İçinizdeki Öküze Oha Deyin

6,8/10  (18 Oy) · 
60 okunma  · 
11 beğeni  · 
1.242 gösterim
Modern insan, sabah evden çıkınca gördüğü her şeye sahip olmak istiyor: Kadın, para, araba, kariyer, güç...

"Kişisel Gelişim" kandırmacasıyla insanlar yırtıcı hayvanlara dönüştü. 21. yüzyıl, kabaran, isteyen, şımarık nefislerimizin yüzyılı oldu. Kişisel Gelişim, insanı ürün haline getiriyor, herkes herkese müşteri ya da tüketim nesnesi olarak bakıyor. Kendi yetenek ve gövdelerimize tapındığımız için en küçük aksilikte depresyona girip kibir patlamalarıyla yıkılıyoruz.

Kapitalizm, satanizm ve şeytanla el ele veren "Kişisel Gelişim Dini"nin papazları bütün dünyaya kin ve başarı hırsı aşılıyorlar. Helâlinden, huzur içinde bir tas çorba içmenin yeni adı "beceriksizlik", "aptallık", "tembellik" oldu... Oysa güne "kazanmak" ya da "kaybetmek" yerine "helal" veya "haram" diye başlamanın daha sağlıklı olmadığını kim söyleyebilir.

Benzersiz üslubu, yaşayışı, cesareti, sert tavırları ve satılmamış kalemiyle attığı her adımda ses getiren; her kitabıyla gündemi belirleyen ve konuşmalarıyla ezberleri bozan, tek kişilik yıkım ekibi Bülent Akyürek, bu kitabında modern zaman ucubelerine ve içimizdeki öküz gibi büyüyen nefislerimize "Oha!" diyor... Çok satan, çok okunan ve eserleri tartışma yaratan Bülent Akyürek'in bu eseri "neo-tasavvuf" olma özelliğiyle bir ilk...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2009
 • Sayfa Sayısı:
  379
 • ISBN:
  9786058835719
 • Yayınevi:
  Fincan Yayınları
 • Kitabın Türü:
fatıma zehra 
02 Haz 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Onceki hayatinda cok hassas dusunen biri olmadigini soyleyen yazar manevi anlamda bir degisim surecine girer ve bu kitabi yazar, bence abartili, kufurlu ve her kotulugun sorumlusunu bati olarak gosteren, kendince uslubuyla!! Ilginc bir kitap, basladigim icin okudugum bi kitap maalesef okumazsaniz bisey kaybetmezsinz..

ranuna 
18 Kas 2015, Kitabı okudu, 57 günde, Beğendi, 10/10 puan

kişisel gelişime savaş açmış bir kitap. herkes patron olursa çöpçü kim olacak sokakları kim temizlicek... şükürsüzlük .. rızkı zenginlik memurluk olarak algılamak olduğu düşüncesini çürütmek istiyen kitap ... neden herkes köşeyi dönen adam olsun... Batı kültürü ile doğu kültürü arasındaki toplumsal farklılıkları ortaya çıkaran, bir yazar düşünün ki agustos böceği karınca hadisesinde agustos böceğine sahip çıkıyor. müslüman bugünü yaşamalı yarına biriktirmemeli ... çok güzel kişisel gerileme kitabıdır . severek okudum ... herkese de tavsiye edrim:)

EMRE YAMAN 
09 Ağu 2015, Kitabı okudu, 7/10 puan

Kişisel gelişim kitaplarına savaş açan, ve okuyucuyu hem eğlendiren hemde düşündüren sıradışı bir kitap.Çerez niyetine okunup bilgi sağlayan bir kitap diyebilirim...

kişisel gelişim kitaplarına karşı soluksuz çok fazla eleştirilmiş bir kitap hiç ara verilmeksizin hep eleiştirmiş açıkcası o kadar eleştiriyi kafa almadı

Kitaptan 27 Alıntı

Kemal EFE 
21 Kas 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Dünyanın durumu yılana benzer; dokununca yumuşak gelir, fakat zehiri öldürür.

