İntizar

0,0/10  (0 Oy) · 
16 okunma  · 
2 beğeni  · 
851 gösterim
Neydin sen?!.. Bir rüzgar mıydın da, şöyle bir esip geçtin? Yapraklarını döküp, dallarını kırdın içimdeki duygu çınarının! Yüreğime ebediyyet arzusunun çekirdeğini bıraktım; bedenim alev alev tutuştu böylece. Sonsuz hayat az ötede dikilip duran müşahhas bir varlık kadar yaklaştı ruhuma. Neydin sen?!.. Bir ışık demeti miydin de, Rabbim bu demeti, çok güzel yarattığı nadide bir kalıp içinde sundu bana?... Bir ayna mıydın ki, gözlerimi kaybettim içinde ve şimdi ne seni, ne de kendimi görebiliyorum? Neden bir an, pencerelerine varana değin açtın bana gönlünü? Sonra bir başka diliminde zamanın, esrarlı bir havaya bürünerek kapılarını bile kapattın yüzüme?... Bir şiir miydin? İçimi doldurdun gizemli mısralarınla, intizarınla? Şimdi her mısra, boşluğa asılıp kaldı yapayalnız!.. Bir masal mıydın, kuşların geceleyin ruhuma anlattığı? Bir efsene miydin, çağların ötesinden kopup gelen? Yoksa bulutların kulağıma fısıldadığı bir nağme miydin?... Neydin sen?... (Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 1998
 • Sayfa Sayısı:
  203
 • ISBN:
  9789757544787
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Mehmet Yılmaz 
09 Tem 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

bu eserin uzun yıllardır yeni basksı yapımamaktadır. bildiğim kadarıyla Nurullah Genç romnacılığ şairlik kadar layıkıyla yapamadığını düşünüyor. çünkü sadece bu değil diğer romanları da tekrar basılmıyor...aslında bu kısmen doğru...Tutkular keder oldu kötü bir örnek; İntizar da mükemmel değil ama; İntizar gizliden gizliye bulunup okunmaya devam ediyor. Doksanların ortasından itibaren muhafazakar kodlar taşıyan bir nesil aşkı bu kitapta tattılar. Sayın Genç boşversin müşkülpesentliği ve tekrar basılmasına müsaade etsin bu eserin. Çünkü okunası bir eser ve yıllardır izlerini taşıyoruz biz... Gökyüzüne baktıkça İntizar'ı hatırlıyoruz; çünkü aynı göğe bakıyoruz...

Kitaptan 3 Alıntı

mavera 
 24 Oca 00:58, Kitabı okudu, Puan vermedi

Dağlara bakıp seni hatırlıyorum, yollara bakıp seni!
Dünyamı menekşe renginle bürüyüp kayıplara karışmasaydın,
dağlar bana acıyarak bakmayacak, yollar gözümün yaşını silmeyecekti..
sana bir yabancı gibi uzaktan seslenmek yerine, yüreğimde ağırlayacaktım seni. Aaah bir kaldırabilseydim simsiyah perdeleri!..
Yolları yumak yumak sarabilseydim avuçlarımda!
Dağları devirebilseydim!...
Hepsinden daha da önemlisi, çıkarabilseydim sırtımdan hicran gömleğini?
Vuslatı yudumlayabilseydim!..

İntizar, Nurullah Gençİntizar, Nurullah Genç
mavera 
24 Oca 00:53, Kitabı okudu, Puan vermedi

Bir şiir miydin?
içimi doldurdun gizemli mısralarınla, intizârınla..
Şimdi her mısra boşluğa asılıp kaldı,yapayalnız..

İntizar, Nurullah Gençİntizar, Nurullah Genç
mavera 
24 Oca 00:52, Kitabı okudu, Puan vermedi

Neydin sen?
Gökten avuçlarıma düşen bir damla su mu?
Kalbimin yangını bütün hücrelerimi sarınca buharlaşıp kayboldun..

İntizar, Nurullah Gençİntizar, Nurullah Genç