Hep Bir Şeyi Unutmuş Gibi

8,3/10  (3 Oy) · 
10 okunma  · 
1 beğeni  · 
1.002 gösterim
Uğruna yaşanacak yegâne şey, zevktir. Hiçbir şey eskimez mutluluk kadar." "Adaletsizlikten kötü bir şey daha varsa, o da, kılıcını elinde tutmayan adalettir. Hak kudret değilse, şerdir." "İnsan sevdaya kapıldığında, işe kendini kandırmakla başlar, sonra başkalarını kandırmakla bitirir işi. Dünyanın aşk diye bildiği budur." "Dünyada yalnız iki trajedi vardır: Biri istediğini elde edememek, diğeriyse etmek. İkincisi en fenasıdır, ikincisi gerçek bir trajedidir!" "Hafıza, asla gerçekleşmemiş ve gerçekleşmesi mümkün olmayan şeyleri kaydeden bir güncedir."
(Tanıtım Bülteninden)

Kitaptan 5 Alıntı

GuneseSuikast 
19 Oca 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ölüm çok güzel olmalı. Yumuşak toprakta uzanırsın, çimler başının etrafında dalgalanır ve sessizliği dinlersin. Ne dünün vardır ne yarının. Zamanı unutursun, hayatı affedersin; huzur bulursun.

Hep Bir Şeyi Unutmuş Gibi, Oscar Wilde (Sayfa 81)Hep Bir Şeyi Unutmuş Gibi, Oscar Wilde (Sayfa 81)

Başkasının yanlışlarının yükünü omuzlanmak için fazla kısadır insan hayatı. Herkes kendi hayatını yaşar ve yaşamının bedelini öder. Bunun tek acımasız tarafı, bir tanecik hata için defalarca kere bedel ödemenin gerekmesidir. Sahiden de, insan bir daha, bir daha çekiyor cezasını. Kader insanoğlu ile olan hesabını asla kapamıyor.

Hep Bir Şeyi Unutmuş Gibi, Oscar WildeHep Bir Şeyi Unutmuş Gibi, Oscar Wilde