İstediğiniz Kişiye 8 Dakikada Nasıl Evet Dedirtirsiniz? Etkileme Sanatı

5,1/10  (19 Oy) · 
61 okunma  · 
7 beğeni  · 
1.164 gösterim
İstediğiniz Kişiye 8 Dakikada Nasıl Evet Dedirtirsiniz? HAZIR OLUN! Düşünme biçiminizi, iş hayatınızı, aileniz ve dostlarınızla iletişim kurma yönteminizi, yani hayatınızı değiştirecek bir kitapla karşı karşıyasınız. Satış görevlilerinin, pazarlama uzmanlarının ve geçimini çevresindekileri ikna ederek sağlayanların, en yeni ve en etkili teknikleri bilmemelerinin mazereti olamaz. Etkileme sanatının duayeni Kevin Hogan, bu teknikleri kullanarak herhangi bir kişiye en fazla 8 dakika içersinde evet dedirtmenizin yöntemlerini ve şimdiye dek duymadığınız etkileme sanatına ait sırlarını sizinle bu kitapta paylaştı!.. Heyecanlanın. Daha önce böyle bir şey okumadınız. Tadını çıkarın; eğlenceli olacak! Kötü amaçlı bir insanın bu kitaptaki ikna sırlarını kullanarak neler yapabileceğini düşününce ürperiyorum, iyi insanların elinde yaratabileceği harikaları düşününce ise seviniyorum. Şaşırtıcı, şok edici, heyecan verici bir kitap. Joe Vitale The Attractor Factor kitabının yazarı.
 • Baskı Tarihi:
  2005
 • Sayfa Sayısı:
  232
 • ISBN:
  9789758809563
 • Orijinal Adı:
  The Science Of Incluence How To Get Anyone To Say "Yes" in 8 Minutes Or Less!
 • Çeviri:
  Taner Gezer
 • Yayınevi:
  Yakamoz Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ceren Cengiz 
09 Eyl 2015 · Kitabı yarım bıraktı · 2/10 puan

Ne saçma bir kitaptı . Okuduğumu hatırlayınca kendime kızıyorum . Gerçi yarım bırakmıştım . Kitap resmen " Sakın kendiniz olmaya kalkmayın bu kitapta ne yazıyorsa o kişi olun diğer türlü insanlar şöyle başarısızlardır böyle mutsuzlardır , insanların gözünde ancak böyle yaparak iyi bir ilk izlenim bırakabilirsiniz aksi takdirde sevilmeyen değer görmeyen bir mahluk olma yolunda ilerleyeceksiniz "
Hadi canım sen de . Adını hatırlamıyorum ama bir ülkede kişisel gelişim kitapları yasaklanmış . İnsanların karakterleri ile oynanıyor , insanlar kitaptakilere uyacağım diye kendi karakterlerinden taviz veriyorlar diye . Ne de iyi yapmışlar o ülkede tebrikler .
Neyse diyeceğim o ki okumayın bu kitabı .
Ha bu arada çok istiyorsanız karşı taraftakini 8 dakikada ikna etmeyi , karşınızdakini taklit edin rahatlamasını sağlayın aynı renk kıyafetleri giyin. Kısaca özeti bu .

Memmedaga Memmedov 
07 Tem 2015 · Kitabı yarım bıraktı · 4/10 puan

Yazarın daha önce okumuş olduğum 'Konuşarak İkna Psikolojisi' kitabında da okuyucu satış elemanıymış gibi anlatıldığı yerler vardı ama bu kitabında bu durum daha ağır basmış.
Halbuki her konuda karşıdaki kişiyi ikna edip onay alma durumu olabilir. Örneğin, birine evlenme teklif edeceğim, 'evet' cevabı almak için kitabı okuyorum diyelim, pek bir katkısı olmayacaktır. Sektör olarak Pazarlama/Satış bölümünde olmadığım için yarıda bırakmak durumunda kaldım.

vedat 
03 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Kitaptan anektotlar:

1) Satmış olduğunuz ürünün ufak tefek negatif (-) yönlerini söyleyin bu tarafsız olduğunuzu gösterir. (güvenirlilik yasası )

2) "Sınırlı sayıda kaldı" (kıtlık yasası )

3) İnsanların sizin ürününüzün ya da hizmetinizin saygın, ünlü ya da deneyimli kişilerle ilişkili olduğunu görmesine fırsat verirseniz "evet" yanıtını alma olasılığınız artar. (birlik yasası)

Günümüzdeki yaşam koşullarından bahsetmekte; çok etkilendiğim bir yazar olduğunu söyleyememem.İncelemeleri iş hayatında omuz omuza çalışan herkesin başına gelen bilindik hikayelerden çıkarımlar... sonuç sürekli kişisel görünümün kazandırdığı avantaja bağlanmış, kitabın sonuna varmak sabır işi...

salih 
01 Mar 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 6/10 puan

Zaman tutmadım ama faydası oldu.Sekiz dakika olmasa bile bazı avantajlarını faydalarını hayatımda kullanma şansım oldu.Güzel bir kitap okumazsanız çok şey kaybetmezsiniz.

Kitaptan 5 Alıntı

Nesli 
 15 Ara 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İnsanlar, "hareketlerinin sorumluluğunu üzerlerine almaya" başladıklarında hem davranışları, hem de tutumları değişmeye başlar.

İstediğiniz Kişiye 8 Dakikada Nasıl Evet Dedirtirsiniz?, Kevin Hoganİstediğiniz Kişiye 8 Dakikada Nasıl Evet Dedirtirsiniz?, Kevin Hogan
yuzarsif 
17 Tem 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Ne kadar fazla seçeneğiniz olursa, seçeneklerin her biri o kadar değer kaybeder. Hatta bunun ne akademik araştırmalarda ne satış deneyimleri arasında ne de politikada istisnasını bulamazsınız.

İstediğiniz Kişiye 8 Dakikada Nasıl Evet Dedirtirsiniz?, Kevin Hoganİstediğiniz Kişiye 8 Dakikada Nasıl Evet Dedirtirsiniz?, Kevin Hogan
yuzarsif 
17 Tem 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

İnsanlar gelecek için alacakları herhangi bir risk yerine şu andaki kesin bir kazancı tercih edecektir.

İstediğiniz Kişiye 8 Dakikada Nasıl Evet Dedirtirsiniz?, Kevin Hoganİstediğiniz Kişiye 8 Dakikada Nasıl Evet Dedirtirsiniz?, Kevin Hogan