İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad

7,3/10  (3 Oy) · 
32 okunma  · 
6 beğeni  · 
684 gösterim
Cihada, Allahın istediği gibi İslamın yaşanmasıdır. Dolayısıyla İslimi tebliğ uğruna verilen bütün mücadele Cihaddır.rnBöyle ele alındığı takdirde görülecektir ki, İslam Devletinin tüm faaliyetleri Cihadı içermektedir. Biz bu kitapçığımızda cihadın sadece bir yönü olan askeri cihadı incelemeyi hedef tuttuğumuzdan, meseleyi mümkün mertebe özlü aktarmaya çalıştık. Bu küçük çalışmada Devletin yoğun işleri yanında Hz. Peygamber (s.a.v.)in askeri cihada ne kadar önem verdiği, on senelik Medine hayatının ekserisini Allah yolunda savaşmaya ayırdığı görülecektir.rn
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  256
 • ISBN:
  9754730040
 • Yayınevi:
  Beyan Yayınları
 • Kitabın Türü:
BayPipo 
02 May 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Sınav haftasından dolayı uzattığım bu kitabı bugün itibariyle bitirmiş bulunuyorum.

''Ben savaş ve merhamet peygamberiyim'' hadisini açıklar nitelikte ki bu eser,İslamın yayılışını camide uzanan kardeşlerimizle varsayıldığını düşünen(!) gençliğe; tam anlamı ile hakikatı haykırıyor.

Kitaptan 3 Alıntı

Sümeyye K. 
04 Ağu 21:44, Kitabı okudu, Puan vermedi

Bu basın denen şey, öyle güçlüdür ki, binlerce ordunun yapamadığını bir gazete yapar. Bir ülkeye müstehcen basın ve neşriyat hâkim oldu mu, binlerce ahlâkçı ve mücahid, kurtaramaz ahlaksızlığa dalmış olan gençliğini.

İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 44)İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 44)
Sümeyye K. 
04 Ağu 21:48, Kitabı okudu, Puan vermedi

Kisrâ'ları, Kayser'leri, İmparatorlukları, tağuti rejimleri deviren İslam ordusunun gücü; askerlerin çokluğunda, orduların büyüklüğünde füzelerinin son model oluşunda değil, imanlarının temizliğinde ve samimiyetindeydi.

İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 145)İslami Tebliğin Medine Dönemi ve Cihad, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 145)