Hollywood'u Kapattığım Gün Amerikalılara Çok Büyük İyilik Yaptım!

8,0/10  (2 Oy) · 
5 okunma  · 
2 beğeni  · 
370 gösterim
Herkesten çok da Obama teşekkür üstüne teşekkür etti, biliyor musun?! Niye mi? Belli değil mi, niye olduğu?! Genç adamın en büyük korkusu, iktidarının fare doğurması. Dakka bir, gol bir, Gazze de dikildi mi, karşısına?! Bakar mısın, kör talihe?! Bu saatten sonra da kim yutar, yok Hamas terör örgütüydü de, yok İsrail'in Gazzc katliamı meşru müdafaaydı da şeklindeki lâfazanlıkları?! Ben sana söyleyeyim: Miss "Mommy! Who is doing this to us?" Mc Kee, bile yutmaz! Endonezya'da büyüdü Hüseyin, kimsenin yutmayacağını, o çocukluğundan beri biliyor. Amerika'yı düştüğü kuyudan çıkarabilmesinin fellow American citizens'e gerçekleri anlatabilmesine bağlı olduğunu da biliyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2009
 • Sayfa Sayısı:
  360
 • ISBN:
  9789752896000
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü:
Bünyamin Tetik 
17 Haz 14:33, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Kitap esprili bir dille başlasa da, Hollywood ve film felsefesi üzerine derin bir inceleme aslında. Hollywood tarihine ve sinemasına meraklı okurların ilgisini çekecektir.

Kitaptan 1 Alıntı

Bilge Kadından Seçmeler
Amerikan Ordusu madalya dağıtma konusunda cömertliği ile tanının: bakınız, "Savaş Esiri Madalyası! Bizde düşmana esir düştü diye adama madalya verilmez değilmi?!

Hollywood'u Kapattığım Gün, Alev Alatlı (Sayfa 176 - Everest Yayınevi/Deneme serisi/2. baskı 2009)Hollywood'u Kapattığım Gün, Alev Alatlı (Sayfa 176 - Everest Yayınevi/Deneme serisi/2. baskı 2009)