Incarceron

8,0/10  (28 Oy) · 
65 okunma  · 
23 beğeni  · 
790 gösterim
Bir hapishane hayal edin: Öyle büyük ki içinde hücreler ve koridorlar, ormanlar, şehirler ve denizler var.

Bir mahkûm hayal edin: Belleği yok, Dışarı`dan geldiğine emin, oysa Hapishane yüzyıllardır kapalı ve şimdiye kadar oradan kaçabilen yalnızca tek bir kişi var.

Bir kız hayal edin: Bir malikânede, zamanın yasaklandığı bir toplumda yaşıyor; bilgisayarlarla yönetilen bir 17. yüzyıl dünyasına kapatılmış, istemediği bir evliliğe mahkûm, hem korktuğu hem de gerçekleşmesini arzuladığı bir suikast komplosuna karışmış.

Biri içeride, diğeri dışarıda... Ama ikisi de tutsak.

Incarceron`u hayal edin.

Hem ürkütücü hem çok çekici ve bağımlılık yaratacak yeni bir serinin başlangıcı.

"Dikkat çekici bir fütürist roman, nefes kesici bir tempo, zekice kurgulanmış bir olay örgüsü ve her iki mekânın tasarımında harika detaylar... Zamanlaması mükemmel, şaşırtıcı olaylar ve muhteşem bir son. Kesinlikle okunmalı."
-The Booklist-
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2011
 • Sayfa Sayısı:
  440
 • ISBN:
  9786055360276
 • Orijinal Adı:
  Incarceron
 • Çeviri:
  Dost Körpe
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Mertcan Yüce 
29 Şub 2016, Kitabı okudu, 4 günde, Beğendi, 10/10 puan

SELAM GÜZEL İNSANLAR..

Bayadır kitaplığım da olup da okumaya üşendiğim bir kitabı bitirdim.Şimdiye kadar okumayan aklıma tüküreyim yani ben..

Kitabı okumadan önce internete baktım bol bol yorumlara, herkes kurgusu süper de süper demiş.Dedim 'hocam ne kadar güzel olabilir ki bir kurgu'.Kitap bittikten sonra anladım ki Catherine yengem kitabı yazdıktan sonra almış atmış masaya 'ben daha iyisini yazana kadar en iyisi bu' demiş.Mükemmeldi vallahi.
Bir hapishane düşünün ki aslında bambaşka bir dünya.İçinde 4 mevsim yaşanan, türlü türlü yerleri olan bir yer.Bildiğimiz dünya.Peki bu hapishane nerede diyeceksiniz? Hapishane müdüründe (nasıl bir şey olduğunu okuduğunuz da bayağı şaşıracaksınız)
Hapishane'den çıkmak için anahtara ihtiyaç var.Baş karakterimiz Finn'de bu anahtarı elde ediyor (nasıl elde ettiğini anlatmyorum)
Hapishane dışında ki, müdürün kızı da aynı şekilde anahtara sahip oluyor.Claudia (müdürün kızı) ve Finn bir şekilde iletişim kurabiliyorlar ve başlasın macera.Baştan sona kadar harika yazılmış bir kitap.Sizi asla sıkmıyor zevkle okuyorsunuz.Yan karakterler de cabası, onlarda mükemmel bir zeka ile yazılmış.Başlar da bir Finn bir Claudia anlatılıyor kafanız karışabilir fakat daha sonra olay bağlanıyor ve bu çok hoş bir şey.
Umarım benim beğendiğim gibi sizler de beğenirsiniz.

KEYİFLİ OKUMALAR..

Nurbanu Tuna 
18 Ağu 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

öğretmenimin tavsiyesiyle başlamıştım bu kitaba ilk 150 sayfası tamamen işkenceyle geçti sırf yasemin hoca nasıl gidiyor deyince cevap veremem diye okuyordum. fakat kitaptaki gerilim öyle sürüklüyor ki insanı kitaba devam ettiğimde anladım sabırla okuyabilirseniz eğer çok beğeneceksiniz

ESRA KADIOGLU 
19 Mar 2016, Kitabı okudu, 9 günde, Beğendi, 7/10 puan

Merhaba 1K dostlarım:) Incarceron'u çıtır çerezlik misali sıkılmadan okudum. Şimdi de 2. Kitabına başlıyorum. Fantastik kitap sevenlere tavsiye ederim. Kitap spoiler a çok açık :) O yuzden Sadece Bu kadar yaziyorum, keyifli okumalar, sevgiyle kalın:)))

gamze 
26 Şub 2016, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Yazarın zekasına hayran kaldım. Öyle güzel ve zekice kurgulanmış ki, kırk yıl düşünsem aklıma gelmez. Koskoca yeni bir dünya. konusu farklı kitap okumak istiyorsanız tam size göre :

Librarian 
12 Ağu 2014, Kitabı okudu, 7/10 puan

Kitabı okurken genel anlamda bir iç sıkıntısı yaşamış olsam da kurgunun inceliğine hayran olmamak elde değildi. Bu tarz romanlarda önceliğim de budur. Yazılmamış, mantık hatası taşımayan, bunu nasıl düşünmüş olabilir dedirten kurgu. sizin de aradığınız buysa Incarceron'u okumalısınız. Tabir caizse bir cam fanusta sorgulayamadan, yorumlayamadan, irdeleyemeden sevgisiz bir baba ile büyümek zorunda kalan bir kız. Ve anın öncesini hatırlayamadan labirentler zincirine benzeyen ve her bir köşesinde ayrı bir dehşet kapanının yer aldığı bir hapishanede yaşayan bir erkek. Yolları ilginç bir şekilde kesişene kadar oldukları dünyaları çözme mücadelelerini tek başlarına sürdürecekler. Böyle anlatınca bir aşk hikayesi mi derseniz bir sonraki romanda belki diyebilirim.

