Kaç Yıl Geçti Aradan

7,9/10  (11 Oy) · 
38 okunma  · 
9 beğeni  · 
757 gösterim
Yıllar önce hayatları farklı yollara savrulmuş sekiz arkadaşın, yirmi beş yıl sonra bir gün tesadüfle bir araya gelmeleri üzerine; aradan geçen yılların hayatlarında neleri biriktirdiğini anlatmaları ve eski günleri yadetmeleri ile sonlanan eşsiz bir yaşam öyküsü... Naşide Gökbudak'ın yalın anlatımı ve akıcı üslubuyla yazdığı "Kaç Yıl Geçti Aradan" adlı bu eseri bir solukta okuyacak ve duygu yüklü bir iklime sürükleneceksiniz...
 • Baskı Tarihi:
  2008
 • Sayfa Sayısı:
  296
 • ISBN:
  9752542716
 • Yayınevi:
  Neden? Kitap
 • Kitabın Türü:
ESRA KADIOGLU 
14 Eyl 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Hayatın içinden 8 kadın... Hepsinin farklı, hüzünlü hikayesi var. Aslında kitap bizleri bize anlatıyor. Naşide Hanım'ın her zaman ki muhteşem gözlemleri kitap da dile geliyor. Herkesin mutlaka kendinden bir parça bulacağı, okumanızı tavsiye edebileceğim bir kitap.... Sevgiyle kalın.

Ülkü Ciner 
29 Mar 2015, Kitabı okudu, 7/10 puan

Naşide Gökbudak bu kitabında farklı hayat tarzı yaşayan 8 kadını bir araya getirmiş. Her birinin dışarıdan görünüşlerinin aksine özel hayatlarının ne kadar farklı olduğunu konu alan bir kitap. Karakterlerden birinin süt kardeşiyle evlenmesi bana ''yazar böyle bir hatayı nasıl yapabilir?'' veya ''neden böyle kurguladı?'' dedirtti.

Deryslckela 
24 Haz 2015, Kitabı okudu, 8/10 puan

Kaç yıl geçti aradan severek okuduğum bir kitap. Çok etkilendim. İnsanların ne zaman başına ne geleceğini , kimin içinde ne fırtınaların koptuğunu kimse bilemez.
Naşide Gökbudak'ın okuduğum ilk kitabı. Bütün kitaplarını almaya çalışıyorum .Akıcı bir dille yazılmış ve sürükleyici hikayesiyle başarılı bir kitap.

Nejla GÜNEŞ 
16 Mar 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Çok değerli Naşide Gökbudak, yine harika konuları ile ve muhteşem anlatımıyla çok güzel bir roman çıkarmış ortaya. Kitabı okurken büyük bir duygu selinin içinde buluyorsunuz kendinizi. Etkilenmemek mümkün değil. Herkesin kendisinden veya çevresinden mutlaka bir şeyler bulacağı bir eser. Mutlaka okunmalı diyeceğim romanlar arasında yer alıyor

Kitaptan 7 Alıntı

Çocuk
Saksıdaki çiçeğin bile yaşamak için ilgiye,sevgiye ihtiyacı varken;bir çocuğun sadece karnının doyması,sıcak bir evinin olması sağlıklı büyümesi için yeterli mi?

Kaç Yıl Geçti Aradan, Naşide Gökbudak (Sayfa 20)Kaç Yıl Geçti Aradan, Naşide Gökbudak (Sayfa 20)
Ülkü Ciner 
12 Mar 2015, Kitabı okudu, İnceledi, 7/10 puan

Güvendiğin, dostum dediğin insanlar, üzerine oturduğun sandalyeye benzerler. Eğer ayaklardan biri sağlam değilse, bir gün muhakkak üzerinden düşeceksindir. Alacağın yara da düşüş şiddetine uygun olur.

Kaç Yıl Geçti Aradan, Naşide Gökbudak (Sayfa 175)Kaç Yıl Geçti Aradan, Naşide Gökbudak (Sayfa 175)
Ülkü Ciner 
11 Mar 2015, Kitabı okudu, İnceledi, 7/10 puan

"Sana bir şey daha söylemek isterim; biz insanlar her zaman unutkanlığımızdan şikayet ederiz. Hiç oturup da düşündük mü, eğer Allah bize "unutmak" gibi bir ayrıcalık vermeseydi, insanoğlu bu kadar acıya, bu kadar mutsuzluğa nasıl dayanırdı? Büyük aşklar, büyük acılar belki unutulmaz ama küllenir, hafifler, yaşıyabileceğimiz bir hale gelir."

Kaç Yıl Geçti Aradan, Naşide Gökbudak (Sayfa 57)Kaç Yıl Geçti Aradan, Naşide Gökbudak (Sayfa 57)
Ülkü Ciner 
11 Mar 2015, Kitabı okudu, İnceledi, 7/10 puan

...derdimi anlatırdım, ıssız geceler aya
Ne kadar acı çektim günleri saya saya
Senin için yanan kalbim, şimdi sönmüş bir kaya
Ne kadar acı çektim, günleri saya saya...

Kaç Yıl Geçti Aradan, Naşide Gökbudak (Sayfa 42 - Tahsin Karakuş)Kaç Yıl Geçti Aradan, Naşide Gökbudak (Sayfa 42 - Tahsin Karakuş)
Ülkü Ciner 
11 Mar 2015, Kitabı okudu, İnceledi, 7/10 puan

İnsanlar kendi kendini yargılamazsa, yani oto kontrol denen bir duygu ile tanışmamışsa, en büyük yanlışlıklarını bile saçma sapan dayanaklarla müdafaa edebiliyorlardı.

Kaç Yıl Geçti Aradan, Naşide Gökbudak (Sayfa 35)Kaç Yıl Geçti Aradan, Naşide Gökbudak (Sayfa 35)