Hiçbirimiz Masum Değiliz

7,4/10  (8 Oy) · 
18 okunma  · 
4 beğeni  · 
707 gösterim
Ellerin her an kana bulanabilir. Bu seni soğukkanlı bir katil mi yapar? Her an sevdiğin kadına savaş ilan edebilir, düşmanınla sıkı dost olabilirsin. Böyle yaşamak karakterini yitirdiğini mi gösterir? Her an ölebilirsin; yolda yürürken, banyo yaparken ya da bir başkasını öldürmeyi planlarken.. Yine de bu kitabın son satırını sen yazacaksın...

"Raul Montanari cinayet romanlarının önyargılarından uzakta kendi şiirselliğini keşfetmeye devam ediyor ve hayata karşı direnen bir aşkı anlatıyor."
-Feltrinelli-

"Hayatın gizemli yönünü anlatmak için dikkatle seçilmiş sıcak kelimelerle yoğrulmuş konular. İşte Raul Montanari ve cinayet romanlarının büyülü ritmi karşımızda..."
-La Gazzetta di Parma-

Her gece düşlerimde seni görüyorum, senin geçmişini yaşıyorum...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2013
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9786053845669
 • Çeviri:
  Güliz Akyüz Yıldırım
 • Yayınevi:
  Sonsuz Kitap Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ülkü Ciner 
05 Nis 2015, Kitabı okudu, 6/10 puan

Yazar " Yine de bu kitabın son satırını sen yazacaksın... " demiş. Mutlu sonları sevdiğim için ben de öyle yazdım her ne kadar ana karaktere sinir olsamda. Kitap ilginç başladı hatta Dexter gibi bir karakteri konu alıyor sandım ama değilmiş :) İnsan hayatının ister üzerinde uzun uzadıya düşünülerek ister ani kararlarla olsun sonunda kaçınılmazın yaşanacağını, yaşamların nasıl bir anda altüst olabileceğini veya herşeyin yoluna gireceğini konu alan bir kitap. Sağlam bir kurguyla daha güzel olabilirdi.

Utku 
19 Kas 2015, Kitabı okudu, 2 günde, Beğendi, 9/10 puan

Roman, yazarın kitabın ilk sayfalarında anlattığı üzere enteresan bir tesadüf sonucu başlıyor. Ana karakter Milano'da yaşayan bir psikolog. Onun hayat hikayesini, başından geçen olayların onu nasıl şekillendirdiğini okuyoruz. Hastaları, sevgilisi ve ailesi ile ilişkilerindeki sorunlar arasında kitaba konu olan o "şey" ve sonrasında gelişen olaylar ile birleşince, bu karışık, gittikçe karmaşıklaşan olaylar örgüsü ortaya çıkıyor. Sayfalarda ilerledikçe sonrasını merak ederek kısa sürede bitireceğiniz bir kitap olacağından eminim.

Kanatsız Kitap 
 29 Oca 12:33, Kitabı okudu, 5 günde, 3/10 puan

Kitabi birkaç yıl önce okumuştum, hakkında ana karakter ve belli başlı olaylar dışında da bir şey hatırlamıyorum. Ama unutamadığım şey gerçekten kitabı hiç sevmediğim. Hiç yani. Belki de daha fazla polisiye ağırlıklı olacağını bekliyordum bilmiyorum...

Melike Koyaş 
02 Oca 13:15, Kitabı okudu, 8 günde, 4/10 puan

Tek gecede bitirilebilecek film tadinda olan kitaplardan.

Kitaptan 5 Alıntı

Ülkü Ciner 
05 Nis 2015, Kitabı okudu, İnceledi, 6/10 puan

Eğer yarın ve gelecek günlerde olacaklara yönelik benim hayallerimi temsil eden bir tablo çizmek zorunda olsaydım ortaya gri, karışık, aralara siyah ve kırmızı atılmış, kenarlarda ve kıvrımlarda ışık yansımaları olan, toprakta yaralar ve bataklıklar olan sessiz bir tablo çıkardı. Neyde ki ne çizmeyi ve boyamayı biliyordum.

Hiçbirimiz Masum Değiliz, Raul Montanari (Sayfa 275)Hiçbirimiz Masum Değiliz, Raul Montanari (Sayfa 275)
Ülkü Ciner 
05 Nis 2015, Kitabı okudu, İnceledi, 6/10 puan

O kaçınılmaz ve diplomatik şey gerçekleşip de aynı park yerine arka arkaya ya da sokağın ayrı taraflarından karşı karşıya girmeye çalışması durumunda ortaya cam etkisi çıkardı:İki kişi camın gölgesi altında olduğu sürece birbirlerine yüz yüze asla yapamayacakları hakaret ve küfürleri savururlardı. İnternet de de aynı durum vardı: Bilgisayar ekranı iki yönlü bir ekran görevi görürdü çünkü üstünde görüntülerin belirmesinden çok insan başkalarından koruyan bir kalkandı. Böylece kişiliğin en ilkel ve karmaşık yönlerini ortaya çıkarmak engellenemez bir hal alırdı.

Hiçbirimiz Masum Değiliz, Raul Montanari (Sayfa 30)Hiçbirimiz Masum Değiliz, Raul Montanari (Sayfa 30)
Batuhan Dinç 
19 Eyl 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

"Neden SMS'lerinde öpücükler ve bukleler yazıyorsun? Senin saçların kıvırcık değil ki?"
"Nasıl değil?" dedi şaşkınlıkla. Bir yandan da dümdüz saçlarından bir tutamı parmağının etrafına dolayarak kıvırıyordu.

Hiçbirimiz Masum Değiliz, Raul MontanariHiçbirimiz Masum Değiliz, Raul Montanari