Nes 
25 Ara 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Kitabı aldığım ilk gün okumaya başladım. Giriş bölümü bana göre biraz ağır ilerliyor. Normalde alışılagelmiş fantastik dünyaları bir kenara bırakmakta fayda var. Evet fantastik denilince akla vampirler, elfler, büyücüler, cüceler vb. gibi şeyler gelir lakin incarceron bunların hiç biri değil. Tam anlamıyla yeni bir dünya yeni karakterler ve çok iyi düşünülerek yazılmış bir kitap. Kitap bitiğinde kendinizi ikinci kitabı almaya giderken bulabilirsiniz. Çünkü sıradan değil. Çok değişik bir hayal gücü. Kesinlikle tavsiye ederim.

Anlatılan konu güzel insanı kendi içine alan bir kitap ama bazı yerlerde anlatılanları hayalimde canlandırmada zorluk çektim. Yazarın tasvir yeteneğindeki düşüklükten midir benim hayal gücümün sınırlı olmasından mıdır onu tam bilemedim. Okuyun güzel bir kitap

özgür turan 
19 Nis 2016, Kitabı okudu, 10 günde, Beğendi, 9/10 puan

Güzel bir fantastik kitap. Ama diğer klasik devler, cüceler, cadılar ve büyücüler olan fantastik kitapları bir kenara bırakın bu kitap bambaşka bir hayal gücüyle yazılmış. Geleceğin teknolojik çağıyla ortaçağın harmanı. İkinci kitabına hevesle başladım.

Elif Küçükler 
11 Tem 2016, Kitabı okudu, 4 günde, Beğendi, 8/10 puan

Kurgusu güzeldi, ilk başlarda yazarın tasvirlerini gözümde canlandıramasamda ve anlayamasamda konuya hakim oldukça her şey yerli yerine oturuyor, hikayeye adapte oluyorsunuz....

Kitaptan 17 Alıntı

Mertcan Yüce 
25 Şub 2016, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 10/10 puan

O neşeli, özgüvenli gülümseme hayatındaki her şey gibi sahteydi, soğukluğun üstüne örtülmüş bir pelerindi.

Incarceron, Catherine Fisher (Sayfa 252)Incarceron, Catherine Fisher (Sayfa 252)
Metin Özdemir 
09 Oca 14:33, Kitabı okudu, Beğendi, 7/10 puan

"Unuttunuz mu," dedi, "zaten İçeri'de olduğunuzu?
Ama telaşla gittiler ve ona deli dediler.

Incarceron, Catherine Fisher (Sayfa 185)Incarceron, Catherine Fisher (Sayfa 185)
Mertcan Yüce 
25 Şub 2016, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 10/10 puan

Yıllardır ölümle burun burunayım ve bu, en azından insanı biraz fütursuz hale getiriyor.

Incarceron, Catherine Fisher (Sayfa 250)Incarceron, Catherine Fisher (Sayfa 250)
Metin Özdemir 
09 Oca 14:07, Kitabı okudu, Beğendi, 7/10 puan

Sonra da öfkeyle, "Anlamıyor musun?Bütün bunlar bir tuzak."

Incarceron, Catherine Fisher (Sayfa 13)Incarceron, Catherine Fisher (Sayfa 13)
Metin Özdemir 
09 Oca 14:13, Kitabı okudu, Beğendi, 7/10 puan

"Sen buna inanıyor musun?" Kadın çok şaşırmış gibiydi.

Incarceron, Catherine Fisher (Sayfa 62)Incarceron, Catherine Fisher (Sayfa 62)
Metin Özdemir 
09 Oca 14:29, Kitabı okudu, Beğendi, 7/10 puan

Tanıdığını sandığın
İnsandan sakın.
SAPPHIQUE ŞARKILARI

Incarceron, Catherine Fisher (Sayfa 157)Incarceron, Catherine Fisher (Sayfa 157)
Mertcan Yüce 
25 Şub 2016, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 10/10 puan

Gildas öne çıktı. Bembeyazdı, seyrek saçları terden ıslanmıştı."Kimsin sen?" dedi hırıltılı bir sesle.
"Ben Incarceron'um, ihtiyar. Bilmen gerekir. Beni Sapientler yarattı.Ben sizin büyük,dev,muazzam başarısızlığınınızım. Can düşmanınızım."

Incarceron, Catherine FisherIncarceron, Catherine Fisher
2 /