Kadın Dişiliğin Manevi Gücüyle Temasa Geçmek

8,0/10  (9 Oy) · 
22 okunma  · 
5 beğeni  · 
952 gösterim
Kalbin yolu güzeldir ama tehlikelidir. Zihnin yolu sıradandır ama güvenlidir. Erkek en güvenli ve en kestirme yaşam tarzını seçmiştir. Kadın duyguların, hislerin, ruh hallerinin en güzel ama en sarp, en tehlikeli yolunu seçmiştir. Ve bugüne kadar dünya erkekler tarafından yönetildiği için kadınlar muazzam şekilde azap çekmiştir. O, erkeğin yaratmış olduğu topluma uyamamıştır çünkü toplum mantığa ve nedenlere uygun olarak yaratılmıştır. Kadın kalpten bir dünya ister. Erkek tarafından yaratılan toplumda ise kalbe yer yoktur.
Ben kadınların gerçekten bir kadın olmasını isterdim çünkü bu büyük oranda kendilerine bağlıdır. Kadın erkekten çok daha önemlidir. Çünkü o rahminde hem erkeği hem kadını taşır. O kıza ve oğlana, her ikisine de annelik eder; her ikisini de besler. Eğer o zehirliyse, o zaman sütü zehirlidir, o zaman çocukları yetiştirme tarzı zehirlidir.
Erkekle yarışıyorsun ve yarışmana gerek yok; sen zaten üstünsün. Şiir yazmaya gerek yok, şiir sensin. Sevgin senin müziğindir. Sevgilinle birlikte çarpan kalbin senin dansındır!
ibrahim yazkan 
04 Eyl 2015, Kitabı okudu, 4/10 puan

Osho'nun bu kitabında ( konuşmasında) umduğumu bulamadım. Kadının doğası ve ona nasıl davranılması ile ilgili içten gelen 'sıkı' bilgiler bekliyordum.Katılmadığım bir çok yer var, altınızı çizdiğim onayladığım yerler az. İlgililerin ya da Osho severlerin okumasını pek gerektirmeyen bir kitap.

Muzaffar Pashazade 
04 May 19:48, Kitabı okudu, 7 günde, Beğendi, 8/10 puan

Beynimiz iki hisseye ayrılır ya, sağ ve sol yarımlar olarak, kadınla erkek de öyledir. Bir bütünün iki parçası. Erkek kendisini anlaması için, kadını anlamalıdır. Kadın, erkeyi anladıktan sonra kendisini anlamalıdır. Her iki taraf diğer tarafı anladığı zaman kendilerini bulurlar, kendilerini anlarlar, ne olduklarını - kim olduklarını anlarlar.

Kitaptan 1 Alıntı