Kader Ağları Graham Clan Serisi 1

7,2/10  (5 Oy) · 
18 okunma  · 
3 beğeni  · 
1.067 gösterim
İskoçya'nın işgal altında olduğu günlerde Kral David, kanının son damlasına kadar savaşacak sadık askerler aramaktadır. Bu askerlerin en ünlüsü Waryk de Graham'a, Aslan Lord adıyla birlikte şövalyelik unvanı verilmiştir ama bir İskoç şefi olarak bu onurlu mevkiye ulaşmasının bir bedeli vardır: Bedeni ve ruhuyla ona direnmeye yemin etmiş bir Viking gelini!

İrlandalı bir asilzade ve Viking bir babanın kızı olan Mellyora MacAdin, kendini Aslan Lord'un karşı konulamaz gücüne gönülsüz bir şekilde teslim olmuş bulana kadar babasından kalan toprakları savaşçı bir bakire gibi yönetmektedir, kılıcını kuşanarak ve hiçbir erkeğe boyun eğmeyerek…

Şimdi meydan okumakla teslimiyet arasında bölünen Mellyora aslında kime sadık olduğuna karar vermeli ve kocasının kalbindeki sırları keşfetmelidir.

Drake hayat verdiği karakterleri zengin bir şekilde tasvir etmiş; kahramanların romantik ilişkilerini Orta Çağ İskoçyası'nın gerçekçi biçimde tasvir ettiği çatışmalarının ve vahşetinin arasına güzelce yerleştirmiş."
-Publishers Weekly

"Johanna Lindsey'in Orta Çağ ve Viking romanlarını sevenler bu kitaba bayılacaklar."
-Booklist-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2014
 • Sayfa Sayısı:
  448
 • ISBN:
  9786055098315
 • Orijinal Adı:
  Come the Morning
 • Çeviri:
  Gizem Yanbolloğlu
 • Yayınevi:
  Olimpos Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ülkü Ciner 
22 Mar 09:44, Kitabı okudu, 2 günde, 7/10 puan

12.yy İskoçya'sın da toprak savaşlarının hüküm sürdüğü yıllarda, İskoçya kralı; babasını kaybeden yarı Viking, yarı İskoç olan Melloyora ile kralın sadık askerlerinden Waryk'ın evlenmesini emreder. Böylece hem vaftiz kızı olan Melloyora güvende olacak hem de topraklar, kale ve yaşayan insanları ile Waryk'e geçerek onu ödüllendirecektir. Yalnız hesaba katmadığı, Viking kızının krala bile karşı gelecek kadar  inatçı olmasıdır. Bu kararını açıklamasından sonra, macera ve kovalamaca da tüm hızıyla başlamış olur.
Tarihi aşk kitapları okumayı severim. Yakın zamanda da bir İskoç dükünün kızının romanını okumuş ve beğenmiştim. Fakat bu kitap da fazlasıyla İskoçya, İngiltere, Vikingler, Normandiyalılar ve daha bir kaç ırkın da katıldığı savaşlar, entrikalar anlatılıyor. O kısımları sıkılarak ve ne yalan söyleyeyim anlamaya çabalamayarak okudum. Yine de yazarı tarihi bilgileri araştırıp, yazdığı için takdir ediyorum.
Çevirmen ve editörlere de ayrıca kınama gönderiyorum. Ben okumayı sevdiğim için okuyorum ve yanlışlıkları anında farkediyorum. Fakat bu işleri olduğu için, bu kişilerin ayrıca özen göstermesi gerektiğini düşünüyorum. Sırf okumak için okurken bile göze çarpan bariz harf ve anlam hataları var kitapta. Bazen cümleyi anlamayıp yeniden okudum. Bir de bir olaydan, mekandan, kişiden diğerine geçerken bırakın satır atlamayı aynı paragrafta anlatılmaya devam edilmiş.
Sonuçta bir hikayesi güzel bir kitabın, el birliği ile 'idare eder' sınıfına nasıl getirildiğini görmüş oldum.

angelsbooks 
22 Eki 2015, Kitabı okudu, 16 günde, 7/10 puan

Sevdim ama biraz göze batan yazım yanlışları ve beni kitaptan biraz soğutan tarihi bilgi fazlalığı mevcuttu. Evet adı üzerinde tarihi bir aşk romanı ama diğer ülkelerin tarihlerini çok bilmediğimden anlatılanlar da bana pek bir şey ifade etmedi, sıktı. Boş zaman değerlendirmek için uygun kitaplardan.

