İz

7,2/10  (202 Oy) · 
1.228 okunma  · 
154 beğeni  · 
4.679 gösterim
Yakın çevremizde benzerlerini görebileceğimiz gerçeklikte bir baba-kız öyküsü... Babasına hayran Verda, hatta âşık. Biricik kahramanım diyor onun için. Ne var ki, yıllar önce annesiyle babasının boşanmasından sonra ayrı düşmüşler birbirlerine. Çatışmışlar, çelişmişler ama sevgileri içten içe hep sürmüş. Kariyerinde zirveye ulaşmış ünlü avukat Vedat Karacan'ın intiharıyla başlıyor öykü. Bu beklenmedik ölümün ardında yatan gizi çözmek Verda'ya düşmektedir. Geriye dönüp baktığında yüzleştiği keşke'leriyle, pişmanlıklarıyla ve içini kavuran devasa bir özlemle sürecektir babasının izini...

Minicik çocuk ellerimi avucunun içine hapsettiğinde, yüreğim yüreğinde eriyordu babacığım. Parmaklarım büyüdü diye mi tutmuyorsun artık ellerimi? Keşke hep küçük kalsalardı... Ne oldu da ayrıldı ellerimiz baba? Hiçbir zaman soramadım bunu sana. Sormak istediğimde fırsat olmadı, fırsat olduğunda cesaretim... Soluk soluğa okuyacağınız, farklı bir Canan Tan romanı...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2011
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9789752113251
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Ferah 
29 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Annesi ile babası boşanınca çok sevdiği babasını cezalandıran Verda'nın sonrasında babasının intihar sebebini araştırması.. Kitabın sonunda hikayenin yarım kaldığı hissi uyandı bende..

Belki de kendimden bir şeyler bulamadığım için sıkılmıştım. Hiç bilmiyorum. 2 defa yarım bıraktım ablamın zorlamasıyla kitabı bitirdim. Nedense hiç ısınamadım Canan Tan'ın bu kitabına. Belki de gerçekçi olamayacak kadar karakterlere üstün özellikler yüklendiğindendir. Yani karakterler çok fazla gerçek olamayacak kadar mükemmelleştirildikleri için biraz da gerçek hayata dair İZler bulamadığımdan olsa gerek kitabı beğenmedim.

Sevgi Sertel 
18 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Tüm kitaplarında olduğu gibi, yine severek okuduğum bir Canan Tan Kitabı daha bitti...
Annesi ve babası boşanan Verda, babasını çok sevdiği halde, annesinin tepkileri nedeni ile babası ile uzun süre görüşmez.
Babasının intihar etmesinin ardından yaşadığı pişmanlıklar, keşkeler için artık çok geçtir...
Avukat olan Verda için artık tek hedef vardır, babasının intiharının sebebini bulmak..
Ve "Iz" lerin peşine düşer...
*************************************
Boşanan ailelerin sıklıkla yaptığı bir yanlış bu, çocukları kullanmak ve karşı tarafı kötüleyerek soğutmak. Oysa boşanma eşler arasında oluyor, çocuklar değil!!
"Sevdiklerimizin kıymetini bilelim, onları kaybettikten sonra, yaşanan pişmanlıkların hiç bir faydası yok!!

Kubra Cangul 
20 Haz 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · 4/10 puan

Beğendiğim kitaplar hakkında yorum yaparken hiç ne yazacağımı düşünmüyorum kelimeler kendiliğinden diziliveriyor ama beğenmediğim kitaplar için durum çok zor.. Hem kitaba hem yazara hem de emeğe yazık etmeden içimdekileri nasıl dökerim diye baya bir düşünüyorum ve bu kitap beni çok düşündürdü. Okuduğum ilk Canan Tan romanı ve sanırım ne yazık ki son olacak.. Hikaye güzeldi belki ama yazarın üslubu beni hiç etkilemediği için kitabı ne yazık ki sevemedim. Benim için çok sıradan bir romandı maalesef beğenmedim.

_Arya_ 
13 May 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

canan tanın bu kitabını fazla begenmedım yarısına kadar guzel gidiyordu sonra sıkıcı olmaya başladı sonunda yarım kalan bişeyler vardı sanki.Babasını çok seven Verdanın ,babasının ölümünün nedenini araştırmaya başlamasını konu alan bir kitap .

Ömer ŞAH 
22 Eki 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Alanında başarılı olan tanınmış avukat Vedat Karacan'ın intihar etmesiyle olay başlıyor bu olayı araştırmak üzere kızı Verda babasının bu intihar girişimini araştırır pişmanlıkla babasının intiharını araştırır

Hatice Çiçekçi 
27 Mar 2016 · Kitabı okudu · 13 günde · Puan vermedi

Bu kitaba başlama sebebim Canan Tan'ın En Son Yürekler Ölür kitabini cok begenmemdi.Kitaba basladim fakat baslarda biraz sıkılsam da ilerleyen sayfalarda hareketlenecegini dusundum fakat 350. Sayfaya geldigim de kitap beni yeni sarmaya basladi.Belki de benim bu tarz kitap sevmememle alakali olabilir ama yine de okunmasi gereken bir kitap olarak goruyorum bir babayla bir kizin arasindaki bagdan bahsediyor.Her ne kadar annesiyle babasi ayri olsa da aralarindaki bagin kopmayacagini anlatan bir kitap.Sıkıcı bulsam da okumalisiniz :)

emine karakaya 
22 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bazen insanlar zaman zaman tekrar geçmişiylede karşılaşmak zorundadır. İşte o zaman yeter ki, geriye dönüp baktığında, seni yaşama bağlayacak incecik bir pamuk ipliği kalmış olsun...