İçinizdeki Öküze Oha Deyin, Bülent Akyürek (Sayfa 321)İçinizdeki Öküze Oha Deyin, Bülent Akyürek (Sayfa 321)
yılmaz 
13 Haz 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Batının okumuş filozofları ve bilim adamları ise yarattıkları problemlerle övünürler. Bir soru sorabilmek batıda kariyerdir, doğuda ise sorusu bulunmamış cevapları biriktirenler tarihe kalır. Hayır, haksızlık etmeyelim. Doğunun tarih sıkıntısı olmadığı için bulunan bilgilere patent, telif aranmaz. Bulunan cevaplar en yakın insanlara fısıldanır ve zaman içinde topluma bir güzel yedirilir. İşte bu yüzden büyük bir cevap dağ başındaki bir çobandan ya da köyün nalbantından yayılabilir.

İçinizdeki Öküze Oha Deyin, Bülent Akyürek (Sayfa 34)İçinizdeki Öküze Oha Deyin, Bülent Akyürek (Sayfa 34)
yılmaz 
13 Haz 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Şehit kanıyla sulanmış bereketli topraklarımızı, mimarimizi, asaletimizi korumamız gerekiyor laflarına inancımı yitirdim. Tek stratejimiz var kıçımızı kurtarmak... Strateji bu!

İçinizdeki Öküze Oha Deyin, Bülent Akyürek (Sayfa 46)İçinizdeki Öküze Oha Deyin, Bülent Akyürek (Sayfa 46)
yılmaz 
19 Haz 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Kapitalistler, çocuklar için "Güneş Enerjili Mewlana Topaçları" üretip piyasaya sunmadan, mübareğin türbesini yüz yıllığına Rusya'ya nakledip karşılığında Nazım'ın mezarını Konya'ya getirmeyi aziz milletimin engin hoşgörüsüne sığınarak teklif ediyorum!

İçinizdeki Öküze Oha Deyin, Bülent Akyürek (Sayfa 298)İçinizdeki Öküze Oha Deyin, Bülent Akyürek (Sayfa 298)
yılmaz 
19 Haz 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Olabilitesi Yüksek Örnek Bir Kişisel Gelişim Koçaklaması

-Eve mi gidiyorsun Marry?
-Hayır! Eve gidiyorum Tom.
-Ben de eve gittiğini sanmıştım Marry.

İçinizdeki Öküze Oha Deyin, Bülent Akyürek (Sayfa 283)İçinizdeki Öküze Oha Deyin, Bülent Akyürek (Sayfa 283)
yılmaz 
19 Haz 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Sosyallik ise müslümana yakışmaz. Zaten insanın aşırı sosyali ya pezevenk olur ya hayat kadını...

İçinizdeki Öküze Oha Deyin, Bülent Akyürek (Sayfa 84)İçinizdeki Öküze Oha Deyin, Bülent Akyürek (Sayfa 84)
yılmaz 
19 Haz 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Her üniforma bir hatırlatmadır. Bizler, kafamızdan sarığı çıkardığı gün ölümü unuttuk.

İçinizdeki Öküze Oha Deyin, Bülent Akyürek (Sayfa 63)İçinizdeki Öküze Oha Deyin, Bülent Akyürek (Sayfa 63)
Aslan Sever 
12 May 17:09, Kitabı okudu, Puan vermedi

Sıradan olmak,herkes gibi bir hayat yaşamak bu çağın kabusu sanki!Çoğunluğa uyan,marjinal fikir ve davranış biçimlerine sahip olmayanlar aşağılanarak nefisleri kırbaçlanıyor.Hepimiz,yarı tanrı olmaya aday antik Yunanlılar gibiyiz...

İçinizdeki Öküze Oha Deyin, Bülent Akyürekİçinizdeki Öküze Oha Deyin, Bülent Akyürek
3 /