Gündüz Erkek Gece Kadın

1,5/10  (2 Oy) · 
5 okunma  · 
0 beğeni  · 
368 gösterim
Ben bu kitabı bir elbise diker gibi diktim.

Bu öyle bir elbise ki, rengi güneşin parça parça vurduğu bir gölge misali.

Benim için insan ırkında iki çeşit insan var. Zenginler ve fakirler değil, Beyazlar ve siyahlar da değil, biz bu ayrımı yaparken yanılıyoruz. Benim iki çeşidimin biri ilgi ve sevgiyle dolup taşanlar, diğeri de sırf hayatta oldukları için ilgilenilenler. Bir kere bu beş para etmezlerden ayrıldınız mı, daha sonra istediğiniz kişi için özgür olursunuz.

Babamın şiddetini, anneme ettiği küfürleri, hayvanlarımıza attığı tekmeleri ve alet edevatını sert bir şekilde kullanışını asla unutamadım. Bu benim için bir yük. Her seferinde bir nehir kenarında durup bunlardan kurtulabilmeyi denedim ama hep ellerimin arasında kaldılar. Yükü sırtımda hissettim, sırtımı duvara yaslayıp sürttüm, ayaklarımın altına alıp ezmeyi denedim; ama babam beni bir gülle gibi izlemeye devam etti. Yıpranıyorum. Üstüme dikenden bir yelek geçirip, yavaşça, gelinciklerle bürünmüş çiftlik evine giden yola giriyorum. Bu çiftlik yalnızca domuz ve mısır üretmedi, aynı zamanda şehre, gündüzleri erkek ve geceleri kadın olan bir kişilik de gönderdi.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2013
 • Sayfa Sayısı:
  216
 • ISBN:
  9786054751426
 • Orijinal Adı:
  Travesti
 • Çeviri:
  Sinem Çakmak
 • Yayınevi:
  Arunas Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Nejla GÜNEŞ 
18 Nis 04:11, Kitabı okudu, 3 günde, 1/10 puan

Degisiklik olsun farklı bir kitap okuyayım dedim. Kitabın adı ve kapağı da tabi ki her zaman ki gibi cazip geldi. Ancak pek de iç açıcı değil hatta hiç değil. Bir travestinin özellikle kadınları başta olmak uzere erkekleri de aşağılayıcı şekilde üstün körü yazılmış oyobiyografi. Tabi ki ana neden kötü yaşanmış bir çocukluk dönemi. ne yazık ki tavsiye edemeyeceğim.

Zeynep CÖMERT 
25 Tem 10:04, Kitabı okudu, 5 günde, Puan vermedi

Şimdiye kadar okuduğum her kitaptan bir cümle bile yüreğime dokunsa kardır diye düşünmüşümdür. "Öteki Erkekler" tarzında bir kitap beklerken hayal kırıklığı yaşadım açıkçası. Yazara saygısızlık yapmamak için hala düşünüyorum belki.....bişeyler vardır diye....ama yok....