprak gibi ürkek ve utangaç... Bir erkeği masumiyetiyle prangasız tutsak edebilir, incindiğinde ise bütün dünyaya kafa tutabilirdi. Kalbi ve masumiyeti acımasızca ihlal edildiğinde artık onun için ateşe yürümek zamanı gelmişti.

Kadın ateşten korkmuyordu, çünkü çoktan yanmıştı.

Evelyn Rosa Drummond, en değerli varlığı olan kalbini bu tehlikeli adama sunduğunda onun aşkına erişebileceğine inanmıştı. Oysa tüm varlığını emanet ettiği Harewood Dükü Julian Benedict Wharton tarafından bir fahişe olarak görülmek gibi korkunç bir yanılgının kurbanı olmuştu.

Ve talih, karşısına dayanılmaz bir intikam fırsatı çıkardı. Herkesin çekindiği bu tehditkâr ve gizemli adama yapılan cinayet suçlamasını ispatlayacaktı. Oysa Julian'ın en yakınına kadar sızmayı başardığında, kalbinin müthiş bir sınanmaya tabi tutulacağından habersizdi.

Gönlünü bir kez daha bu cazibeli adama kaptırmayacağına söz vermek ise gölgesine sığındığı bir yalandan öteye gidemeyecekti!
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2013
 • Sayfa Sayısı:
  464
 • ISBN:
  9786055358457
 • Yayınevi:
  Ephesus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Beyza Nur Karaman 
11 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İlk başlarda bende okurken sıkılacağımı düşünmüştüm.Lakin okumaya devam ettiğimde sayfaları değiştirmek için can attım.Bazı sayfalarda detaya girmesinde rahatsız olduğumu söylemek isterim.Ama bu kitabı okumama engel olmadı.Umarım bu kitabın devamı gelir :)

Ceren Acer 
26 Kas 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · 8/10 puan

Beklentimin bayağı üstünde bir romandı diyebilirim. Çok büyük bir isteksizlikle başlamama rağmen çok hoşuma giden bir romandı. İlk başlarda sırf aşkı anlatan bir roman sanıp bu romanın bir sayfasını bile okumaya tenezzül etmemiştim. Ama romanı bitirdikten sonra bu romana ve bu kitabın yazarına karşı tabularım tamamen yıkıldı. Romanda işlenen konuya değinecek olursam; başlarda platonik olarak başlayıp, sonradan erkeğin de aşık olmasıyla büyüyen bir aşkı anlatıyor. Kadın ve erkek karakterin birbirlerine karşı beslemiş oldukları aşk; ihtiraslı, tutkulu olduğu kadar da fedakarlık barındıran türden bir aşktı. Bir kadının intikam için zamanla aşık olacağı adamın malikanesinde mürebbiye olarak işe alınması ve sonrasında yaşananlar... Kitapta fazlaca göze batan kusur bulamadım ama yazar bazen bazı yerlerde çok ayrıntıya yer vermiş, bu ayrıntılar fazlaca olmuş olsa da okunası bir kitap.

Nur-AL 
13 Eki 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kitabin ilk sayfasini acipta 1830'larda gecen bir öykü oldugunu görünce, sikici bir kitap olmasindan süphe etmistim, acikcasida yanildim süphelerimde. Sürekli heyecani yukarida tutan ve bunun yani sira cok güzel bir askin en kötü olaylarla meydana gelebilecegini de anlatiyor... Büyük bir keyifle okudum kitabi ve herkesede tavsiye ederim

Seher 
23 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Asude'nin en beğendiğim kitabı bu oldu.Hikayenin her anı farklı gelişti. karakterleri de çok sevdim. ama en sevdiğim Albert ti.bir solukta okudum.kitabın sonu ise seven bir kadının aşk için her şeyinden vazgeçmesi özellikle de gururundan ki bu en zordur: buna tanık oluyorsunuz.tavsiye ederim

Esra Akgun 
04 Ağu 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Yazarı internette keşfettim . bir kitabını okudum ve devamı geldi . Ama bu kitabı çok çok ayrı seviyorum . Yazarın konuları farklı . klasikleştirilmiş konularda yazan bir yazar değil . çok mu iyi ? belki değil ama kitapları okunmalı katagorisinde bulunmakta .

Kıymet tuş 
17 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Gül ve Avcıyı elinizden bırakamayacaksınız.ilk başlarda sıkılacağımı düşünerek başlamıştım ama kitabın sonunu merak etmekten kendimi alamadım. Ve bir baktım ki kitabın son sayfasındayım.

