Günaydın Gece

5,7/10  (13 Oy) · 
130 okunma  · 
4 beğeni  · 
1.240 gösterim
"Güzellik bakan gözdeymiş. Niyetmiş her şeyi güzelleştiren, olmazları olduran. Sevgi, açılmayacak sanılan, üzerine kilit vurulan tüm kapıların anahtarıymış. Tam da ümitsizliğe düşmeye ramak kala doğuruvermiş güneşi üzerimize Yaradan; parlak ve sıcak... Tatlı dille, güler yüzle söylenen sözlere doyulmazmış...
Bu kitap, güler yüzle, düşünerek okunsun, yüreklerde sevgi dokunsun, insanlar sevdiklerine sevgiyle dokunsun, ellerindekinin kıymetini bilsin, yurdunu sevsin, kendini tanısın, bilsin diye yazıldı. Bir gece sabaha karşı ciyaklayarak dünyaya geldiğini cümle aleme duyuran çocuklar gibi, gece, sabaha karşı yazılmaya başlandı.
Herkes bana sorup dururken 'Nasıl oluyor da bu kadar pozitif bir insan olmayı başarabiliyorsunuz?' diye. Dilersek, karanlıkları bile nasıl aydınlatabileceğimizi, geceleri nasıl gündüz yapabileceğimizi anlattım dilim döndüğünce.
Hep birlikte söyleyelim hadi. Günaydııınnn gece!!!"
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2004
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  9799752630788
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:

Yazarın televizyonlarda parladığı zamanların ürünü bir eser. Edebî tat aramayın fazla. Günlük hayatın farkındalıkları üzerine yazılmış metinlerden oluşuyor.

Kitaptan 1 Alıntı

Ekrem Özkara 
23 Eyl 19:42, Kitabı okudu, Puan vermedi

Bir düşünür der ki:Dünyada kötü insanların bile bir görevi vardır .Bir avuç iyi insanı sınamak için gelirler .

Günaydın Gece, İkbal Gürpınar (Sayfa 12)Günaydın Gece, İkbal Gürpınar (Sayfa 12)