Lapa lapa yağan kar, yaklaşan Yılbaşı’nın telaşı ve bir cinayet ya da birkaç cinayet.

Bu kitabı elinize aldığınızda karşılaşacağınız üç öğe bunlar. Bu üç öğe etrafında örülmüş tam yirmi öykü, yirmi farklı hikâye. Kimi uzun kimi kısa ama birbirine hiç benzemeyen bu öykülerin her biri sizi yazarının hayal gücüyle dokunmuş alışılmadık dünyalara, farklı olaylara, tuhaf insanlara götürecek. Kâh bir otobüste bir suça tanık olacaksınız kâh aşk yüzünden işlenen bir cinayete; kâh sevdiğinizi öldüreceksiniz kâh bir romanın içinde cinayet işleyip katil olacaksınız ya da çocuk katiller göreceksiniz. Fantastik dünyalara götüreni de var, çamlar altında romantik bir ortama da, başka ülkelere de. Ama hepsinde kar yağıyor, hepsinde cinayet işleniyor, ister istemez. Eski bir yüzyılda geçeni de var, rüyalarda işleneni de bu cinayetlerin. Yağan karın romantikliğine ya da donduran soğuğa kanın kırmızısı karışıyor hep.

Yirmi yazarımızın kimi ilk kez bu türde bir öykü yazdı, ricamız üzerine; hatta ilk kez öykü yazdı, roman dışında. Onlar için de farklı bir deneyim olduğuna inandığımız bu kitabın içindeki olayların sadece öykülerde, sadece gerçek dışında kalması dileğiyle, keyifli okumalar.
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  300
 • ISBN:
  9786055340872
 • Yayınevi:
  Kırmızıkedi Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Kerim Aydın 
28 Ağu 2015, Kitabı okudu, 9/10 puan

Bir birinden güzel ve "kanlı" hikayelerin yer aldığı kitap hem öyküseverler için hem de yeni yazarlar keşfetmek isteyen okurlar için ideal.

MELİKE METİN 
29 Mar 16:39, Kitabı okudu, 4 günde, Puan vermedi

yeni yazarlar keşfetmek için çok iyi bir kitap genel olarak iyi fakat özellikle bazı öykülerine bayıldığımı belirmek isterim................

Kitaptan 17 Alıntı

İlk defa bir kızla el ele tutuşmuştum. Ne ilk öpüşme ne ilk sevgi sözcükleri ne de ilk seks beni o ilk el ele tutuşma kadar mutlu etmişti. Teninin tenime dokunduğu anda yaşadığım coşku, yörüngesinden çıkıp uzay boşluğunda sürüklenen bir uydudaki pili bitmiş robotun sürpriz elektrik akımıyla yeniden şarj olup canlanmasına benziyordu.

Kar İzleri Örttü, Doğu Yücel (Sayfa 97)Kar İzleri Örttü, Doğu Yücel (Sayfa 97)
MELİKE METİN 
10 Mar 09:18, Kitabı okudu, İnceledi, Puan vermedi

Biz karımla birbirimize Lapa lapa yağan karın altında aşık olduk, ilk defa karların içinde öpüştük. insanoğlu kış mevsimini öldürdükten sonra, onunla birlikte hep bu anın hayalini kurduk, günün birinde yeninden karın altında el ele tutuşup gökyüzüne bakacak, bu mucizeyi bir kez daha beraber seyredecektik. Karımı kaybettikten sonra, çok çok geçmeden yanına giderim diye ummuştum, ama olmadı. Onsuz yaşamam gereken zor yıllar varmış. Gene de şu an buradayım, ortak hayalimizi sevdiğim kadını düşünerek gerçekleştireceğim. Bunun için yaradana şükrediyorum.

Kar İzleri Örttü, Barış Müstecaplıoğlu (Sayfa 62)Kar İzleri Örttü, Barış Müstecaplıoğlu (Sayfa 62)
MELİKE METİN 
14 Mar 15:52, Kitabı okudu, İnceledi, Puan vermedi

Öğüdünü tuttum anne, bir daha hiç aşık olmadım öyle delice ama, hiç unutmadım zaten o ilk aşkın adını, tendeki tadını...

Kar İzleri Örttü, Gülşah Elikbank (Sayfa 150)Kar İzleri Örttü, Gülşah Elikbank (Sayfa 150)
MELİKE METİN 
10 Mar 14:05, Kitabı okudu, İnceledi, Puan vermedi

Benim uğursuz olduğumu söylerler. Ben olsam 'öldürücü bir güzelliği var' denilmesini tercih ederdim.
Kibirli miyim?
Evet, belki biraz ...Ama bayağı tanımlar yerine, zarif bir şekilde seçilmiş sözcükleri tercih ederim doğrusu.

Kar İzleri Örttü, Elif Tanrıyar (Sayfa 119)Kar İzleri Örttü, Elif Tanrıyar (Sayfa 119)
MELİKE METİN 
14 Mar 15:54, Kitabı okudu, İnceledi, Puan vermedi

Aradığın şeyin ne olduğunu sor kendine. Eğer huzur arıyorsan aşktan uzak dur. Çünkü eğer aşk arıyorsan, bir daha rahat bir uyku yüzü göremeyecek gözlerin...

Kar İzleri Örttü, Gülşah Elikbank (Sayfa 147)Kar İzleri Örttü, Gülşah Elikbank (Sayfa 147)
MELİKE METİN 
10 Mar 14:02, Kitabı okudu, İnceledi, Puan vermedi

Bembeyaz karların üstündeki o tuhaf kırmızılı;kanın, tuvaletin ve benim, farklı tonlar ve parlaklıklarda ki kırmızılığın yansıması, doğrusu bence olağanüstü bir sanat eserini andırıyor olmalıydı.

Kar İzleri Örttü, Elif Tanrıyar (Sayfa 128)Kar İzleri Örttü, Elif Tanrıyar (Sayfa 128)

Yavaş yavaş, işine ayırdığı zamanın asıl yaşamından çaldığı zaman olduğunu, yokluğunun sevdiği kadını bir yalnızlık, bir terk edilmişlik duygusuna gömdüğünü anladı.

Kar İzleri Örttü, Mine G. Kırıkkanat (Sayfa 207)Kar İzleri Örttü, Mine G. Kırıkkanat (Sayfa 207)

Buğulanan gözlerini sevdiği kadına çevirdi. Dağınık saçların çevrelediği yüzünün mükemmel ovali, gecenin karanlığında bulutların arasından sıyrılan ayı andırıyordu. Kadın gözlerinin içine gülerek baktı, gözlerinin içine.

Kar İzleri Örttü, Mine G. Kırıkkanat (Sayfa 208)Kar İzleri Örttü, Mine G. Kırıkkanat (Sayfa 208)
2 /