Hırsızlar şehri

6,3/10  (4 Oy) · 
5 okunma  · 
2 beğeni  · 
431 gösterim
Suç, aşk, hırs ve düşler üzerine unutulmaz bir destan

Mahalle arkadaşı, rakip ve hırsız olan maskeli dört adam, Boston`daki bir bankayı hedef seçtiler. Bankanın yöneticisi olan Claire Keesey`i rehin almak ve güvenlik barajını geçmek basitti. Fakat tüm kariyerini suç üzerine kurmuş biri olan Doug MacRay tek bir şeyi hesap etmemişti ve Claire`e abayı yakacağı aklının ucundan dahi geçmemişti. Maskesi ve tabancası olmadan genç kadını takip edişlerinde, aralarındaki çekim inkâr edilemeyecek biçimde ortaya çıktı. Her hareketini takip eden bir FBI ajanı vardı ve onun tek düşündüğü pis ve tehlikeli işinden uzakta bir yaşam kurmaktı. Ancak böyle bir şey olacaksa bile, bunun öncesinde yapılacak bir iş vardı. Doug ve ekibi Boston`ın en büyük beysbol stadyumu olan Fenway Park`ı soyabilecekleri düşüncesine kapıldılar. Çok riskliydi, evet, ama yeni bir hayat için de müthiş bir fırsat olduğu su götürmezdi. Doug`ın suç kariyerini bitirebilmesi için bu suça ihtiyacı vardı. Ancak Claire`in peşine takılmak çalmaktan daha büyük bir tehlikeye dönüşecek gibi görünüyordu.

"Hırsızlar Prensi müthiş bir roman. Chuck Hogan dostluk, aşk ve şüpheyle örülmüş zengin bir hikâye yaratmış. Her sene, eğer şanslıysanız, bir ya da iki unutulmayacak roman çıkar. Hırsızlar Prensi tam da böyle bir kitap."
-Stephen King

"Harika bir kitap! Hogan`ın Hırsızlar Prensi güçlü, yüksek tempolu ve
modern -edebi bir pulp (`ucuz`) roman."
-Jeffery Deaver

"Chuck Hogan inanılmaz bir yazar ve Hırsızlar Prensi, inandırıcı karakterlerle ve ustalıkla yaratılmış, yürek dağlayan sahnelerle dolu, enfes bir roman. Bir gerilim romanından çok daha fazlası, tek kelimeyle harika, kaçırılmayacak bir kurgu."
-Ed McBain
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2007
 • Sayfa Sayısı:
  563
 • ISBN:
  9789944485807
 • Orijinal Adı:
  Prince of Thieves
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ülkü Ciner 
01 Eki 2015, Kitabı okudu, 4 günde, Beğendi, 8/10 puan

Orijinal adı 'Prince of Thieves' yani 'Hırsızlar Prensi' olan kitabın ismi, sinemaya uyarlanmasının ardından 'Hırsızlar Şehri' olmuş. Hırsızlığın babadan oğula geçtiği, Charlestown'da yaşayan dört kişilik hırsızlık çetesinin, bol aksiyonlu macerasının anlatıldığı kitabı sanki senaryo okuyormuş gibi okudum. (Sanki kaç tane senaryo okuduysam :))) Olaylar o kadar detaylı anlatılmış ki her şeyi kafanızda canlandırabiliyorsunuz. Okurken sıkıldığım yerler olmadı değil. Boston sokaklarının ve mekan adreslerinin ayrıntılı tarifleri yapılmış ki bu da hemen hemen her bölüm başında var. Onun dışında bol aksiyonlu Amerikan filmi izlemek gibiydi. Filmini de en yakın zamanda seyretmek istiyorum.

Ceren Acer 
11 Şub 2015, Kitabı okudu, 5/10 puan

Vasat... Umduğum gibi değildi. Çok yavandı. Bir akıcılığı, adrenalini yoktu. Tamamen maddi kayıp ve zaman kaybından başka bir şey değil. Bir de yazarın romanı 14 dile çevrilmiş nasıl çevrildiyse anlamış değilim. Çok şaşkınım. Bence 14 dile çevrilecek kadar mükemmel değildi. Başladığım romanları yarım bırakmayı sevmediğim için bitirmek zorunda kaldım.

Kitaptan 1 Alıntı

Ülkü Ciner 
 29 Eyl 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 8/10 puan

" Adrenalinin etkisi geçtikten sonra bir süre kendinizi bunalımda hissedeceksiniz. Yas tutar gibi -bırakın böyle olsun. Normaldir. Bazı insanlar bunu hemen atlatır. Bazıları da aşama aşama atlatırlar, sonra bir bakarlar ki sabahleyin uyandıklarında yaşadıkları olay ilk akıllarına gelen şey olmuyor."

Hırsızlar şehri, Chuck Hogan (Sayfa 37)Hırsızlar şehri, Chuck Hogan (Sayfa 37)