Hayatın Ta Kendisi Lokantası

7,4/10  (17 Oy) · 
113 okunma  · 
11 beğeni  · 
720 gösterim
Maeve Binchy yine okuyucularını içine alacak bir dünya yaratıyor. O dünyada birçok dünya var aslında. Bu kez kahramanlarını Quentins adında bir lokantada topluyor. Kitap da adını bu lokantadan alıyor: "Hayatın Ta Kendisi Lokantası." Bu lokantanın işletmecileri, sahibi, müdavimleri... Ve hepsinin içinden aşk, hüzün, hayal kırıklığı ve mutluluk geçen hayatları. Binchy’nin kendine özgü, usta üslubuyla hayatlar aynı yerde kesişiyor. "Hayatın Ta Kendisi Lokantası", yazarın diğer kitaplarını okuyanlar için küçük sürprizler de barındırıyor. O romanlarda tanıştığınız bazı kahramanlara bu romanda da rastlamanız mümkün. rn"Hayatın Ta Kendisi Lokantası", aşkla geç tanışan ve büyük bir hayal kırıklığı yaşayan Ella’nın hikâyesiyle başlıyor ve onun yeni bir hayata atılışıyla sona eriyor. Ama Maeve Binchy romanlarında her zaman yaptığını yapıyor, gerçek hayatı ortaya koyuyor, kahramanlarını sınırlamıyor, mümkün olduğunca çok dünyayı bize tanıtıyor. "Hayatın Ta Kendisi Lokantası", Türk okuyucusunun çok sevdiği "İtalyanca Aşk Başkadır"a en çok benzeyen romanı. Bu yüzden en az onun kadar ilgi göreceği de kesin.rn
 • Baskı Tarihi:
  2007
 • Sayfa Sayısı:
  388
 • ISBN:
  İsbn: 978-975-991-573-5
 • Orijinal Adı:
  Quentins
 • Çeviri:
  Şeniz Türkömer
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Esra Ünal 
 19 Kas 01:12, Kitabı okudu, Beğendi, Puan vermedi

Lise yıllarında keşfettim bu yazarı,bu kitabı da gerçek hikayelerden alınmış öykü kitabı gibi. Anıları anlatır gibi uslubu var ,sonunu düşünen kahraman olamaza bağlatmıştır. Çok merak ederseniz gece kitabı olarak alın derim,action az,yazarın dili rahatlatıcı.

~Şahzek~ 
20 May 13:54, Kitabı okudu, 7 günde, Beğendi, 8/10 puan

Sakin,huzurlu,tatlı bir kitap.Okurken gerçekten huzur bulacaksınız.Gayet naif bir kitap.Tam kışın elinize nescafe alıp okuyacağınız bir kitap.Şimdiden iyi okumalar.