İşte Zor İnsanlar

5,0/10  (1 Oy) · 
5 okunma  · 
1 beğeni  · 
263 gösterim
Özden Aslan, Zor İnsanlarla Zorlanmadan Baş Etmek adlı kitabında olduğu gibi, yine üç farklı zor insan tipiyle baş etmenin yollarını anlatıyor. Yazar, yaşamın içinden örneklerle zenginleştirdiği anlatımı ile okuyucuya eğlenceli bir rehber sunuyor. Zor insanları yönetmeyi öğrenmenin yolu bu kitabı okumaktan geçiyor.

İşte Zor İnsanlar, yarattığı beklentiyi tamamen karşılıyor. Çevremizde mutlaka bir Demir, Engin Bilgin, Dr. Hüsnü veya Nurcan vardır. Böyle kişilerle baş etmenin akıl oyunlarıyla dolu yolları bu kitapta. Zaman zaman güldüren, güldürürken de öğreten harika bir kitap.
-Dinçer Maden-

Harikaydı, bir solukta okudum. Öyküler, eğitici ve etkileyici; kendinizden bir parça buluyorsunuz. "Bu kişiye böyle davranırsam baş edebilirim" diyorsunuz ve ders çıkarıyorsunuz. Kitap, insanın ufkunu genişletiyor, bakış açısını yeniliyor.
-Hüma Oktay-

Kitap gerçekten çok güzel ve sürükleyici. Hizmet sektöründe çalışan biri olarak bu kitabı ısrarla tavsiye ederim. Şirketler, tüm personellerine okutmalı. Böylece çalışanlar zor durumda kaldıklarında ne yapacaklarını öğrenir.
-Özkan Bikiş-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2011
 • Sayfa Sayısı:
  231
 • ISBN:
  9789756093856
 • Yayınevi:
  Elma Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Evren Erarslan 
07 Ara 13:08, Kitabı okudu, 14 günde, 5/10 puan

Özden Aslan'ın iş hayatı ile gerçek hayatı birleştirdiği kitaplardan biri daha. Kitap, 3 ayrı özelliklerde "zor" insan tipini ve bu kişilerle nasıl başa çıkılabileceği anlatıyor. Öyküler yerinde önermeler verse de hikayeler çok sığ geldi bana. Tabii ki bir romancı gibi anlatmasını beklemiyordum ama önceki kitaplarında daha samimi gelen yapı, bu kitapta değişik bir tarza dönüşmüş. Bütün öykülerinde çalışan kadınları saf, hemen aşık olan kişiler gibi yansıtıyor. Bu da kitabın vermek istediği mesajı geri plana itiyor. Çalışan kızların evlenme düşüncesiyle girdikleri iş yerlerinden anekdotlar gibi duruyor.