İslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence

7,3/10  (7 Oy) · 
44 okunma  · 
6 beğeni  · 
1.515 gösterim
Hz. Adem ile başlayan İslam tebliğ tarihi, yani insanlık tarihi, Onun oğulları Habil ve Kabil zamanında iki kutba ayrılmış ve bu iki kutup günümüze kadar gelmiştir, kıyamete kadar da sürecektir. Bu iki kutup Hakk ile Batıl kutuplarıdır.rnHabil kutbunda olanlar daima Hakkı yani Allah davasını, Kabil kutbunda olanlar da daima Tağutu veya Allah düşmanlığını savunmuşlardır. Allah davasını savunanlar daima tebliğ, Tağut davasını güdenler de daima bu tebliğ edenlere işkence yapmışlardır.
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  158
 • ISBN:
  9754730032
 • Yayınevi:
  Beyan Yayınları
 • Kitabın Türü:
Yakup Emrah 
06 Eki 2016, Kitabı okudu, Beğendi, 7/10 puan

Mekke direnişin ve dirilişin kadim diyarıdır. Bu kitabı okuyunca şunu anladım ki hiç bir mücadelenin yolları güllerle bezeli değildir. bilakis bu yolda ruhu ve ceseti incitecek dikenler bulunur.

Ömer Nas 
15 Ağu 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Tüm Müslüman kardeşlerim ve bacılarım için tavsiye edeceğim bir kitap. Bu kitabı okuduğunuzda emin olun Peygamber Efendimiz (sav) hakkında bilmedikleriniz çok şey var olduğunu göreceksiniz.

Kitaptan 18 Alıntı

Afra 
27 Ağu 2016, Kitabı okudu, Puan vermedi

Kadir Gecesi... Son ilahi kanuna 'evet' diyenlerin gecesi. Bir tören bir festival gecesi değil bu gece! Çoğu kez ne okuduklarını bilmeyen güzel sesli hafızların okuma yarışı yaptıkları gece de değil bu gece!

İslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence, İhsan Süreyya Sırmaİslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence, İhsan Süreyya Sırma
Afra 
27 Ağu 2016, Kitabı okudu, Puan vermedi

İman, inkarla bir şeyleri kabul etmemekle başlıyor. Başka bir deyişle bir insan neyi inkar ettiğini bilmiyorsa, neyi tasdik edip, ona bağlanacağını, ona iman edeceğini bilemez. Lâ (hayır, kabul etmiyorum, inkar ediyorum) demesini bilmeyen; İllallah (sadece Allah'ı kabul ediyorum) diyemez! Kafasında ve gönlünde ilahlaştırdığı onlarca belki yüzlerce değere karşı 'lâ' isyanıyla çıkmasını bilmeyen bir insan, nasıl illa inkılabıyla tevhidi gerçekleştirebilsin? Karşı çıkmasını bilmeyen pısırık ruhlar; hiç bir zaman, ama hiç bir zaman imân'ın hürriyet şerbetinden içemezler.

İslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 44)İslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 44)
Sümeyye K. 
01 Ağu 2016, Kitabı okudu, Puan vermedi

Ammar'ın annesi Sümeyye de işkence görüyor ve fakat İslam davasından vazgeçmiyordu. Allah ve İslâm uğruna işkence görmek, ona neşe veriyordu sanki...

İslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 82)İslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 82)
Afra 
28 Ağu 2016, Kitabı okudu, Puan vermedi

İslam devleti fedakarlık gösteren Esma'ların omuzlarında yükseldi; babasının, kocasının bütün parasını, 'Allah davasını bir tarafa bırakarak' kendi keyfi ve modaları için har vurup, harman savuran kadınların omuzlarında değil!

İslam kadını, ayağının süsünden, kolunun bileziğinden önce, müslümanların ihtiyacını düşünüyordu ki, İslam devleti hükümran oldu!..

İslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 147)İslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 147)
Afra 
27 Ağu 2016, Kitabı okudu, Puan vermedi

Kafirlerin Hz. Peygamberden istedikleri hep maddi şeylerdi. Meteryalizm felsefesinin temeli budur. Her şeyi maddeyle ölçmek! Okyanus, gramla ölçülür mü?

İslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 67)İslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 67)
Afra 
27 Ağu 2016, Kitabı okudu, Puan vermedi

Hz. Muhammedin resmen ilan ettiği ilk savaş başörtüsü yüzünden oluyor. Müslüman bir kadının başörtüsünün Yahudilerce açılmak istenmesi üzerine, Hz. Muhammed Kaynuka Yahudilerine resmen savaş açıyor.

İslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 43)İslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 43)
Sümeyye K. 
01 Ağu 2016, Kitabı okudu, Puan vermedi

Rabbinin adıyla okumak, onun emrettiği şekilde okumak, onun emrettiği şekilde de yaşamaktır.
Kur'an'ın emri olan《Oku!》; dergi, gazete, magazin okumak değil; Rabbin kanunu olan Kur'an'ı okumak ve onun istediği gibi yaşamaktır.

İslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 27)İslami Tebliğin Mekke Dönemi ve İşkence, İhsan Süreyya Sırma (Sayfa 27)
2 /