Tuncay YILDIRIM 
13 Nis 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

Boşanmış bir ailenin kızı ve Babasıyla olan çatışması. Canan Tan' en iyi romanlarından biri. Final biraz basit olmuş. Okunabilir bir roman.

3 /

Kitaptan 75 Alıntı

Yonca Tezman 
11 saat önce · Kitabı okuyor · Beğendi

Canan Tan/İz
"Dört yıldır Ankara'ya ayak basmamıştım.Doğduğum,büyüdüğüm şehre gitmem için babamın ölmesi gerekiyormuş meğer..."

İz, Canan Tan (Altın Kitaplar Yayınevi)İz, Canan Tan (Altın Kitaplar Yayınevi)
Yonca Tezman 
11 saat önce · Kitabı okuyor · Beğendi

Canan Tan/İz
"Kasıtlı değildi gitmeyişim.İşlerimin yoğunluğu,Bülent,Kaan...Ve tabii ki annem! Bunca yükün altında bir tek ben vardım.Hep içimdeydi ama,gidecektim.Nereden bilebilirdim,ölümün kuytulara sinip pusu kurduğunu,hepimizden rol çalıp aceleyle,pür telaş,başrol koltuğuna kuruluvereceğini..."

İz, Canan Tan (Altın Kitaplar Yayınevi)İz, Canan Tan (Altın Kitaplar Yayınevi)
Emine Vargılı 
19 Ara 2014 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Evlilik dedikleri bu işte. Kimine cennet, kimine göre iki kişilik hücre.

İz, Canan Tan (Sayfa 388)İz, Canan Tan (Sayfa 388)
Ülkü :) 
29 Nis 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Varlığın değil,yokluğun değerini bilir insanlar.Mutluluğun değerini bilenler,mutsuzluğu tatmış olanlardır.Onları mutlu etmek çok daha kolaydır.

İz, Canan Tan (Sayfa 249)İz, Canan Tan (Sayfa 249)
nursena kan 
30 May 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

"Ölüm her zaman bizimleydi, her zaman da bizimle olacak. İnsan varlığının ayrılmaz bir parçasıdır o. Çünkü ölüm sorusunun anahtarı, yaşam kapısının kilidini açar.". Dr. Elizabeth Kübler-Ross

İz, Canan Tan (Sayfa 55 - Altın Kitaplar Yayınevi)İz, Canan Tan (Sayfa 55 - Altın Kitaplar Yayınevi)
Yonca Tezman 
4 saat önce · Kitabı okuyor · Beğendi

Canan Tan/İz
Acımı grama vurup tartacak,yapılması gereken bir görev için orada bulunduğumu düşünecek,arkadan arkaya dedikodu kazanı kaynatacaklar.
"Rahmetlinin dargın değilse de kırgın gittiği biricik kızı!
Ağla! Gün,ağlama günüdür senin için..."

İz, Canan Tan (Altın Kitaplar Yayınevi)İz, Canan Tan (Altın Kitaplar Yayınevi)
Yonca Tezman 
22 Oca 22:24 · Kitabı okuyor · Beğendi

Canan Tan/İz
"İnanamıyorum,"diye sızlandım."Gayet iyi geliyordu sesi.Nasıl olmuş? Kalp krizi mi?"
"Söylemesi zor ama...İntihar etmiş ağabeyim.Arabasında,başından tabancayla vurulmuş halde bulmuşlar."

İz, Canan Tan (Altın Kitaplar Yayınevi)İz, Canan Tan (Altın Kitaplar Yayınevi)
Yonca Tezman 
22 Oca 22:01 · Kitabı okuyor · Beğendi

Canan Tan/İz
17 Ocak...Doğum günü!
"Geride kalanlarım,doğum ve ölüm yıldönümlerimi aynı gün hatırlasın ve ansınlar," düşüncesiyle özellikle bu günü seçmiş olmalı.Her zaman ki gibi,inceden inceye hesaplamış herşeyi.Kimbilir ne zaman aklına koyduysa,oya gibi işlemiş yaptığı planı,olgunlaştırmış,saptadığı tarihin gelmesini beklemiş ve uygulamış.Kabul etmeliyim ki,tam da ona yaraşır yetkinlikte bir davranış.

İz, Canan Tan (Altın Kitaplar Yayınevi)İz, Canan Tan (Altın Kitaplar Yayınevi)
Kubra Cangul 
16 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 4/10 puan

Neyse ki, evlenmek için ille de aşık olmak gerekmiyordu. Hatta aşık olmadan evlenmekle çok daha sağlıklı ve mutlu beraberlikler kurulabiliyordu. Yakıcı bir tutkuyla çıkılan yolda tutkunun ateşi söndüğünde her şey sıfıra inebiliyordu, sevgi ve saygının öne çıktığı evliliklerse daha uzun ömürlü olabiliyordu.

İz, Canan Tan (Sayfa 105)İz, Canan Tan (Sayfa 105)