İletişim Donanımları Keşke'siz Bir Yaşam İçin

8,1/10  (30 Oy) · 
114 okunma  · 
24 beğeni  · 
1.636 gösterim
"Keşke çocuğumla daha çok zaman geçirseydim!"
"Keşke vicdanımın sesini dinleseydim!"
"Dilim tutulsaydı da keşke söylemeseydim!"

Ne kadar sık duyarız 'keşke' sözcüğünü. "Şimdi bildiğimi keşke gençliğimde bilseydim!" diyen kişi, verdiği yanlış kararlardan duyduğu pişmanlığı dile getirir. Haksız mı? Bize verilen şu ömürden başka neyimiz var?

'Keşke'siz bir yaşam için kim olduğunu ve ne istediğini bilmek yetmez; varoluşunu yaşamayı ve paylaşmayı da bilmek gerekir. Bir düşünün: Pişmanlıklarınızın çoğunun insan ilişkilerinden kaynaklandığını görürsünüz.

Bu kitap, ailede, işyerinde ve toplumda sağlıklı insan ilişkilerine önem veren, 'keşke'siz bir yaşam isteyen insanlar için yazıldı; yaşamınızın sonunda, "Keşke kendi hayatımı yaşayabilseydim!" dememeniz için!
(Arka Kapak)
Butterfly 
27 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Soluksuz okuyacağız bir kitap diyebilirim. Özellikle biz büyüklerin çocuklarımızı yetiştirirken nelere dikkat etmemiz gerektiğini çok net bir şekilde anlatıyor Sayın Doğan Cüceloğlu.

Murat Kara 
28 Kas 2014 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Açıkcası bu kadar açık ve akıcı olan bir kitap okumadım diyebilirim. Okuduğun her satırda kendine birşeyler katabiliyorsunuz. Herkese tavsiye ediyorum

fatıma zehra 
30 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hayata dair cok begeneceginiz orneklerin oldugu,okurken zevk alacaginiz ve sonrasinda tespitleriyle hep akliniza gelecek bir kitap...dogan cuceloglunun butun kitaplarinda ve butun konferanslarinda hissettigim memnuniyeti hissettim diyebilirim

mustafa 
23 Oca 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Yazarın tüm kitaplarında olduğu gibi bu kitabında da eğitim yönü ağırlık basıyor. Özellikle insan iletişimi ve psikolojisi alanında okuyuculara faydalı bilgiler ortaya sunuyor. Gerçi anlatılanların çoğu günümüz toplumunda bilinen kavram ve değerler olmasına rağmen yazarın akıcı ve ilgi çekici üslubu okuyucuyu oldukça heyecanlandırmakta yazının devamınını sabırsızlıkla beklemektedir. Kitapların özellikle psikoloji ve iletişim alanında faaliyette bulunacaklara faydalı olabileceği kanısındayım.

Özdemir 
11 Oca 11:33 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Doğan Cüceloğlu bütün kitaplarında insanoğlunun hayatına daha da önemlisi insan olma becerisine ışık tutmaya çalışan önemli bir şahsiyet. Ben okuduğum her kitabından zevk aldım daha da önemlisi sıkılmadan kendime bir şeyler katarak okudum. Bu kitabını da okumanızı tavsiye ederim hatta her on yılda bir okunması gerektiğini düşünüyorum...

Kitaptan 54 Alıntı

Korku kültürü, belirli türden bir yaşam tarzı, bir yaşam felsefesidir. Korku kültürü insanların özüne önem vermez; bu zeminde sosyal maskeler, mevkiler ve maddiyat önemlidir.

Değerler kültüründe insanı özü önemlidir; tüm yaşam süreci, özgün yaşama katkısı oranında anlam bulur.

İletişim Donanımları, Doğan Cüceloğlu (Sayfa 155)İletişim Donanımları, Doğan Cüceloğlu (Sayfa 155)

Korku kültüründe aile, korkan ve korkutan insanların itişme meydanıyken, değerler kültüründe aile, yaşamı paylaşma ortamıdır.

İletişim Donanımları, Doğan Cüceloğlu (Sayfa 173)İletişim Donanımları, Doğan Cüceloğlu (Sayfa 173)

Bilinci donanmış insan, bilinci donanmamış insandan her zaman ve her koşulda daha etkili ve güçlü olacaktır.

İletişim Donanımları, Doğan Cüceloğlu (Sayfa 18)İletişim Donanımları, Doğan Cüceloğlu (Sayfa 18)
Abdullah SAFİDEMİR 
13 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Devlet, vatandaşa değer vermekle yükümlüdür. Çünkü devletin varoluşunun nedeni vatandaşa hizmet etmektir.

İletişim Donanımları, Doğan Cüceloğlu (Sayfa 113 - Remzi Kitabevi)İletişim Donanımları, Doğan Cüceloğlu (Sayfa 113 - Remzi Kitabevi)
Abdullah SAFİDEMİR 
13 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

'Her olayda öğrenilecek bir şey vardır; akıllı insan kendinisuçlamak yerine, bu olaydan ne öğrenebilirim diye düşünür...'

İletişim Donanımları, Doğan Cüceloğlu (Sayfa 117 - r)İletişim Donanımları, Doğan Cüceloğlu (Sayfa 117 - r)
Abdullah SAFİDEMİR 
13 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Davranışından sorumluluk almak, birdenbire öğrenilecek bir şey değildir. Sınırlar ve sorumluluk bilincini çocuk, çok küçük yaşta, daha hamuru yoğrulurken öğrenir.

İletişim Donanımları, Doğan Cüceloğlu (Sayfa 101 - Remzi Kitabevi)İletişim Donanımları, Doğan Cüceloğlu (Sayfa 101 - Remzi Kitabevi)
Abdullah SAFİDEMİR 
06 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Ne var ki, nasıl kuş havanın, balık suyun farkında değildir, insanımız da bu kültürün yaşamımıza yön verdiğinin bilincinde değildir.

İletişim Donanımları, Doğan Cüceloğlu (Sayfa 154 - Remzi Kitabevi)İletişim Donanımları, Doğan Cüceloğlu (Sayfa 154 - Remzi Kitabevi)
Abdullah SAFİDEMİR 
16 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Durakta üç kişi
Adam kadın ve çocuk

Adamın elleri ceplerinde
Kadın çocuğun elini tutmuş

Adam hüzünlü
Hüzünlü şarkılar gibi hüzünlü

Kadın güzel
Güzel anılar gibi güzel

Çocuk
Güzel anılar gibi hüzünlü
Güzel şarkılar gibi güzel

CEMAL SÜREYA

İletişim Donanımları, Doğan Cüceloğlu (Sayfa 170 - Remzi Kitabevi)İletişim Donanımları, Doğan Cüceloğlu (Sayfa 170 - Remzi Kitabevi)