Kağıttan İtiraflar

8,3/10  (4 Oy) · 
5 okunma  · 
1 beğeni  · 
440 gösterim
İki haftam var... Ve ne yaparsam yapayım Beni vuracaksınız!

"Olağanüstü bir anlatımla kâğıda dökülen yüreklendirici bir dostluk hikâyesi okumaya hazır olun!"
-Publishers Weekly-

"Ölüm sanki karşımda duran, tesadüfen tanıştığım bir adam gibiydi. Biraz soğuktu, içine kapanıktı, pek konuşmuyor, sadece bekliyordu. Dikkatliydi, sürekli beni izliyor, her adımımı bir dedektif gibi not ediyordu."

11 Ekim 1943. Bir İngiliz casus uçağı Nazi işgalindeki Fransa'ya düşer. Pilotu ve yolcusu en yakın iki arkadaştır. Kızlardan birinin hayatta kalmak için bir şansı vardır. Diğeri ise daha oyunu başında kaybetmiştir.

"Yürek burkan bir dostluk hikâyesi; özenle araştırılmış, titizlikle yazılmış bir roman; unutulmaz ve yüreklendirici bir anlatım; adeta bir güç gösterisi."
-Kirkus Reviews-

"Dudak uçuklatan bu hikâye, kanatlanıp kalbinize kadar ulaşacak."
-Laurie Halse Anderson-

"Kâğıttan İtiraflar, dikkatli okuyucular için kusursuz bir roman."
-School Library Journal-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2013
 • Sayfa Sayısı:
  417
 • ISBN:
  9786053481881
 • Orijinal Adı:
  Codename: Verity
 • Çeviri:
  Derya Engin
 • Yayınevi:
  Martı Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Ülkü Ciner 
15 Nis 20:51, Kitabı okudu, 6 günde, 6/10 puan

İngiliz casusu olan iki yakın kız arkadaştan; pilot olan Maddie,Fransız topraklarında arkadaşını kurtarmak için yanan uçaktan  atlamasını ister. Uçaktan atlayan arkadaşı, talihsizlik sonucu Nazilerin eline düşer. İşkence görmeye başlarak, sırları ve şifreleri ifşa etmeye zorlanır. Aynı zamanda arkadaşını da merak etmektedir.
Okurken, savaşın anlamsızlığına ve insanların acımasızlığına bir kez daha içim sızladı. Kitap hakkında düşüncelerime gelince; yazım dili başlarda bayağı kafa karıştırıcıydı. Esir  kızın ağzından aktarılanlar ve kendinden üçüncü şahıs olarak bahsetmesinin, ilginç olmasının yanı sıra pek çekici gelmediğini söyleyebilirim. Yorucu geldiği için araya başka kitaplar alarak okudum. Yarıyı geçince daha kolay gitti.
Tavsiye konusunda tarafsız kalarak ve de kendisi de pilot olan yazarın ilk kitabı olması sebebiyle fazla eleştirmeden, bundan sonraki kitapları için başarılar dileyerek, kitap incelememi sonlandırıyorum.

Hande Karagöz 
30 Kas 2015, Kitabı okudu, 4 günde, 7/10 puan

Nazilerle savaşı ve iki bayan askerin macerasını anlatıyor. Okuduğum en farklı kitaplardan biri.

Kitaptan 3 Alıntı