8,7/10  (3 Oy) · 
15 okunma  · 
4 beğeni  · 
782 gösterim
Alemlere rahmet olarak gönderilen peygamber onun varlığında hayat buldu. Amine adı elbette unutulmayacak, alemlerin efendisinin doğumuna aracı olduğu için inananların annesi olarak sonsuza kadar hayırla, ibretle ve minnetle anılacaktır.

O, sapkınlığın her türlüsünde yüzen bir toplum içinde bütün kötü işlerden ve ihtiraslardan uzak yaşamıştır. Doğuşundaki iffet, temizlik ve saflığı korumuş ve bunları oğluna da aktarmıştır.

Ahmet Cemil Akıncı bu kitapta en hayırlı annenin hayat hikayesini şiirsel bir dil ve sürükleyici bir anlatımla bizlere sunmaktadır. Yazar, Peygamberimizin mensup olduğu Haşimoğulları'nın büyüklerinden başlayarak Rahmet Müjdecisi'nin gelişinin izlerini, doğumundaki mucizeleri ve hayatının ilk günlerini annesi Hz. Amine perspektifinden ve tarihi verilere dikkat ederek başarıyla romanlaştırmaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  286
 • ISBN:
  9789754500608
 • Yayınevi:
  Bahar Yayınları
 • Kitabın Türü:
fatıma zehra 
30 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitapta gecen butun herseyin dogru oldugu dusunulemez cunku islam tarihinde hz amineye yani peygamberimizin annesine dair bu kadar detayli bilgi yok,anladigim kadariyla yazar dogru olan bi kac bilgi cercevesinde bir kurgu olusturmus.. Basladim diye bitirdigim bi kitapti :((