Işığın Anahtarı Key Trilogy 1

8,0/10  (8 Oy) · 
34 okunma  · 
7 beğeni  · 
537 gösterim
Her zaman İrlanda efsanelerinden etkilenmiş ve kendini o sihirli öykülere yakın hissetmiş olan Nora Roberts, 'Anahtar' üçlemesinin ilk kitabı olan 'Işığın Anahtarı' ile hayal gücüne açılan kapıyı aralıyor; okurlarını masalsı ve gizemli bir dünyanın sınırlarında dolaştırıyor.
Kişilikleri birbirinden fazlasıyla farklı üç genç kız, hayatı aydınlatan sanatın, bilginin ve cesaretin anahtarlarını ararken, kendileriyle yüzleşip mutluluğu ve aşkı buluyorlar.
Erkek kahramanlarını çok iyi anlayan ve anlatan; güçlü kadın kahramanlarını hayata çok yakın çizen ve aşkı en güzel yazan Nora Roberts, bu üçlemesinde okurunu hem heyecanlandırıyor hem de düşündürüyor.
 • Baskı Tarihi:
  2005
 • Sayfa Sayısı:
  345
 • ISBN:
  9753318332
 • Orijinal Adı:
  Key of Light
 • Çeviri:
  Mine Atafırat
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ülkü Ciner 
17 Eyl 2015, Kitabı okudu, 2 günde, Beğendi, 9/10 puan

Nora Roberts kitaplarında ki ortak özellik aşkı, kadın ve erkek açısından duygu karmaşaları arasında yaşatıp, sorgulatıp ve mutlu sonla işlemesidir. Bunun yanı sıra gizem ve polisiye gibi kurguları da kitaplarına katarak güzel eserler yazmasıdır.
Yazarın bu kitabında yarı fani, yarı ölümsüz üç kızın ruhlarını, hapsoldukları kutudan kurtarmak için seçilen ölümlü üç kadına, bu kutuyu açacak üç anahtarı bulmaları teklif ediliyor. Bu teklif ne kadar saçma görünse de kabul ediyorlar. Ve kura ile ilk talihli(!) belli oluyor ve böylece kızlar, gerçek dünyanın içinde yüzyıllar öncesinden saklanmış bir anahtarın, nereden ve nasıl bulunabileceği hakkında hiç bir fikirleri olmadan, elele vererek aramaya başlıyorlar.
'Anahtar üçlemesi' serisinin ilk kitabı olan 'Işığın Anahtarı' nda fantastik kurgu eklemesinin yanı sıra mitolojik karakterler de kullanan yazar, gerçek olayların içine bu öğeleri öyle ustaca yerleştirmiş ki sanki olabilirmiş gibi okuyorsunuz.

Nurhan Işkın 
12 Eyl 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Çok severek okuduğum üçlemenin ilk kitabı olan"Işığın Anahtarı" mitolojik ve gizemlerle dolu bir kitap. Malory Price 'ın ışığın anahtarını bulması için çıktığı bu yolda hem arkadaşlığın gücünü hem de aşkın gücünü tekrar keşfedip ışığa ulaşması gerekiyordu....

Kitaptan 4 Alıntı

Ülkü Ciner 
17 Eyl 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 9/10 puan

"Sana bir şey soracağım. Çalıştığın kütüphaneden okumak için kitap aldığın oluyor mu?"
"Elbette. Ama kendime ait kitaplarımın da olmasını isterim. Eğer burada okunmayı bekleyen yirmi-otuz kitabım yoksa, tedirgin olmaya başlarım. Bu da benim takıntım."

Işığın Anahtarı, Nora Roberts (Sayfa 89)Işığın Anahtarı, Nora Roberts (Sayfa 89)
Ülkü Ciner 
17 Eyl 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 9/10 puan

"Kitaplar olmasa dünyanın hali ne olurdu?"
Dana meraklı ve tedbirli bir tavırla oturdu. "Kitaplar dünyanın kendisidir."

Işığın Anahtarı, Nora Roberts (Sayfa 23)Işığın Anahtarı, Nora Roberts (Sayfa 23)
Nurhan Işkın 
12 Eyl 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 9/10 puan

Hem hayatını hem de işini aynı heyecanla yürüten ve herkesin aynı şeyi yapmasını bekleyen bir kadına saygı duymak doğaldı.

Işığın Anahtarı, Nora Roberts (Sayfa 113)Işığın Anahtarı, Nora Roberts (Sayfa 113)