Gamze Sel 
22 Tem 2014, Kitabı okudu, 6/10 puan

Bu kitabın yorumuna nereden başlayım bilemiyorum yayınevinin berbat çevirisi ve editörünün kitabı kontrol etmeden baskıya gönderip bizim sırf imla hataları, yazım hataları, eksik kalan bağlaçlar vs. yoksun kalmamıza neden olmasından mı? Yoksa yazarın absürd bir İskoç karakteri oluşturmasından mı, emin değilim. Yayınevi kitabı öyle iç içe geçirmiş ki hangi paragrafta kim konuşuyor birbirine karışmış. Hoş olmamış. Hele "Aye" kelimesini çevirmeden direk koymaları saçmalığın önce gideniydi, öyle çevrilmeden konsaydı Diana Gabaldon'un Yabancı serisinin kitapları bu kelimeden geçilmezdi... Gelelim karakterlere. Herkes Waryk'i sevmiş olabilir ama kitabın sonlarına doğru karısını öyle bir duruma sokuyor ki çıldırdım. İnanamadım. Dedim bir İskoç adam bunu sevdiği kadına yapmaz. O nedenle de bu karakterin zaten İskoç olmadığına bir kez daha emin oldum, herif o kadar geniş ki evlenmeden önce yattığı kadınla karısının olduğu bir yerde gayet yakın ve daha sonra bir olay nedeniyle o kadını bir de karısının yaşadığı eve yolluyor! Kafa göz dalmak istedim. Kitabın neredeyse ilk 200 sayfası Mellyora'nın kaçmaya çalışmalarına şahit olduk. Valla adamın bu yaptığını okuduktan sonra Mellyora'nın kaçmaları o kadar da saçma gözükmedi gözüme. Bu yazar bir de ödüllü ve çok tutulan biri ve bu kitapla tanışmamız yazar için de pek olumlu olmadı. Neyse tarihi, entrikası bol bir kitap.


Graham Serisi :


1. Come the Morning (1999) - Kader Ağları
2. Conquer the Night (2000)
3. Seize the Dawn (2001)
4. Knight Triumphant (2002)
5. The Lion in Glory (2003)
6. When We Touch (2004)
7. The Queen's Lady (2007)

Kitaptan 3 Alıntı

Ülkü Ciner 
20 Mar 23:50, Kitabı okudu, İnceledi, 7/10 puan

"Bir adamı ölümün kendisinden daha çok ne korkutabilir?" diye sordu Sör Gabriel.
"Sevdiği insanların ölümü," diye mırıldandı Waryk.

Kader Ağları, Shannon Drake (Sayfa 23)Kader Ağları, Shannon Drake (Sayfa 23)
Ülkü Ciner 
20 Mar 23:31, Kitabı okudu, İnceledi, 7/10 puan

Göz alabildiğine her yer savaşın neden olduğu kederli ve anlamsız katliamın izlerini taşıyordu. Daha önce olduğu gibi, diye geçti aklından. Bundan sonra da olacağı gibi.

Kader Ağları, Shannon Drake (Sayfa 4)Kader Ağları, Shannon Drake (Sayfa 4)
Seher 
19 Eyl 12:50, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

"Mellyora onu seviyor,farkında değil misin? "
"Hayır, degilim."
Ewan gergin bir şekilde iç çekti.

"Kadınlar bazı şeyleri hiç göremiyor !"

Kader Ağları, Shannon Drake (Sayfa 320)Kader Ağları, Shannon Drake (Sayfa 320)