TSena_gl 
 25 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Tarihi aşk romanlarıyla arası iyi olan herkes bu kitabı okumalı! Arası iyi olmayanlar bile bence bu kitapla aralarını iyileşecek. Dedektif bir kız ve yanlış bir olayla seveceği adamla tanışması... Bir cinayeti çözmek için farklı biri olan kızımız, cinayeti çözmeye çalışırken aşık olmamak için de ekstra çalışıyor. Ama her zaman çalışmalar sonuç vermez, hele ki konu aşksa...

Pelin Sueda 
09 Oca 18:24 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Asude , benim tanışmak istediğim bir yazardı . Ve bu kitapla da yazarla tanışmış oldum . Öncelikle su gibi akan bir dili olduğunu söyleyebilirim , akıcıydı . Ayrıca eğlenceli ve neşelendiren , tarihi aşk tarzı güzel bir kitap . Asude ile tanıştığım için mutluyum .

Gülizar Çalık 
24 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitap o kadar güzeldi ki! Diyecek hiçbir şey yok. Asude kalemini yine konuşturmuş. Rosa'nın en başından beri duyduğu aşk beni gerçekten imrendirdi. Julian ise tam bir hödük olmasına rağmen kitabı okurken ona aşık olmaktan kendimi alamadım :)

Meryem Özalp 
29 Haz 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

1800 lü yıllarda Londra'da karısını öldürmek ile suçlanan bir lord ve bu lordun suçunu ispat etmeye çalışan genç bir kız .. Julian ve Rosa ! Aralarındaki çekim ,tutku,aşk,öfke,macera..
Bence mutlaka okumalısınız... Asude'nin en güzel kitaplarından ;)

2 /

Kitaptan 6 Alıntı

Nur-AL 
17 Oca 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Sana dair her şey benim zaafım, benim en güçsüz yanım sensin.”

Gül ve Avcı, AsudeGül ve Avcı, Asude
Beyza Nur Karaman 
11 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Sevgime layık değilsin, Lord Wharton! Seni sevdiğim için, seni bir zamanlar sevdiğim için kendimi asla affetmeyeceğim. Beni bir fahişe, basit bir kadın olarak görebilirsin, ancak kendinden habersizsin! Kibrinin içinde boğulmaya mahkum zavallı bir adamsın. Bir kadının aşkına sahip olmak ise sana fazla gelir. Bunu hak edecek biri değilsin. Bundan sonra seni sevmekten vazgeçiyorum!"

Gül ve Avcı, Asude (Sayfa 311)Gül ve Avcı, Asude (Sayfa 311)
Deniz Yazgan 
20 Ara 2014 · Kitabı okudu · 7/10 puan

"Ben Rosa, yani Gül, katil ise Avcı olacak" diye devam etti.
Desmond amca başını sallayarak "Gül ve Avcı" diye fısıldadı.
Kulağa güzel geliyordu!

Gül ve Avcı, AsudeGül ve Avcı, Asude
Nur-AL 
13 Eki 2014 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Benden bir hata gibi bahsediyorsun," diyen Evelyn kocasına alınarak yanıt verdi.
Julian kararlı tavrını bozmadı. Kendinden emin bir sesle: "Sana dair tek hatam, seninle buraya geldiğin ilk günden evlenmemekti," dedi.
Evelyn'in gözleri parladı ancak kocası konuşmaya devam etti: "Sen benim en güçsüz yanımsın sevgilim, ancak en güçlü yanım da sensin! Söz konusu senken üstesinden gelemeyeceğim tek bir şey olmadığını biliyorum. Bana her şeyi, tüm delilikleri, tüm aptalca şeyleri, en cesur kahramanlıkları, dünyaya kafa tutmayı ya da onu hiçe saymayı... Kısaca her şeyi... Her şeyi, ancak sen yaptırabilirsin, Rosa!"

Gül ve Avcı, AsudeGül ve Avcı, Asude
Neşe McYksl 
15 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

"Sana deliller sunduğumda yaptığın bu ölümcül hata için kendinden nefret edeceksin. Ama ben senden nefret etmeyeceğim. Seni sevmekten asla vazgeçemeyeceğim.”

Gül ve Avcı, AsudeGül ve Avcı, Asude
Meryem Özalp 
29 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

"Seni seviyorum, Lord Wharton. Bunun için bana ne yaparsan yap umurumda değil. Her şeyime sahipsin ve her şeyimi alabilirsin. Canımı bile! Ama aşkımı benden alamazsın. Buna karışamazsın. İzin vermem."

Gül ve Avcı, AsudeGül ve Avcı, Asude